• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
7.50 je malo preširoka guma za njegovu felgu max 6.50.
Mada ljudi svašta stavljaju.
Kakvu ripnu ima ta trayalka?oblik?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
dali ima koja dimenzija izmedu 11.2 i 12.4 gume? kad mi se potrose prednje gume na zetoru,stavio bih sire, sad su 11.2-24, samo ne znam moze li sira guma na ove felge,ili bude trebalo mijenjati obruc? takoder ne znam ima li razlike u visini 12.4-24 u odnosu na 11.2-24?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ima mala razlika u visini gume.
Ako i nades Širinu izmedu vjerojatno bu jako skupa jer nije standard.

Ako bus pazil da vuču iskljucujes na tvrdoj i suhoj podlozi 12.4 bi trebale biti super i da ide na tvoju felgu bez brige.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako želiš širu gumu, a da visina ostane ista, to se može postići s radijalnima, nižeg profila, ali moral bi mjenjati obruč, ili ga proširiti.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
7.50 je malo preširoka guma za njegovu felgu max 6.50.
Mada ljudi svašta stavljaju.
Kakvu ripnu ima ta trayalka?oblik?

Ove gume su namjenjene za prikolice i dosta su sire od standardnih kamionskih guma dimenzije 7.50x 16,koje se mogu komotno staviti na felge na kojima su bile 6.00x16.
Slazem se sa tobom da ove gume nemaju sta traziti na ovim felgama.

Gogo mogu ti ja za par dana izmjeriti obim i sirinu guma dimenzije 12.4x24 pa usporedi sa tim svojim. Moje su stare godinu,dakle nove.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,033
dali ima koja dimenzija izmedu 11.2 i 12.4 gume? kad mi se potrose prednje gume na zetoru,stavio bih sire, sad su 11.2-24, samo ne znam moze li sira guma na ove felge,ili bude trebalo mijenjati obruc? takoder ne znam ima li razlike u visini 12.4-24 u odnosu na 11.2-24?
Gogo, ako hoćeš širu gumu, standardno je da ideš s radijalkama.
11,2-24 = 280/85-24 = 320/70-24

Felge mogu ostati iste, jer radijalke dopuštaju puno veći izbor felgi od dijagonalnih guma (do 2" u širinu).
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
jeeey!! naravno da budem isel s radijalkama,prava guma zlata vrijedi! ove moje su jos dosta daleko od zamjene,ali malo se informiram!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ovu malu dvoosovinku što imam, zadnje gume su bile tako rješene, i kada sam htio pumpati nije išlo, a drže teret.......dobio druge gume i kod vulkanizera, ovaj ih je jedva skinio dolje.......
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,735
Kak misliš da se nije dalo pumpat? Jel ova unutarnja guma istih dimenzija kao i vanjska ili je malo uža?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Ima mala razlika u visini gume.
Ako i nades Širinu izmedu vjerojatno bu jako skupa jer nije standard.

Ako bus pazil da vuču iskljucujes na tvrdoj i suhoj podlozi 12.4 bi trebale biti super i da ide na tvoju felgu bez brige.

ja nekužim uopće kak se i može zetor voziti s uključenom vučom po tvrdoj podlozi ili asfaltu, moj se oče razleteti na pol i zuji ko vrag već u 2 brzini i na pol gasa na cesti
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
ja nekužim uopće kak se i može zetor voziti s uključenom vučom po tvrdoj podlozi ili asfaltu, moj se oče razleteti na pol i zuji ko vrag već u 2 brzini i na pol gasa na cesti

O može može i ma ljudi kaj imaju većinu vremena uključenu i to kaj malo vise zuji vele da tak mora da je to normalno ili kaj ostavlja crni trag prednjih guma po asfaltu nema veze samo gas:icon_hang:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,033
Zetorboy, možeš li utvrditi jel su prednji kotači prebrzi ili prespori? Nekaj ne štima s dimenzijama guma.

Dok su bile prednje gume na našem Štoreu nove, na ravnom po cesti uključen prednji se pogon nije se ni osjetil. Sad se več čuje.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Nemam pojma kaj, je, gume su i prve i zadnje na pol, a i tvornički su na njemu.. uglavnom, nema šanse se s time voziti po tvrdom na malo večoj brzini...dok na mekanom, ide i nečuje se niš.. A i neznam, čemu uopće vuča na asfaltu, samo nepotrebo opterećenje sklopova i mehanizma..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,221
Ja svog Zekana bez problema vozim sa uključenom prednjom vucom ako hoću i petom samo jako zujii. Na 6245 mi je prva vuca brza od zadnje jer to tako mora biti dok je kod proxime vise usklađena prva sa zadnjom. A inače sa uključenom prednjom vucom se nikad ne vozim brže od treće.
 

Najnoviji postovi

Na vrh