• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

TRAKTORČEK

Novi član
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
6
Hoćeš reći da lažem radi dom križevaca nisam obavio sadnju jer se nisu držali dogovora.
Vozač je zvao gazdu guma preko telefona 2317 kn cultor rd 01 Srbija proizvodnja kvaliteta trajalka.
I na kraju cijena je bila preko 5300 a ne 4600 .
Ljepo vratio nazad i uzeo taurus .
Imam mitas rd 01 to je donekle bila guma cultor rd 01 se reže jako je mekan.
A još je Češki.
Još sam bio kod njih na sajmu i rekao je veću cijenu pa mi nije jasno bilo .
Zovem ovaj reče staru cijenu naručim čekam jer mi guma pukla.
Evo guma i neugodnog iznenađenja i dobro .
To su prevaranti niš više na takav način.
I na kraju prođem i jeftinije u Sloveniji tako da više od ovih nebudem ni uzimao više.

Ja nisam rekao da lažeš nikako.
Samo sam provjerio cijenu gume 320/85R28 jer planiram kupovati ....a za istu tu gumu si napisao 5300
Imaš svoje iskustvo kakvo imaš nisi kupio i lova ti ostala za slovenca
Ima nas ovdje na forumu više od jednog koji smo dobro kupovali i dalje kupujemo u DOM-u.
A što se tiče Slovenije - općenito sve kupujem u Hrvatskoj.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968

Pa kupuj gdje želiš ja sam zvao rekli 2317 i kad je dovezao onda su digli malo iznad 5300 zvao je gazdu vozač i rekao je da ih nemože dati za tu cijenu.
I dobro neka ostavio sam kod njih do sada 20 tisuća kuna za gume ali više neću ni kune.
I radje ću kupit od finog Slovenca nego od bezobraznog Hrvata koji laže.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Nije pogođena tema, ali da ne otvaram novu...

Trenutno mi uske felge stoje ovako kako je na slici.
Potrebno mi je trag proširiti za nekih 2-3 cm sa svake strane, znači ukupno 5-6 cm.
Kako bi to bilo najlakše odraditi, ali da nosivost felgi ostane dobra? Treba nositi prskalicu 600 litara, kultivator 4 reda u tako neke teže priključke.
Čekam ideje i prijedloge.
Napomena, okretanjem srca dobijem preširok trag.

20157
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ubaciš između srce i ušica na felgi umetke oblikom kao u privitku. Bitno je da felga sjedne na srce na isti način kao srce na nabu (bez lufta) Umetak.jpg .
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Do koliko novaca u Sloveniji su ti 1800 kn taurus point 8 guma je odlična i kalup širok ko prije.
Baš sam neki dan gledao stomil gume zderane na 539 5 cm od blatobrana a moja trajal nova nije takva bila.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
958
Evo cijena za keš,stimulira su bile do sadod 1994.
 

Prilozi

  • Screenshot_20190421-214906.png
    Screenshot_20190421-214906.png
    101.1 KB · Pregleda: 48

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A to su sve kratkog vijeka gume.
Razlika je s radijalnim u kvaliteti meni osobno galaksy imamo jednu pucketa .
Petlas na prijateljevom 533 vulkanizirana trajal imao.
Cultor rd 01 tako tako daleko od onog mitasa od prije.
Sehu imali dva komada loša u blatu brzo se potrošila.
Sad ako više radiš nećeš požalit ako uzmeš bolje gume.
Meni su svi trgovci govorili da izbjegnem, Turske gume ako mogu.
Moja preporuka taurus gume oblak i zna ih dovest ja mu dao za gorivo al je guma super mekana ljepo ide po blatu.
Jedan ih stavio na fergu prijatelj i ja.
 

New12345

Novi član
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9
Pozz imam jedno pitanje trenutno imam na traktoru gume 380/70 r24 (prednje) i sad me zanima da li mogu staviti 12.4 r24 sta mislite budu pasale na felgu?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako se dela o prednjim gumama pretpostavljam da je pogon 4WD. Treba voditi računa o dvije dimenzije: širini felge i promjeru gume. Bojim se da se nebu moglo zadovoljiti oba uvjeta na postojeću felgu.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pa kupuj gdje želiš ja sam zvao rekli 2317 i kad je dovezao onda su digli malo iznad 5300 zvao je gazdu vozač i rekao je da ih nemože dati za tu cijenu.
I dobro neka ostavio sam kod njih do sada 20 tisuća kuna za gume ali više neću ni kune.
I radje ću kupit od finog Slovenca nego od bezobraznog Hrvata koji laže.
Kod firme DOM kupujem gume od kad su se pojavili nikad nisam imal problema kupil komplet gume za tri traktora i nekoliko guma za auto više od 3 kompleta . Čak nitko koga znam nije sa tom firmom imal problema .
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Pročitao sam temu uzduž i poprijeko i izvukao zaključak da su mitas, cultor, petlas i taurus recimo ok gume. Planiram svog malog ursusa počastit s novim zadnjim gumama i pošto gume trebam prvenstveno za košnju na brdu i nešto šume, što uzeti, nisam još načisto trebam li radijalne ili dijagonalne gume kupit? Koje imaju bolju trakciju na travi i u šumi?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Za šumu dijagonalne teže se probuše ja osobno bi kupil Mitas ali samo made in Czech Republik ostale ne .
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Nudi mi se 12.4 28 petlas dijagonalna 2000 kn i petlas radijalna 2800 kn. Koja će bolje držat traktor na nizbrdici po travi?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Radijalna ima veću stopu kojom prianja na tlo, ali zato manji pritisak. I još nekaj: na bočnom nagibu više se naginje s radijalnima nego s dijagonalnim gumama. Radijalne imaju nježne bokove, pa su malo osjetljivije u šumo i na "šiljkovitom" terenu.
Imam jedne i druge i prednost bi dal radijalnima.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Sve je to točno samo kod mene više nitko nejde sa radijalnima u šumu jer u lišču skriveni panj i ode guma dok dijag.se može vulkanizirati radijalnoj ode žica i tu je amen .
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Ako što mrzim onda je to voznja po bočnom nagibu. Sad sam se sjetio da sam ljetos vidio na svojoj livadi 7340 sa radijalkama, imao je tanjuraču i skretao po bočnom nagibu. Zadnja guma mu se podvila pod felgu toliko da sam pomislio da je gotova. Znači to je zbog tipa gume. Uf, i dalje sam neodlučan, širi trag po livadi možda i ne donosi bolji grip... Ili ipak donosi...
 
Na vrh