• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
Po travici bi, a za pp livadi neznam. Mi smo svako malo imali problema, sve dok nisu bile postavljene ove debele.
I na jednim točkama imam ovu debelu: nikaj joj ne smeta.
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Jučer kupljene nove gume, petlas 8.00-20 i zračnice jer su stare bile loše, pa evo par slika novih i starih za usporedbu




 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,531
Stavljena danas seha na zmajevku. Ako se dobro pokaze i ostale ce se mjenjati s njima. Sa unutarnjom i montazom 1450 kn
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kupoval sam par tih s 3 crte 3,50-6 (Sip) za kalač. Mislim da su Vietnamske proizvodnje.
Vanjske (4PR) valjaju, ali šlauhi su rijetki, pa ih svako malo treba dopumpavati.
Imam identične slovenske na SIP okretalu i ti ne puštaju iako su oko 20 g stari

U savatehu imaju na lageru te gume sa tri crte 3.50 sirine sava, proizvedene u sloveniji 4platna su i cjena je jos uvjek 220kn kak je bila i prije par god.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,385
Ivan valjda su na 539 11.2-28, a na gumi pise koliko se maksimalno duva.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Naduvaj ju ti na max.pa se odi vozit,nebus imal kamenac u bubrezima garantiram.
Pumpajte ih na max 1.2bara,a moze i malo manje i bit ce taman za rad i voznju,i terete.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,238
Oficir premalo je to. Na 1.8 i bez brige :). Meni je tako na sva tri traktora. A na 3511 kad je zakačena jednoosovinka sa 3,4 t tereta bome gume legnu dobrano.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,211
Da, 11.2-28 je guma..
Ma sad mi se neki dan guma raskolila na spoju i tu mi je vulkanizer stavio neku kamionsku krpu i veli da bi to trebalo izdrzati neko vrijeme i napumpao je obe gume na 1.8..
Ja krenem kuci po cesti, kad ono traktor skakuce ko lud, nemozes se voziti, onda sam spustio svaku napamet, a kad sam dosao kuci, provjerio sam koliko ima i spustio do 1.5 i sad je cini mi se najtaman, ne skace previse, a i ne sjednu dok je cisterna 3000 l puna..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ok ako ides stavljat toliko tereta na njega,onda mora sjest malo,pa je ok malo jace pumpat,al za svakodnevnu upotrebu bit ce tvrdo 1.8bara,al kak kome pase pa nek pumpa.:cool2:
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,385
Oficir ne reaguj bez potrebe,mislio sam na to da ne pretjera sa duvanjem. Kod mene su sve gume oko 0,5 bara manje naduvane od max i nema nikakvog skakanja u voznji. A ti Oficir naduvaj na 1 bar pa na prikolicu natovari 3,5-4 t pa ces da vidis kako se lijepe te gume.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Gle naravno da ces se pripremit ako ides vozit veliki teret i da ces nadopumpat,al stavi 4tone na ferceka taj nebu dugo vozil.
Recimo tanjurace,pluge,prikolicu za gnoj manju,cisternu 2200l i gume na 1.2bara i ne sjede i ne zvakaju se.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,385
Radit ce on dugo samo ga ne treba siliti,mom je 28 godina i.Bog samo zna koliko ima rh,a jos fercera,a uvijek je natovaren tu oko 3,5-4t.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To je dosta tereta,pa kaj toliko tesko vozis,i da nije jos nigdje izdahnul?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,385
Vise se ne tovari na njega kako su dosli Kinezi. Uglavnom je tovaren sljunak i trupci. Jednom prilikom sam sa komsijom vozio sljunak i ima tu po dosta uzbrdice i on onde ispred mene,a ja lagano u trecoj sporoj. Kaze on meni ja izasao prvom brzom,i poslije pola godine citav traktor predihtan,procurio na sve strane(nov traktor 300 rh),a moj jos nije otvaran niti gdje pusta ulje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
To ti nema puno veze.
Važnije je to kak je bil složen u tvornici.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,385
Kako nema veze ako silis traktor i on dimi kao ciro,da je neznam ti kako slozen on ce brzo izdahnuti. Da ne idemo u dalju raspravu,vec smo skrenuli sa teme....
 

strijelac1974

Novi član
Tu od
8 Svi 2014
Poruka
25
nisam neki meštar od storojeva, ali znam neke stvari. Ak traktor dimi "mrtvu naftu" van kroz ausuh znači da vozač ne sluša mašinu (po uvjetom da stoj nije na izdisaju). Za fergića 4 tone nisu neka filozofija za prijevoz...par slikica Vredestein za fergića 130 eura obje u Trstu...6.00-16 šest platna
 

Prilozi

  • Picture 002.jpg
    Picture 002.jpg
    13.3 KB · Pregleda: 109
  • Picture 001.jpg
    Picture 001.jpg
    13.4 KB · Pregleda: 136
  • Picture 003.jpg
    Picture 003.jpg
    16.1 KB · Pregleda: 138
Posljednje uređivanje:
Na vrh