• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske RALICE

B

Bobo

Guest
Re: traktorske ralice

Traktorist:

Ima u pozegi u trgovini ŠOLE i drzao sam ga u ruci...

Puknuti:

Klizni kamen je "strucni" naziv ovoga:
foto01791ca0a1e.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,483
Re: traktorske ralice

Bobo a gdje se na hidraulici ugrađuje taj razvodnik?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: traktorske ralice

Bobo kaže:
Traktorist:

Ima u pozegi u trgovini ŠOLE i drzao sam ga u ruci...

Puknuti:

Klizni kamen je "strucni" naziv ovoga:
foto01791ca0a1e.jpg
u Zlataru dođe 700 kn i dobije se komad crijeva ..nisam siguran za brzorastavnu spojnicu :oops:
kamenje ..ajme naziva ..vi slavonci zbilja znate pojednostavniti stvariGdje si izvadio tu sliku ? zaniaju me ostali dijelovi
 
T

traktorist222

Guest
Re: traktorske ralice

Puknuti di u Zlataru? Može tel. broj od dučana i kak se zove?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,483
Re: traktorske ralice

fiatcinquetankojtdb5965.jpg

Ovakva bi bila najbolja.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: traktorske ralice

savoris kaže:
martix pa sta te sprecava sto je tomo zglobni
pa sprecava me to sto nemog usajelu staviti pravo jer se zakosuje i zadnji i prednji kraj a kad bih mjenjao pravac traktora sajela bi se stalno natezala i spustala i ne bih mogo cistiti snijeg,jedino ako ti nemas neku idjeu koja nije meni pala na pamet :scratch :scratch :scratch :scratch

cooooooooool fica
 
B

Bobo

Guest
Re: traktorske ralice

Imao sam negdje sliku takvog razvodnika al ju ne mogu iskopati...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: traktorske ralice

matrix123456 kaže:
savoris kaže:
martix pa sta te sprecava sto je tomo zglobni
pa sprecava me to sto nemog usajelu staviti pravo jer se zakosuje i zadnji i prednji kraj a kad bih mjenjao pravac traktora sajela bi se stalno natezala i spustala i ne bih mogo cistiti snijeg,jedino ako ti nemas neku idjeu koja nije meni pala na pamet :scratch :scratch :scratch :scratch

cooooooooool fica
Nije ti plao napamet da staviš sjelu u bužir ?
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: traktorske ralice

da dobra ideja ali bi moro onda ostaviti bar amlo lufta prostora kolikio ce se traktori kositi i natezati sajelu i onda ne bih imo dovoljnu visinu dizanja ali i izvodivo je...............
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: traktorske ralice

Ako sajelu s bužirom propeljaš točno iznad svornjaka okomite osi okretanja gotovo da i ne trebaš tog tvog lufta .
Isto tako možeš i sa sajelom ili lancem ali ti treba dosta pomočnih kolotura ..pa je vjerojatno bužir jednostavniji ..
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Re: traktorske ralice

Traktorista222 probaj ukručenje staviti na one bolcne na diferencijalu jer če biti tamo ukručenje fiksno.Tamo gdje je sada odnosno na mjestu gdje se stavlja top link nje fiksno nego ti preko jedne opruge regulira neke sile ta regulacija služi kod oranja i mislim da srečava podizanje preteških priključaka.Neko ko se bavi profesionalnije oranjem če to bolje objasniti.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: traktorske ralice

ček, ako kupi ''kockicu'' tad je riješio samo problem ukrućenja poluga, odnosno netreba mu ukruta, ali što se tiče preciznosti i držanja?
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: traktorske ralice

puknuti kaže:
Ako sajelu s bužirom propeljaš točno iznad svornjaka okomite osi okretanja gotovo da i ne trebaš tog tvog lufta .
Isto tako možeš i sa sajelom ili lancem ali ti treba dosta pomočnih kolotura ..pa je vjerojatno bužir jednostavniji ..
aj malo to prevedi,sta ti je svornjak
 
B

Bobo

Guest
Re: traktorske ralice

pa "kockom" za 600kn je i to rijesio... umjesto cilindra pod sjedalom, upravljas s cilindrom koji je spojen na "kocku".

Uz prednje utovarivace su se takve kocke isporucivale, bas zbog preciznosti i drzanja.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: traktorske ralice

Petre znaš ti naše majstore ;)
treba mu :
ta famozna kockica
razvodnik
crijeva,
spojnica
i u slici
1133384808_Ventil1.JPG

1133384962_Komanda.JPG

1133385213_Povratek.JPG
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: traktorske ralice

Bobo kaže:
pa "kockom" za 600kn je i to rijesio... umjesto cilindra pod sjedalom, upravljas s cilindrom koji je spojen na "kocku".

Uz prednje utovarivace su se takve kocke isporucivale, bas zbog preciznosti i drzanja.
Da bobo ali tamo nije nitko bio stručniji od partisjkog sekretara i podobnijih .
kad okrene kockicu digne ralicu ..i opet čuje kamenje u mjenjaču ..tj pumpa nabija do sigurnosnoh .
S kockicom je samo riješio problem ukrute tj da mu se poluge ne dižu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,483
Re: traktorske ralice

Pa to je obični ventil kak se meni čini i ako prebaci na razvodnik koji je na blatobranu onda na polugama nema ništa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh