• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dosta slaba i mekana guma.
Jesi gledal sehu ili petlas,puno čvršća guma.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
najvjerojatnije ima i razlike u tome za koje trziste se proizvode... ove za koje ja govorim su dosle 2006. godine s traktorom iz češke,i stvarno su se odlicno pokazale, a mozda su ove koje se kupe kod nas lošije... nije to nista novo... ja imam na svojem zetoru originalne mitas dijagonalne gume, 2004. godina proizvodnje i 2800 radnih sati, prednje su malo ispucale,straznje nista, a kad ih budem mijenjao,mislim da cu staviti mitas radijalne, nasao sam 16-9.30 za 4800
kn komad...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Dosta slaba i mekana guma.
Jesi gledal sehu ili petlas,puno čvršća guma.
Jesi ti razderal od svake navedene vrste po par ili ti to onak na opip komentiraš?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,221
Uzmi Mitas i nemas brige :). Ja na svim svojim traktorima imam Mitas i dosta su dobre, a prije njih sam imao barum sto je isto jer je Mitas kupio Barum.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Muha iz iskustva.
Barum je preuzeo mitas al to nema veze sa kvalitetom baruma i tvrdoćom(čvrstoćom).
3seta u mitasa poderane i potrgane do sada u 8godina puno ceste i sume +ostali poslovi.
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
pozdrav! Zanima me gdje najjeftinije naći gume 10/75-(80)-/12 za samoutovarnu prikolicu i okvirno cijena ??
Ima netko iskustva s BKT 135 gumom- konkretno 13.6 x 28
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Rabljene barumke.
Vozio sam mitas i petlas.
Kolega kaj se bavi sumom i balama ih podere i potrga za 3 sezone mislim na mitas diagonalke.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Čovjek je pitao za mitas radijalke ako se ne varam??

Po meni, odlična guma!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Kolega kaj se bavi sumom i balama ih podere i potrga za 3 sezone mislim na mitas diagonalke.
Da ih potrga to kužim, ali kolko sati mora navrteti godišnje da bi ih za tri sezone poderal :icon_e_surprised:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Traktori mu rade svaki dan kad nema kiše.
Drva gnoj i sjeno velike količine i to sve ode u Podravinu i Moslavinu tak da nema puno praznog hoda al se pazi na traktore.
Danas gume ne traju ni 1/3 kako su trajale prije uzas Jedan.
Kolega nije vezal zadnje ruke i nove trayalke potrgalo coske ripni sa unutarnje strane.
I imam još iskustva sa žicama na njivi itd...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,033
Pa ak ih podere za 3 godine, očito mu se to isplati. Koliko sati napravi s njima? Kolko je od toga na cesti?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ako se puno radi u šumi,onda je 3 godine puno, ipak tamo ima korijenja,panjeva,svega i svacega, pa guma brzo nastrada...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nemam pojma nisa gledal ni pital,al su mu te mitas najjeftinije preko nekog dečka i zato ih uzima al ubiti je zadovoljan prvu sezonu nakon toga lose.
Na jednom od ta dva ima zadnje barum i guma mu je na traktoru sigurno 8 let i još ni poderana a sve mitasove ko putar i za zadnje i prednje pogonske(dijagonalke).
Vjerojatno nekom ko jako malo radi budu jedno 6-8 let zadržale pa kak bu bu.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Meni diagonalne ne dolaze u obzir pogotovo jer sam stalno na cesti tak da samo radijalna
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Moja preporuka Cultor!! Definitivno mi se guma najbolje sviđa od svih ovih navedenih.

Mada nečeš pogrešit niti sa Sehom, ni sa Petlasom sve ti zavisi kakvu cjenu gde dobiješ.
Jedino za dijagonalni Mitas kažu da je nešto mekša guma, pa eto...

Nemoj samo Trayal ni za Boga pa da te neznam ko kak nagovara na njega :)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nemoj samo Trayal ni za Boga pa da te neznam ko kak nagovara na njega :)

Tak je ŠANANA kad sam mjenjal izlizane Barumke i stavil nove Trajalke više nikud nikam po blatu koma za blato :mur:
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
tetak je nedavno kupio mitas radijalne, prije je imao mitas dijagonalne ak se ne varam, pricam o prednjima za landinija 80 ks.
imao ih je na uskim tockovima samo za repu, sadnja, kultivacija, spricanje eventualno malciranje ponegdje i to je to. 20ak jutara toga za par sezona su se pojele. to je strasno
 

Najnoviji postovi

Na vrh