• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,033
Čemu na asfaltu? Netreba često, ali ipak:
- kad vlečeš veliki teret uz brijeg, ionak imaš klizanje guma po asfaltu. prednji pogon može samo pobljšati vučna svojstva.
- kad na dol voziš veliki teret, manja je mogućnost da te pogura (doduše ako te pogura i uključenim prednjim pogonom, onda nema spasa).

Probaj utvrditi jel prednji kraj vuče ili štopa zadnjega.
Normalo je kad se gume malo potroše, da omjeri više nisu usklađeni. Pitanje je jesu li u tvornici i bili, obzirom ha hrpu varijanti dimenzija guma (pa je netko možda montiral krivo).
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Imam na MF265 gume dimenzija 12.4-32... Te gume izgledaju smijesno na njemu, jer je prilicno golem traktor.. Interesuje me koje vece gume mogu staviti na ovu felgu, predpostavljam da nisu njegove originalne jer tractor data kaze da nosi gume 16.9-24?
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
To su gume za medjurednu obradu,ako ces mjenjati moras mjenjati i felge ,njemu bi godile 14,9 r 28 ili cak i 14,9 r 30
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Nabavljam uske gume za traktor,i sad našao sam jedne ali nije isti razmak rupa,na felgi je veči razmak i treba radit prirubnicu da paše na traktor...

Sad me zanima dali je dosta da debljina prirubnice bude 15mm ???
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,033
Nije. mora biti bar toliko koliko su šarafi dugi.
Inače neznam kak si to zamislil.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Zamislio sam ovako..
Pošto je na felgi veči raspon rupa nego na traktoru, napravit prirubnicu kaj se prvo našrafi na felgu i onda na traktor..Mislim da je razumljivo sad ??
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,033
Je, no nije mi jasno kolika je rupa na toj felgi onda??? Znam da je na MF-u rupa oko fi 150, a raspon rupa oko fi 250.
Pa koliku rupu ta felga onda ima?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ta druga felga ima isto 8 rupa..
To su od Fendta felge,a on ima veči razmak rupa i ona centralna rupa je veča nego na MF-u...

na ovim drugima felgama su rupe zamaknute otprilike za 2 širine rupa prema van..
Ovak je razmak na MF :150/205,isti je kao i na IMT,CLAAS,Torpedo..
Dok je na ovj drugoj fegi:220/275..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma kaj se onda uopće bakčeš s tim felgama??
Zemi IMT-ove 36" za 4-5 tkn i vozi miško :)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Neču stavljat 36" jer je to prenisko,neželim da mi traktor izgleda ko Zetor pa da visi nazad..:icon_e_wink:
Neče ni ove felge bit tako skupe,no ništa još nije sigurno..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kak pak prenisko??
Pa ni na jednoj sedmici s prednjom vučom nije visio zadnji kraj s 36" kotačima, a vidio sam ih dosta, a na solcima 577 uvjek je zadnji kraj bio višlji s 36", a isto nosi široke 30" kotače ko i tvoj MF!
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Evo samo da kažem.

Kupili Mitas dijagonalne za 539 stražnje 11.2 28 i prednje 6.00 16 prije pola godine. Gume su OK što se tiće potrošnje i ripne ali jedna zadnja je valjda jajasta i traktror trese pri većim brzinama. Zadnje su made in Češka, a prednje Srbija. Uglavnom smeta jako to poskakivanje. Gume su kupljene u DOM Križevci.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Kak pak prenisko??
Pa ni na jednoj sedmici s prednjom vučom nije visio zadnji kraj s 36" kotačima, a vidio sam ih dosta, a na solcima 577 uvjek je zadnji kraj bio višlji s 36", a isto nosi široke 30" kotače ko i tvoj MF!

Moj MF ima iza 16.9.34,kao i tvoj Same...
12.4.36 je niža za 10-15cm sigurno,znam jer smo jednom probali stavit gore ali čim sam vidio kak to zgleda nismo ni šrafe stegnuli..
13.6.36 je nešto viša guma ali opet nije to to...

A ja gledam i malo za budučnost,pa nabavljam uske gume koje če pasat na DV traktore s zadnjim gumama 34 cola ..:p:
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
kako skladištiti zimske gume prek ljeta? Kakva vlažnost zraka im najbolje odgovara? Pretpostavljam da ne smije biti presuho radi pucanja i sl. Općenito na koji način najbolje konzervirati gume koje se ne koriste.
 

Najnoviji postovi

Na vrh