• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
s obzirom da sam radio sa gumama 10god. sa bkt nećeš pogriješiti a vidim da je i cijena pristojna
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
U potrazi za traktorskim pogonskim gumama dimenzije:
7.50 x 16 sa 8 platana nudi mi se sljedeće:

Cijena u RH:

Trayal 540 kn
BTK 562
Petlas 610
Mitas 749
Stromax 663
Coltur 763
Farm King 560
Seha 604

Cijene u Slo:

Gripking Speedweys 600


Trayal i ostale su o Slo oko 20 do 40€ skuplje

Moje je pitanje koja je vaša preporuka i ima li tko iskustva od gore navedenih guma

Evo ovak kolega, u kod mene u jednoj prodavaonici postoji jedna stara zaliha Trayal guma baš kakve tebi trebaju, ustvari videl si kakve imam ja prednje na 565 i koliko dugo več traju bez greške.
No kaj ti hoću reči, ove tvoj cjene su strašne, ta guma tu kod mene još i dan danas košta 402 kn, neču sad tvrditi 100%, ali bil sam prije kojih 20 dana tam i mislim da je ista cjena bila, još sam se i začudio.
No uvjek se može sa sigurnošču provjeriti.

Pa ako ti se isplati doći u moj kraj, odnosno ako trebaš sve 4 gume, mislim da je ušteda itekakva. Ako budeš zainteresiran, javi, mogu ti provjeriti cjene.:drink:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,030
Željac, kaj te ne puste na tehničkom radi ćelestonki?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako ga koristiš više na suhom i tvrdom bolje su bliže postavljene ripne,dok za mekše,travnjaci,blato šire ili ti rjeđe ripne sa večim razmakom.
Trayal i mitas nije za zglobni traktor potrga i brzo izliže ripne jednostavno su slabe i mekane.
Ja bi ti preporučio
O1.petlas
2.sehu
3.Cultor
Petlas i seha su turske gume koje su se dobro pokazale na radnim strojevima jake i izdržljive i puno bagera i zglobnih traktora ju koristi.

Mislim da če te te dugo služit,mada svaka nova dok je nova je super al kaj kasnije?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Željac, kaj te ne puste na tehničkom radi ćelestonki?

Tehnički još nije toliki problem
(u krajnjem slučaju posudim gume sa drugoga ;) ),
veći problem je zvleći teret uz breg i oranje prevestveno.


Ako ga koristiš više na suhom i tvrdom bolje su bliže postavljene ripne,dok za mekše,travnjaci,blato šire ili ti rjeđe ripne sa večim razmakom.
Trayal i mitas nije za zglobni traktor potrga i brzo izliže ripne jednostavno su slabe i mekane.
Ja bi ti preporučio
O1.petlas
2.sehu
3.Cultor
Petlas i seha su turske gume koje su se dobro pokazale na radnim strojevima jake i izdržljive i puno bagera i zglobnih traktora ju koristi.

Mislim da če te te dugo služit,mada svaka nova dok je nova je super al kaj kasnije?

oficir hvala na odgovru.

Inače mitas su mi zasad svi hvalili i preporučivali,
za Trajal sam čul da dosta ispuca sa vremenom.

Gume budu prevestveno u oranju u bregu
i dosta trasport 70% ashvaltna podloga,
po tvojoj preporuci znači razmak između ripni bi trebal biti neki srednji...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Željac, oš da ja pitam kolko bi bil komad iz prve ruke i kaj se nudi?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A gle ima sa ravnom ripnom blizu i razmaknute i sa zavinutom ripnom u
sredini dosta blizu i te za oranje nisu nekaj baš dok za asfalt su ok sporije se troše.
Ako budeš mogel birat uzmi sa skroz ravnom ripnom malo da su bliže i to bi ti trebalo biti ok.
@Grof ima mitas tvorničke,pa pitaj njega za mišljenje.
Mada meni se mitas ne sviđaju nije neka kvaliteta a dosta su skupe.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Trayal ti ispuca malo između ripni, to je istina, no več je prošlo jedno 5-6 godina kak su gore.
No bočne strane su strašno dobre i nema nikakvih oštečenja.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Kolega ima trayal na MF-u560 dvije godine ,potrošena ripna na skoro pola i jedna se guma razderala na boku gdje je spajana .:mur:
 
G

GROF

Guest
Re: Traktorske gume - mitas

...
@Grof ima mitas tvorničke,pa pitaj njega za mišljenje.
Mada meni se mitas ne sviđaju nije neka kvaliteta a dosta su skupe.

