• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja sam stavio prošle godine nove 12,4x28 i nebi se vratio na 11,2. za meni je bolje. traktror je viši, ide brže po cesti, a i u oranju zadovoljava.

Koju si marku kupil,kolko novaca po komadu?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
prednje gume riješene. Čisto informativno, 6.00x16 za imt tri šare, Vredestein, 6 platna, u Trstu 130 eura. Sad su na redu zadnje. Pitanje stručnjacima, šta je bolje za malog fergusona TE20 (isti ko i 533) 11.2x28 ili 12.4x28? Prednosti i mane, ak mi neko može dati koji podatak...zahvaljujem

Vredestein gume kažeš...
to bi trebale biti odlične gume!

Jel može koja slika??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,472
Najbolje bi bilo da je plazmom ili eventualno brusilicom.
Ako je brenerom onda mi se baš i ne sviđa, mada po izgledu vara je dobro pripljeno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
Drehbang jedini napravi okruglu i centričnu rupu. Po izgledu, ploča s rupama obrađena je prije zavarivanja na srce felge.
Za takav način popravka treba izdrehati oštećeni dio srca.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,472
Štel si reči borverk :icon_wink:

Slažem se mada na plazmi se da fino pocentrirati, a i mirna ruka brusilicom može čuda napraviti. Ipak je to samo traktor i sitna odstupanja su dozvoljena.
Jednom prilikom sam optičara nagovoril da naočale brusilicom popravii uspjelo je.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Cime je izrezano staro srce iz felge?

Hmm,mislim da je na tokarskom stroju izrezano van,nism detaljno pitao postupak kak je rađeno:
21806638.jpg
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
jel razina buke i vibracija u kabini pala s novim radijalkama?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Razlika je jedino u vožnji,s radijalkama ide puno ljepše kad je težak stroj iza,po grabama samo plovi..A buku i vibracije u kabini sam riješio na ovaj način:
21809009.jpg



No o tome bude riječ o nekoj drugoj temi,danas-sutra..:icon_e_wink:
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Kupio bih nove prednje gume za traktor dimenzija 13.6 24.Pa ako netko zna gdje su povoljne i kojeg proizvođača?Sad su radijalne gore a mislim staviti obične jer su jeftinije a traktor godišnje ne napravi više od 150 sati!
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Kupio polovne gume Barum za MF. Gume su odlične nego su na ljevoj gumi desne ripne više potrošene pa me zanima što se radilo s njima?
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Vidi kod vukanizera jel ju može vulkanizirati, manje pukotine može pokrpati ako nije armatura jako stradala. Meni ju je zakrpao pred dvije godine i eno je još danas radi, u gaznom sloju je bila rasječena. Cijena je bila neka simbolična....
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Može se vulkanizirati ako se isplati ako ostali dio gume ok cijena od 300do600kn i čekanje od 7 dana (toliko mora biti u tkz kitu ) i drži ko nova ako ima takav vulkanizer .
 

Najnoviji postovi

Na vrh