• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
pročital sam ja dobro.... imam iskustva i s jednim i s drugim gumama i nemam neko loše iskustvo s trayalom kak se piše... a pogotovo u tim dimenzijama 11.2 , 12.4 teško da bu traktor došel u situaciju da bude s jednima prešel s drugima ne.... to je sve rekla kazala.... jedino sam se na svoje oči uvjerio kad je rođo kupio neke kineske..... plastika je plastika...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Matek,ti nisi vidio još očito druge oblike i vrste guma ne mislim na marku nego na visinu ripne kut ripne i razmake.
Svaka marka ima guma za vise programa explatacije.
Nije svaka vrsta gume za sve,mnogi ste se uvjerili u to.
 

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
slažem se s tobom......
al dok čovjek kupuje najjeftinije i dok nije profesionalna upotreba u pitanju nema neke razlike to oču reći...
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,385
Prije par dana gledam Cultor 11.2-28, ripne uske (2-2,5cm), mali razmak izmedju ripni(preceste ripne). Sa onim gumama nikud nisi prispio u blatu.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ja bi još samo dodal da bi bilo dobro pripaziti da balon nije širi od traga ripne....
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
A ja bih još dodal ove godine sam dosta pomagal voziti silažu a kako je blatno Mitas je kralj blata Trajal totalni bogec radijalke zvučnih imena (bez čistača) nikud nikam turske tak tak ovo naravno vrijedi za blato .
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
300 bi trebala biti širina, 70 bi trebalo biti visina, 70% od širine, a 20 bi trebal biti promjer.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,833
Kak izgledaju ti čistači ? Videl sam svašta na radijalkama ali neznam šta je šta.
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
260
Imam pitanje u vezi guma za prednju vucu,hoce li smetati ako stavim malo manje gume nego sto treba da budu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,472
Normalno da hoče, podrobiče se diferencijal.
Treba upariti prednje i zadnje ili križati ako su istog promjera (dimenzija)
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
260
Gume prednje su na njemu "rodjene" 12,4/11-24 zadnje su 18ke,e sad moj stari koji nema pojma o traktorima je isao kopovati gume, kako nije bilo gore spomenutih guma u trgovini frajer uzme neke kaze da su malo manje al sjedaju na felgu tako da ja jos uvjek neznam sta cu dobiti jer jos nisu stigle kuci samo znam da nije ono sto bi trebalo biti.Posto slutim da to nece izac na dobro kako da starom objasnim da to nije pametno namontirati na traktor jer ako je fabrika tako predvidjela treba se i drzat toga!?
 
Posljednje uređivanje:

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
kolega, i ovako je teško upariti prvu i zadnju vuču da jednako idu, zato je i preporučljivo samo u sporim brzinama je koristiti, eventualno prva, druga brza, zamisli kaj bu dok staviš manje...

ak buš imal sreće budeš ih poderal za sezonu i pol
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Još da ti znaš točnu dimenziju tih novih guma??

A i nisi nam napisao o kojem se traktoru radi???

Kažeš, zadnje su 18-ke...nema širina veze prijatelju, bitna je visina i promjer :)
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
260
U pitanju je ursus c 385,neznam sad napamet dimenziju zadnjih guma cinimi se da su 18.4 ...nesto ali sam ja otkazao narudzbu "nepoznatih"guma i narucio druge.Posto se ne kuzim bas u dimenzije zapisao sam broj sa gume (12.4/11-24) i trgovac mi rece da je to sad 12.4 R24 sutra stizu pa cemo vidjeti sta ce biti.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
U potrazi sam za gumama: 23.1.26,guma za kombajn..
U ponudi imam:
Mitas
Cultor
BKT

Dakle,kaj bi preporučili ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
Moj bi izbor bile BKT.
SDF ih koristiti za prvu ugradnju, pa valjda nekaj vrijede.
 
Na vrh