Točno, moj forumski prijatelju; oficir@! - potpisujem u cijelosti.-

Ja imam na mome traktoriću tomi - prima-i gume od Češkog proizvodjača; MITAS, - došle sa traktorićem pred 8 godin. Loše su kvalitete; brzo se trošidu - deredu, kidadu - trgadu, same po sebi ružne i nemadu baš neki dizajn., kako i TI veliš - pišeš moj oficir@!, kvaliteta nikakova, a k tome još malo "platan".

Logčično pitanje postavljam sam sebi, ča bi bilo?, kad bi bilo?, da ja delam punom parom i da sada imam barem 3 - 4000 sati dela?, a ne vako, samo 1000 sati dela i 8 godin starosti a gumice očerupane koda traktorić ima 20 godin i barem 4000 sati dela.-

Planiram iduću godinu kupiti za moga tomu nove gume, sve četire u kompletu, /tako propisuje tvornica - proizvodjač ovi naši mali traktorića!/, a ja se držim tog i takovog nepisanog pravila da kad minjam gume?, na autu, prikolici, traktoriću, minjam sve uvik u kompletu. Tako i sada za traktorića tomu kupujem gume od Srbijanskoga proizvodjača; RUMAGUMA. Imal sam ji na svim traktorićima do sada, ta i takova guma pokazala se jako dobra, robusna i dugotrajna.-

Lip pozdrav moj Narode, čitamo - pišemo - pomažemo se, Vaš grof
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
E moj prijatelju to ti je današnja kvaliteta guma,ja bi najrađe sebi na zetora kupil continental ili good year ali su jaaako skupe,tak da mi budu i jeftinije turske jako dobre.:wink:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod mene na 560 Mitas 5 godina oko 1000 rh ko nove prezadovoljan slike nemam neznam postavljati jedino oko ko hoče na mms ?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
to je valjda tko kak naleti na gume,mislim na MITAS... kak sam več pisal na koleginom su još ko nove...@željko šalji slike ako očeš,pa ja postavim :)
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: Traktorske gume - mitas

Ja imam na mome traktoriću tomi - prima-i gume od Češkog proizvodjača; MITAS, - došle sa traktorićem pred 8 godin. Loše su kvalitete; brzo se trošidu - deredu, kidadu - trgadu, same po sebi ružne i nemadu baš neki dizajn., kako i TI veliš - pišeš moj oficir@!, kvaliteta nikakova, a k tome još malo "platan".

Logčično pitanje postavljam sam sebi, ča bi bilo?, kad bi bilo?, da ja delam punom parom i da sada imam barem 3 - 4000 sati dela?, a ne vako, samo 1000 sati dela i 8 godin starosti a gumice očerupane koda traktorić ima 20 godin i barem 4000 sati dela.-

Tako i sada za traktorića tomu kupujem gume od Srbijanskoga proizvodjača; RUMAGUMA. Imal sam ji na svim traktorićima do sada, ta i takova guma pokazala se jako dobra, robusna i dugotrajna.-

Lip pozdrav moj Narode, čitamo - pišemo - pomažemo se, Vaš grof

Što se tiće RUMAGUMA Srbija od 2008 godine su
u vlasništvu Mitasa.
Inače Ruma gumu su svi u mojem kraju svi hvalili do nedavno,
zadnje što se mogla kupiti vele da je bila katrastrofalana.
Što se tiće guma proizvedenih 80-tih i ovin novih,
nove nebudu nijedne izdržale toliko jer drugačaija smjesa upitanju
toga moramo biti svjesni svi.

Veliš da imaš Mitas na Primi i da su 70% poderane,
predpostavljm da se radi o 6 plarna?

Kojeg je dezen:


td-13d.jpg


ts-04d.jpg



E moj prijatelju to ti je današnja kvaliteta guma,ja bi najrađe sebi na zetora kupil continental ili good year ali su jaaako skupe,tak da mi budu i jeftinije turske jako dobre.

Mitas je u vlasništvu Continetala.
U svim tvornicam se proizvoddi sljedeće:
Continental, Mitas i Cultor
 
Posljednje uređivanje:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Samo jedna bitna stvar, koju sam nažalost naučio iz svoje pogreške, NIKADA ne kupovati gumu koja na sebi nema DOT....
 

Najnoviji postovi

Na vrh