• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,472
Znači da postoji opasnost od lopova, jer su na tamnom ....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,472
Ako ne dojde lovac pa izvadi crvenkapicu i baku ........
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
moj kolega na poslu ..ima oko sebe (tamo gdje živi) grupicu ..dječurlije slobodnih umova .
I tak jednog dana uz njih prođe tata od jednoga s motorom ..poštenim motorom .
Krene priča među njima čiji tata ima večeg(motora)
Toliko su izmaltertirali jednog od njih rekavši mu da jedan od tata može pojesti motor o tate od ovaoga maltertiranog
Ovaj u stadiju ludila izbaci iz sebe :
Nemreš ga pojesti , želizni je motor !!.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Za kaj ti treba ta zracnica,za koju masinu?
Ja sam htjel samo najbolje al kad nema nema,a neku deblju recimo 6.00ili5.50?
A mozda probat kod vulkanizera iza granice furlan ili tak neki?
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
kad gumar stavlja tubeless gume s čim namaže po rubu felge da dihta? Da li bi ja to mogel u kućnoj radinosti? Imam dvije felge od starih kola tj. gumenjaka, gume 15cola bum dobil na poklon, pa da ne plaćam gumara za montažu :icon_scratch:
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,385
Moraju ti biti ciste felge,bez hrdje, mazu ih nekakvim deterdjentima. Ti to dok nabacis pajserima sigurno ces ostetiti tu gumu i mozes je jjjjj sto se tice tubelessa Nije ti to neka investicija,bar kod nas je 6 KM ili oko 3 EURA sa balansiranjem, a upola manje bez balansiranja po komadu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Namaži uljem ..masti ..bilo čime masnim i skliskim .


oficir , Za gume , ove iste za koje sad trebam zračnice ...šaljem upit preko granice , stiže odgovr , cijena da se smrzneš , uzimam slobodan dan , trčim gore da se ne predomisle .Po putu kontam da uzmem dva kopleta ...gume badava . još je bila opcija 6 platni kaj je gotovo nemoguče dobiti.
Dolazim gore , ja sam taj i taj , čovjek donese gume bez ripni ..za gumenjak , ...
reko kaj je to ..strka panika , traže moj upit ..pocrvenili ali se nisu ispričali .
A u upitu je ljepo pisalo , bila je čak i slika , guma ripni , oznaka ...
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Znači moglo bi se s običnim čarlijem za pranje posude?? Te gume bi trebale poslužiti doslovno dva tri dana za otpeljati neke trupce na pilanu, zato mi ne neda investirati u stručnu montažu
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,385
Znači moglo bi se s običnim čarlijem za pranje posude?? Te gume bi trebale poslužiti doslovno dva tri dana za otpeljati neke trupce na pilanu, zato mi ne neda investirati u stručnu montažu

e to je druga stvar, ako i budu pustale mogu se i doduvati za taj kratak period. to mazanje samo sluzi da lakse sklizne jer na suho zna da zapne i nece fino ga nalegne uz rub felge.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Ne bi do ptuja ni da su badava ..pošta nije opcija jer granica za takve stvari još uvjek postoji

Nije mi jasno kak ti je to daleko, pa Ptuj je isto u Zagorju...:(giggle):
Kak hoces, ako nije sila, mozda bi se dalo kaj izorganizirat do Zg-a.
Ja bil tam pred 2 tjedna i u cijeloj toj zurbi poberem katalog sa djecjim igrackama:icon_rolleyes:. Al mi rekao trgovac, da mogu od tog distributera sve nabaviti.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Puknuti gledam trayal katalog i ima u toj dimenziji i vanjske i unutarnje,samo treba nac kod nas dilera sa trayalkama i pitat.
A ovo kaj je doslo do nesporazuma,znas da oni pol nasih rijeci ne razmeju,nisi smjel napisat ripna nego rifna:icon_fU:

Stric vujic felge na koje ide zracnica nejde guma bez zracnice,a i vecina felgi od gumenjaka su rasklapace ili ti felge na rasklapanje.
Ono s cim vulkanizeri mazu je neki posebni sapun (vazelin)samo da ne ostete gumu kog montaze i da naravno lakse sklizne,a ne za dihtanje.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,385
To za felge stoji samo za kamionske felge,a za auto idu tubeleske na sve felge.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,472
gdje nabaviti zračnice 5-00 15 ?

Ako si jako iscrpljen od potrage mogu ti "prodati" po 40 kuna komad isporučivo na okupljalištu.
Cjena je bez moje marže, a zračnica je polupropusnog tipa (takav je proizvođač).
Onih propusnih nema.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Za tubeles mora bit felga- kanali urađena za taj način bez šlaufa.Felge starijih auta,gumenjaka bez šlaufa nema ništa.Kao prvo nečeš moč ni ventilčič za šlauflos montirat prevelika rupa.
 
Na vrh