• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako si jako iscrpljen od potrage mogu ti "prodati" po 40 kuna komad isporučivo na okupljalištu.
Cjena je bez moje marže, a zračnica je polupropusnog tipa (takav je proizvođač).
Onih propusnih nema.
kolika je ta polupropusnost ? , treba montirati kopresor ili ie to sezonski?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,385
Za tubeles mora bit felga- kanali urađena za taj način bez šlaufa.Felge starijih auta,gumenjaka bez šlaufa nema ništa.Kao prvo nečeš moč ni ventilčič za šlauflos montirat prevelika rupa.

Ljudi su izmislili tubeles gumu,a ne felgu. Kod mene na balirci pise da je iz 77-me.godine i na njoj su tubeles gume,a u to vrijeme nije bilo pojma o tubeles gumama. Samo ne idu tubeleske na kamionske felge sa obrucevima.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,472
kad gumar stavlja tubeless gume s čim namaže po rubu felge da dihta? Da li bi ja to mogel u kućnoj radinosti? Imam dvije felge od starih kola tj. gumenjaka, gume 15cola bum dobil na poklon, pa da ne plaćam gumara za montažu :icon_scratch:
Strikane, namaži ljepilom za miševe, možda se koji uhvati pa pokrpa felge :(rofl):
Ništ stoga, omaotaj krpama i tak otpeljaj ili riskiraj felge.

kolika je ta polupropusnost ? , treba montirati kopresor ili ie to sezonski?
Vjerujem da je sezoski, jel trebaju biti s običnim ventilom ili specijalnim .... a sad ne duljim, znaš o čemu pričam
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Muha ako mi veruješ, sad malo prije sam u garaži gledal tubu ljepila za miševe i razmišljal sam o tome :icon_thumright:
btw to su felge od VW bube i bile su već tubeless gume na njima
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,472
Muha ako mi veruješ, sad malo prije sam u garaži gledal tubu ljepila za miševe i razmišljal sam o tome :icon_thumright:
btw to su felge od VW bube i bile su već tubeless gume na njima
To je onda nekaj drugo, namaži to biločim masnim, tekuči sapun je majka za te stvari, zemi pajsere i naguraj to gore. Malo ti bu možda problem napumpati (još kad se setim kompresora koji si slagal, s njim nema šanse da krene) ali tom problemu možeš doskočiti dezodoransom , prepučujem Pino silvestre. On je najexplozivniji.....

Pajsera se neboj, stolječima su tak vulkanizeri montirali pa nisu gume oštetili, ja sam i s šerafcigerima probal ...
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Ako felga ima "hump" po obodu sa obje strane, onda moze tubeless, u suproznom to nece fercerat. Prvi veci utovar i ode zrak. Tubeless gume na zapadu su standard puno prije 1977 godine
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
Koje bi bile dobre gume za universala 643 zadnje 14.9/28,a naprijed 7.50/20 koja marke još sad imam zadnje rumguma to su prve 9.g.stare koliko i traktor a prve promijenio dva put
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Iza možeš staviti Mitas ili Cultor, pa čak i Trayal da staviš, čujem da im se poboljšala kvaliteta.
Imaš još i Sehu i Petlas, sve od navedenih su dobre, ovisi ti nakraju samo cjena!

Ne pada mi napamet više ni jedan od dijagonalnih.

Kakve si prednje stavljal??
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
BKT ... 420/70-28", radijalne.
Nebu ti prednji pogon niti trebal.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zj, obim gume 420/70 i 380/85 bi trebal biti isti??
Znači recimo npr., 420/70 (16.9) može zamjeniti 380/85 (14.9) a da nebude nekih posljedica po prednjem pogonu ili gubitaka snage traktora?

I još nekaj da se po seljački izrazim...

Ta visina 70 kod radijalne gume je ubiti niskoprofilna, jel?

PA jel se onda "balon" kompenzira s tim da je zapravo iste širine 380/85-420/70, ali pošto je niži izgleda šire, ili to oko vara??
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
PA jel se onda "balon" kompenzira s tim da je zapravo iste širine 3800/85-420/70, ali pošto je niži izgleda šire, ili to oko vara??
To je obična matematička relacija 380 =420

3800/85=420/70 ni ova relacija ne štima , razlika je cca 10%
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
420/70 je mrvicu niža od 14, 9(/13), no, mijenja ju.
To je, laički rečeno, široka 14, 9 guma.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Oznake na gumama 420/70 u biti znače 420 mm širine , 70 % širine je visina gume . Zausporedbu i zamjenske gume tablica s opsegom gume .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma znam ja kaj znače sve oznake, samo me zanimalo kolika je razlika.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I te kako da ima, sama gma po sebi je bolje, bolje su raspoređene ripne (rijeđe) pa se guma bolje čisti od balta i traktor ima bolja vučna svojstva!

Ja ču kad budem u mogučnosti na IMT 565 staviti zadnje radijalne gume 380/85R28, a ove Trayal 14.9-28 budem prodal iako su još uvjek ko nove (2010.g), ali su toliko guste ripne da je to strašno za blato!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Čisti se od blata ako ima čistače a ako ne onda je problem u blatu . Za Trajal točno isprobal sam ih i loše za blato lošije od izlizanih Barumki .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Katastrofa je trajal...bolje da sam zel Cultor ili Mitas, imaju dosta rijeđu ripnu, ova na trayalu je baš pregusta.
 
Na vrh