• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dvojica mojih kolega su uzeli na veče traktore iza SEHA gume 16.9-28 i stvarno po onome kaj sam vidio sve pohvale za Sehu!! Sigurno nepogrešiv izbor. Uz njih dajem glas za Cultor, neki dan čovjek uzeo nove na 549 12.4-28, guma je baš fino izražena i ima dobar oblik ripne.

Na 539 imamo nove cultor sve 4 i u ove 2 godine kak su gore nisu pokazale nikakve loše znakove.
I samo da napomenem, ako se nosi teret, guma mora biti propisno napumpana jer inače jako brzo ispuca sa bočnih strana.

Što se tiće Trayala, imam sve 4 na 565 i zadovoljan sam, valjda su još dobro radili dok sam ja kupovao prije 3 -4 godine, sad su navodno katastrofa.
S Petlasom nemam nikakvih iskustava.

Znači, SEHA i CULTOR, moj izbor.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
mitasovu gumu ne bi više ni za tačke kupio, kamoli za traktor ili neš drugo

Kod mene na 560 Mitas češka četvrtu godinu dobre za blato do sad jako zadovoljan .
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
sto vise znam, to vise neznam..
ispada da ce na kraju cijena i pristupacnost odlucivati posto ima oprecnih misljenja za iste gume.
na vecu gumu nebi isao cisto zato sto mi se ne svidja kako stoje na malcu :icon_mrgreen:
a i skuplje su..
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Kod mene na 560 Mitas češka četvrtu godinu dobre za blato do sad jako zadovoljan .

i kod mene na 533 mitasova 10 godina stara, guma ko nova, na kiperici uzeo lani 15,3 nove, i ispucale s oba dvije strane uza rub felge, dovezao par turi šljunka i neš malo kuruze.. prvi zaeb je bio kad sam uzimao nisam gledao i vidio da guma nema dota,a druga stvar, saznao sam da su gume pun klinac i neš sitno stajale na skladištu i da su mi podvalili.... mitas, fala ljepa, više nikad, ni da đabe neko da.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jedan covjek ima na zetoru 6340 prednje mitas 3 godine i celoston,sad je ove godine uzeo opet mitas,valda ima puno popusta i neki dil.
S njim radi cjele godine po zimi rali,po ljetu sjeno a u proljece i jesen drva i jos ima 3 traktora koji isto stalno rade i dosta voznje asfaltom,ja takvu gumu necu jer da i za 5god meni ode to mi je pre rano i preskupo.

Na tom 6340 zadnje ima barum 10god i ko nove su jos nevjerojatno!
Nekad je za traktore bila guma da traje a danas shit.
Ja bi i dalje cultor sehu ili petlas,to su turske i godinama rade gume za bagere kamione i traktore.

@tibor 12.4 ti nisu puno vislje i sire mala je razlika a i u cijeni nije velika razlika,a ferdo bude malo brzi i vislji kaj mu puno znaci nekad.
 
Posljednje uređivanje:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Nitko ne spominje BKT gume,svi samo mitas,cultor,trayal,to skoro ide u isti koš a BKT se ipak malo bolje ističe..valjda..

Kaj sam vidio do sad,Mitas radijalne mi se dopadaju,isto tako i BKT...
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
ja imam zadnje "rekord" 24 godine su navršile ali sada su na izdisaju,, pucaju između ripni a zamjenske su več kupljenje goodyear sure grip 16,9 28, imaju 10 platana i nevjerojatnu ripnu
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@darko te gume su super al skupe do boli,kak si dosel do njih kolko popusta si dobil,ja bi rado good year al tesko je nac,a i cjena je uh.....
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nitko ne spominje BKT gume,svi samo mitas,cultor,trayal,to skoro ide u isti koš a BKT se ipak malo bolje ističe..valjda..

Kaj sam vidio do sad,Mitas radijalne mi se dopadaju,isto tako i BKT...

BKT imam 15,3 na dvije prikolice kupio 4 nove jedna otišla za desetak dana dobio sam drugu opet otišla za desetak dana sa kolegom vulkanizerom došao po gumu od nekoliko izabrao jednu i sad je ok znaći treba znati kupiti kod mene ima puno BKT ali nekako nakon 4 godine počinju se raspadati naročito ko puno radi jedan kolega veli to je ko nekad Obilićevo rifne ko nove a guma se raspada .
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,221
Nitko ne spominje BKT gume,svi samo mitas,cultor,trayal,to skoro ide u isti koš a BKT se ipak malo bolje ističe..valjda..

Kaj sam vidio do sad,Mitas radijalne mi se dopadaju,isto tako i BKT...

Da mitas radijalne su jako dobre i ja ih imam na proximi i prezadovoljan sam s njima.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
@darko te gume su super al skupe do boli,kak si dosel do njih kolko popusta si dobil,ja bi rado good year al tesko je nac,a i cjena je uh.....

polovne sam uzeo,, čovjek imao na 558 i kaže da mu je bila preširoka,, a u biti nabavio je jeftino nove 14,9 BKT, dobio pod račun, pa je prodavao te nove i polovne pa koje prije proda, čovjek vjerojatno nema pojma previše,, našao sam na nekom stranom oglasniku u njemačkoj za 2 polovne traže po 600-700e
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Imam i ja Kultor gume, premekane su, oštete se odmah na kamenitim područjima, imaju tanku bočnu stijenku, ali udobnost i držanje u zavojima je odlična....
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
jel ima kod nas gdje taurus za uzeti, i jesu to sve radijalne gume samo?
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
To je na poslu slikano na JCB dizalici tak da me bas i ne dira izgleda da ni nje jer svaki dan se guma uredno pumpa:(happy):

E ti lijepo napravi revoluciju da to poprave i gotovo,nemoj biti ko i kolege :)

Bogme da radnik mora platiti tu gumu koja je probušena a,ne gazda ja vjerujem da bi ju u roku 10 min već skidali i krpali i pokušali spasiti da čim duže traje...

:)
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
ja bih trebao nove prednje gume za store 404 7.5 x 20, pa ako netko zna gdje ih ima povoljno u okolicia Zagreba, ili da li bi se po njih isplatilo iči u Sloveniju, kakav je postupak sa carinom.

Evo i ja se pridružujem klubu, jedna prednja guma mi je progledala na boku:icon_eyes:, Rekordice stare oko 20 g., ispucane sa svih strana, a i profil im je pri kraju:icon_eyes: Ne sviđa mi se što treba keširati, koliko vidim u Sloveniji su oko 110-120 € komad, budem se raspitao kod nas. Što smo zaključili, koje su gume najtrajnije? Petlas, Trayal? Svaka čast mekanim gumama, ali meni je bitno da traju što duže, a ne da ih mijenjam za 5 g.:icon_super:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
neki dan na jednom zetoru vidim trayal, raspadaju se, obnavljane, a otpadaju komadi ripni, vlasnik mi rece da nije radio puno sa traktorom,
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kod mene na zetoru je barum 26god i tek su lani vidno ispucale izmedu ripni al su vec i potrosene.

Meni se cini da moze isti proizvodac ista marka a razlika u kvaliteti velika jer ovisi o nabavci sirovine koja ocito nije uvijek ista,pa neke gume duze traju a neke se raspadnu za cas.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma kakav barum i da tak dugo drži kak si navel 26 god... pa na TD 90 su još orginal barum oko 15 god stare i več su ispucane uzduž i popreko,tak da uskoro budu treba nove...
 

Najnoviji postovi

Na vrh