• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
BKT mi je zadnji na listi jer mi se čini dosta mekana guma i jako se troši..
Uglavnom Mitas ima neki običan 14 platna,i neki samo za kombajne,taj nešto skuplji,Cultor je najjeftinija guma,čak za 1300kn jeftinija od Mitasa...

Sutra napišem točne cijene..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A SEHA i Petlas???

To vidim dosta da stavljaju na kombajne u zadnje vreme.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
BKT imam na prikilicama (bila povoljna cijena) ali jesu mekane i troše se brzo po meni ipak Mitas njih imam na IMT-u sve četiri i zadovoljan sam a naročito zadnjima super za blato .
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
MITAS,VK5 - 7007kn+pdv-to je neka specijalno za kombajne
MITAS TD4,14platna- 6686+pdv
CULTUR 12platna- 5331+pdv

To su cjene tu kod vulkanizera,dalje nisam pitao ali budem nazvao ove u KŽ,tam zna bit jefitnije...

Dom Križevci:
MITAS 14platni-6855kn s pdv

Ratar Osijek:
BKT 16platni-6300kn+pdv
Koliko bi bilo isplativo stavljat radijalne gume na kombajn,dal su ove dijagonalne možda bolje jer su "čvršče",s obzirom da kombjn ide puno po kukuruzovini a to jako oštečuje gume ??
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,716
Radijalne ti bolje vleku, jer više leže, pa se ponašaju kao gusjenice. Osim toga, ripna im je širja od balona. Osim toga, trap kombajna ti bu zahvalan na radijalkama.
Ne moraš brinuti radi kukuruzovine, jer te gume su predviđene za to.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,164
Ja bi isao na radijalne Mitasice.. imam Mitas na sva tri Zetora, jedino na 6245 imam zadnje Barum stare 14 godina i još idu :). Kad ih budem mijenjao uzecu radijalne Mitas iako su 1000 kn skuplje od dijagonalnih.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja sam malo gledal i pital,radialke se ne isplati stavljat na tako spore traktore,jedino veli covjek ako je traktor samo u transportu.
Po meni je bolje uzet diagonalke sa vise platana.

Marko taj kombajn je najvise na zemlji i nije brz,rade uzmi bkt jer imaju puno platana i trajat ce duze.

Ja imam tigar gume na kolima 8platana i tigar sa 6 platana isto godiste84' i ova sa 6 platana je sva ispucana dok ova od 8 pl je ko nova a na istoj osovini su,jos mi nije bilo jasno kak,a kad sam vidio razliku sve mi je bilo jasnije.
I na traktoru prednje ova sa 8 platana je tek sada ispucsla a druge sam dvije promjenil sa 6 raspala im se bocna strana.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,716
Nebi se složil s tvojim mišljenjem. Radijalne gume manje propadaju i imaju bolje vučne osobine.
Udobnost pri brzinama je ovdje sporedna stvar.

Dijagonalna je čvršća i robusnija guma, ali je lošija po trakcijskim svojstvima, po udobnosti i sl.
Jako propada na preniskom tlaku, pa otud pukotine po bokovima.
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja iskreno vjerujem da je radialna guma cvrsca i dugotrajna kaj se busenja i same cvrstoce tice,a za trosenje gume nemremo generalizirati.

Zj s kojim djelom posta se ne slazes?

Daj pojasni ovo za diagonalke zakaj???
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ZJ ali kombajn ide i po blatu a tu radijalke stanu naročito ove godine videl sam na samohodnim silokombajima (znam da nisu predviđene za blato nemaju čistače ).
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,447
Na mom kombajnu starom 28 godina visina ripne je makar 70%. Jedini problem je sto su popucale oko ripni. Ostecenja od kukuruzovine nema a ovrsio je nebrojeno hektara. Zapast jedino moze ako propadne do trapa.
Ja bi uze one koje su najzahvalnije prema trapu i teretu, a to je ZJ objasnio
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Eh,i mene radijalne zanimaju,ali večinu kaj sam danas zvao niko nema,svi imaju dijagonalne..

Dobio sam još ponudu za PETLAS 18platni,-7000kn s pdv..
Dijagonalne sam suzio izbor na Mitas,Petlas i Cultor...

Budem pitao van HR za radijalne

ovo bi mi pasalo samo tako,ali pitanje je koliko se isplati kupovat rabljene gume:..
http://www.njuskalo.hr/dijelovi-traktore/gume-kombajn-620-75-r26-oglas-9372138
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,716
Vidi se da profila imaju, cijena je s felgama, a vjerojatno se može i korigirati tražena cijena. Ak nisu rasječene, isplati se. Bar ja tak mislim.

Željko, široka guma pliva. Da je bila dijagonalna, bila bi uža i prije bi nasjel, pa opet nebi nikam išel. A sad, kaj je bolje?
U ekstremnim uvjetima, kad nejde - nejde. Bi li i gusjenice išle? Vjerojatno nebi.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Odustao sam od radijalnih,jer ima jedino Good-Year za 15 200kn...

Sad da čujemo kaj bi mi preporučili:
MITAS
PETLAS
CULTOR

Sa cjenom su sve tri tu negdje..
Petlas i Cultor su 18 platni,nosivost 6 tona
Mitas 14platni,nosivost 4 tona..
Ima još i Cultor 12 platni,nosivost 5tona,ona je nekih 4900kn..

Zvao sam i za one GY,gume s felgama..
Čovjek bi je prodao za 8000kn,veli da su malo popucale onak po boku,to sam znao vidjet na dost GY guma...e sad pitanje kak bude to dugo opet..
 
Posljednje uređivanje:

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
sve si već napisal, pretpostavljam da tak kak si ih pobrojal idu i cijene na niže.. znaš kolki ti kombajn, kolko ide u njega tereta, a i kolko si spreman platiti. Ja bi zel Mitasice jer se jako ne lovi blato na njih, a opet vidim Petlasice su puno jače. Na prikolici imam balonke, jednu petlas, jednu mitas, ne znam kolko je petlas platni, gore je 4 godine i ko nova je, Mitas je stavljena ove godine, 14 platni i već mi izgleda lošija od petlasa, obje su pumpane na 3,5 bara
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja mitas nebi ni gledal,taj kombajn vise stoji nego kaj radi,petlas s viseplatana,ili cultor i miran bus godinama.
Ove rabljene znas i sam nebudu dugo,jos nek ti koja pukne u sezoni evo belaja.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
pa more mu puknuti i nova,a ove goodyear budu nadživele sve ove nove gore navedene
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Iskreno i ja bi rađe GY ove rabljene,ali uvijek taj ALI,,
Ta GY,guma je stara sigurno prek 10godina,materijal je sigurno več "preprhnul",samim time i smanjen joj je rok..
Na nove računam da sam bar 10god miran,ako se ne probuši i tome slično...
Nova guma ima čak i neku garanciju..

I opet dolazimo do onoga ALII,radial je ipak radial..:(wasntme): :icon_scratch:
 

Najnoviji postovi

Na vrh