• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dobro veliš @zetorboy uvjek mora biti otisnut ako ga nema muljaža je.

@Zbalija njegov profil je sličan kao na drugoj slici al u sredini su ripne još zapigane jače prema smjeru vrtnje kaj je za asfalt ok sporije se troši al za blato dosta loše.
Profil sa prve slike je super ako nađeš taj profil u toj dimenziji 7.50/16 kupuj i bit češ zadovoljan u radu na travi i blatu.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Jedne i druge su Mitas, samo prvu je moguće
dobiti samo sa 6 platna i ima manju nosivost,
a gruga je moguće dobiti i sa 6 i sa 8 platna
i ima veću nosivost.

Što se tiće DOT oznake nešto sam čuo o njoj,
što zapravo ona označava??
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
DOT npr.4613 46 je tjedan proizvodne a 13 je godina po tome znas kad je guma proizvedena!!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zato da čekaš 6 mjeseci i onda ju ugradiš .:icon_thumright: toliko mora odležati ako je nova .
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
hehe , dečki trebate kupiti po sreči , a ne s smješkom na licu izač iz trgovoine i misliti kako ste prevarili trgovca .
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
seha su po meni ok gume s najboljim omjerom uloženo/dobiveno.......na jednom traktoru imam rekord, dobro se drži godinama, prije bile savine 20 godina gore, na drugom su stomil, al malo popucale ripne, a na 2 ripne je otpao komadić......kada budem uzimao nove, uzeti ću vjerojatno seha gume.......sehu sam uzeo za prikolicu sa 10 platana, i dobro se drži......a prije te sehe na prikolici, original prva ugradnja, savina guma iz 1981 godine, kada je i prikolica proizvedena......ripne odlične, al pukla je na boku pod teretom od 1,5 kubika pjeska.......
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Kaj znaći DOT?

Sve ovisi ko ih proizvodi, jel kina, njemačka, brazil, itd....
Ja sam čuo da šrot sirovine od continentala, bacaju u mitas i onda kako koja neka dobra, neka šit!
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
DOT npr.4613 46 je tjedan proizvodne a 13 je godina po tome znas kad je guma proizvedena!!

to ti znači, i pravilo je za sve isto, od gume za tačke, do gume za traktor, auto, itd...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ma gluposti , proguglajte malo kako se proizvodi guma
Sve ovisi ko ih proizvodi, jel kina, njemačka, brazil, itd....
Ja sam čuo da šrot sirovine od continentala, bacaju u mitas i onda kako koja neka dobra, neka šit!
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Tak su meni govorili da je podravka pivo nastajala od falš tuborga:icon_scratch:
Nego, jedna mala anegdota sa tehničkog, kad sam došao sa gumom koja je napravljena prije nego su uveli DOTove....al se namučio ispitivač dok nije iskombinirao neke brojeve van.:cool2:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@Zbalija ako budeš u mogučnosti kupi sa 8 platana,teže ju je zbušit a i čvršča je trebala bi ti trajati duže.

Nas su učili da nova guma od kad se proizvede mora odstajat od 6-8 mj da bi sazrio kaučuk u njima kak vam je gore @željko napisal,tek onda ima sva svojstva i ne trga se i ne troši jako.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Danas je plastika odmah zrela već u tvorničkom skladištu , a koliko kaučuka ima u njima ?????:icon_scratch:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
evo slika kolega @željkokž
Mitas 14.9x28
Gume kupljene u 9 mjesecu 2007,traktor je sa njima odradio oko 1000radnih sati,a ripne su skoro ko nove..


Uploaded with ImageShack.us
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Još jedan kvalitet Mitasa , popucala i po gaznom sloju i bočno, gume su oko godinu i pol na traktoru, slikano je mobom pa se slabije vidi
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh