• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zjocko!!!!!!!!!

Kupio si gume, pa daj da vidimo kakve su i kako mu stoje!!!! :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo petlasica 11.2/28 stare 11god.a traktor je cjelo ljeto vani na suncu.

 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Petlas je super guma a ja je imam na internationalu 10 godina i super su.
Dimenzija 16.9 30.
Ja preferiram 12.4 umjesto 11.2
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,437
Ajmo znalci, koja je starost ove gume? Imam ove dvije slike sa ova dva broja, ima još jedino brojevi od dimenzije gume.
2weihbo.jpg


15ds51z.jpg
 

strijelac1974

Novi član
Tu od
8 Svi 2014
Poruka
25
pozdrav svima. mala pomoć, malo sam sredio traktorčić (vidi Zajednica, albumi, massey harris ferguson TEY 20) pa sam malo u frci sa financijama...ak neko zna gdje bi našao dvije polovne, a da su bar donekle dobre, prednje gume, felge su 16 coli. Dok se ne oporavim da uzmem nešto novo.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Moram zavarit na one svoje "crvene" felge jedan obruč s rupama koji mi odgovara gore na traktor,pa me zanima s koje strane je bolje to varit dal s nutarnje ili vanjske strane felge??

Sadašnji raspored rupa mi odgovara,ali je problem što su rupe debljine 30,a ja na traktoru imam 18,i stavio sam konusne podloške ali puklo mi je između rupa..

Sad budem navario taj obruč s drugim rupama samo gore na felgu,pa me zanima skoje strane bi bilo bolje,vanjske ili unutarnje??
Dakle taj novi obruč bude ujedno služio i kao "nosač" za cijelu felgu..
 
Posljednje uređivanje:

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
zavisi od traga kotača, ak trabaš šire onda s unutarnje a s vanjske da ostane isto, a zašto jednostavno između postoječih rupa ne izbušiš nove?
 

strijelac1974

Novi član
Tu od
8 Svi 2014
Poruka
25
daj tokaru da ti napravi šarafe. Ja sam imal nekih problema (da ne pilam) pa sam dal tokaru koji mi je napravil na šipki od 18mm, unutarnji navoj 16mm, pa 10mm gole šipke 18 i izvana navoj 14. rezultat je da sam u kučištu narezal navoj 16, izvana 10mm proširio na 18 čime mi je ovaj neobrađeni dio šarafa ujedno i blokator, a 14 je moralo biti izvana jer drugi komadi tak zovu. želim reći da objasniš tokaru problem i stvar riješena dok si rekel keks...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Nebrem dat bušit druge rupe jer mi je spucalo sve u krug evo slika:
21781373.jpg

21781372.jpg


E sad dvije verzije imam..
Dal gore na felgu navarit samo drugi obruč s rupama,ili dat izrezat van ove rupe i stavit drugu ploču s razmakom rupa koji meni treba..

Kaj bi vi napravili ??
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Ovo sto je ispucalo malo pobrusi i povari a za rupe daj tokaru da ti složi cahure tih dimenzija tj vanjske 30 unutarnje 18,5 ili 19 a visine koliko ti je debela felga ili mrvicu tanje stavis cahure na Sarafe i problem riješen još neznam dali centrala rupa odgovara jel ona u biti nosi sav teret
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
Izreži srce i daj napraviti novo, debljine 12...15mm, koliko ti šarafi dozvoljavaju. Ak su ti na MF-u šarafi s konusom, svakako treba rupe bušiti na diobenoj glavi i ufrzenkati konuse po originalnoj felgi.
Sve drugo je skupo krpanje s kratkim trajanjem
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
ZJ .je dao dobar savjet i tak bu se napravilo..
Prije je bilo stegnuto na konusone podloške sve kako je netko prije opisao i nije dobro bilo..
Srednja rupa je točna,150mm...
I mene je začudilo kak se to desilo u kratkom roku...
Ali eto nije to original,i valjda je negdje bilo malo lufta i pod težinom je puklo,i to jednako na oba dvije felge..

Kupljene su i nove gume,sad treba sredit još felgu kak spada i to ima da traje puno godina :eek::
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
Marko, Same koristi ravne matice s podloškama. MF ima konusne matice. Pritezanjem konusnih na ovak velike rupe, samo si ubrzal pucanje srca.
Zato sam ti napisal ono prije.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Evo malo nezgoda s felgama i gumama:

Dakle sve je počelo ovako kad je guma pustila:
21799851.jpg


I onda nije bilo druge nego kupnja novih guma,izbor je pao na STARMAXX radial:
21799846.jpg

21799868.jpg


Dalje problem sa rupama,koji je na kraju isto složen i to izgleda ovako:
21799857.jpg


I na kraju izmjena guma danas:
21799836.jpg

21799842.jpg
 

strijelac1974

Novi član
Tu od
8 Svi 2014
Poruka
25
prednje gume riješene. Čisto informativno, 6.00x16 za imt tri šare, Vredestein, 6 platna, u Trstu 130 eura. Sad su na redu zadnje. Pitanje stručnjacima, šta je bolje za malog fergusona TE20 (isti ko i 533) 11.2x28 ili 12.4x28? Prednosti i mane, ak mi neko može dati koji podatak...zahvaljujem
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
U principu mala je razlika u visini i sirini tih dimenzija.
Za tu snagu motora 11.2 je najtaman.
Evo jedan moj poznanik si je stavil 12.4/28 i zadovoljan je,al s njim radi sve to mu je jedini traktor na gruntu,suma,oranje,kosnja,izvoz gnoja....
Ja imam 11.2 prastari tigar i meni zadovoljava kolko mi radimo a s njim ne radimo teske poslove.
Sirina gume se u vecini slucaja stavlja prema opterecenju ili masi koja ih pritisce,posto je 533 jako lagan i nebi se smio previse opterecivat trebale bi te zadovoljit 11.2/28,to je moje misljenje.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,319
Ja sam stavio prošle godine nove 12,4x28 i nebi se vratio na 11,2. za meni je bolje. traktror je viši, ide brže po cesti, a i u oranju zadovoljava.
 

Najnoviji postovi

Na vrh