• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske RALICE

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: traktorske ralice

Bil sam i ja, i dok sam išel dole isto mi se sklizal, al ja njega pustim i tam tek dole ga počnem kočiti. :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Re: traktorske ralice

Za vasa pricanja imate Vikalicu, pa tamo izvolite... Vasi razgovori nemaju mijesta na forumu, pa bih vas molio da se premjestite tamo. A posto se poznate, nadjite se na kavi i popricajte ;)
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Re: traktorske ralice

Zrine, imam ti riješenje problema... Na proljeće u Gudovcu otvoriš štand sa pivom i čevapima i riješiš obećanje prema forumašima :mrgreen: :mrgreen: na to će se svi odazvati, ne brini.
Sviđa ti se ralica, hmm? Eh, da tek vidiš što radi sa težim materijaloma tipa zemlja i šljunak...
Ako ti je prodam onda si moram praviti novu... :D :D
 
Z

zrine892

Guest
Re: traktorske ralice

zjockoo kaže:
Zrine, imam ti riješenje problema... Na proljeće u Gudovcu otvoriš štand sa pivom i čevapima i riješiš obećanje prema forumašima :mrgreen: :mrgreen: na to će se svi odazvati, ne brini.
Sviđa ti se ralica, hmm? Eh, da tek vidiš što radi sa težim materijaloma tipa zemlja i šljunak...
Ako ti je prodam onda si moram praviti novu... :D :D
dogovorit cemo se ljudi smo... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a za cevape...neznam dali ce ostati...i ja ih obozavam..tako da...koliko ostane izvolite...hehehe ralica ti je prva liga...svaka ti cast i svaka ti dala...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Re: traktorske ralice

To je Orašje kabina? Jel' buka u njoj?
 
Z

zoran

Guest
Re: traktorske ralice

Ako mene pitaš, da. U Universalu je Orašje kabina-buka je normalna-niti tiho ni previše glasno.

Normalno, moraš imat sva stakla, kaj pri meni nije slučaj.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Re: traktorske ralice

A od kakve cijevi ti je ovaj segment ralice?
Koliko je široka i visoka?
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Re: traktorske ralice

Zorane pazi da te ne vidi netko iz Dalekovoda. imaš puno dijelova na ralici njihovog porijekla.pocinčano se teško vari ako cink dobro ne obrusiš.
 
Z

zoran

Guest
Re: traktorske ralice

Ralica ti je od pločevine plinskog kotla, 1cm debljine.
Širina je 210cm a visina 55cm.
 
B

branko

Guest
Re: traktorske ralice

zoran kaže:
Ralica ti je od pločevine plinskog kotla, 1cm debljine.
Širina je 210cm a visina 55cm.

imas kaj viska toga materijala treba mi cca 32X20 cm za jedno loziste.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Re: traktorske ralice

Slažem se sa jd4755, pocinčani ćeš teško variti bez prethodnog brušenja, slabo se to drži, a i ako variš po cinku jako se dimi i najvjerojatnije je štetan taj plin jer ima loš miris...
Ralica je za snijeg ok, veća opterećenja ne bi izdržala, a malo boje dalo bi joj puno bolji dojam :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Re: traktorske ralice

zoran kaže:
Ralica ti je od pločevine plinskog kotla, 1cm debljine.
Širina je 210cm a visina 55cm.

A ima li još koji takav komad? :lol:
Može biti i malo veći (širi i viši).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Re: traktorske ralice

zjockoo kaže:
Slažem se sa jd4755, pocinčani ćeš teško variti bez prethodnog brušenja, slabo se to drži, a i ako variš po cinku jako se dimi i najvjerojatnije je štetan taj plin jer ima loš miris...
Ralica je za snijeg ok, veća opterećenja ne bi izdržala, a malo boje dalo bi joj puno bolji dojam :D
...onaj fini slatkasti... Može se dobiti tzv. cinkova ili ljevačka groznica
Da se variti deblji komad i netreba prethodno brusiti jer ga luk istopi neposredno prije samog zavara. Sa tanjim materijalom je teže.
Ovo vrijedi za REL zavarivanje, dok sa MAG (CO2) postupkom to je gotovo nemoguća misija bez brušenja cinka proć.
 
Z

zoran

Guest
Re: traktorske ralice

Trenutno nemam ništ, no možda kroz dva tjedna nabavim pa vam javim.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: traktorske ralice

DF&Torpedo kaže:
Moguće, ja se isto nemogu sjetiti jer kod nas ti dosta ljudi dođe kupovati traktore.
Al više taj TD 75 nije za prodat, ja ga nedam ;) , jer kud on po snijegu izađe tu nemože ni jedan drugi traktor.
Baš neki dan, moj kolega (forumaš Ivan_MF) nije uspio sa Masseyom 3090 (110ks) spuzat kud sam ja s Torpedom 75.
Torpedo je teški traktor i dogačak, i vjerojatno zato mu na snijegu nema premca. 8)
[youtube:2elcfx1g]Kj0zWC6fIo8[/youtube:2elcfx1g]
Evo, nisam znao da su to snimili... ;)
Dal je traktor ili vozač(Ivan_MF) loš? :mrgreen:
 
I

Ivan_MF

Guest
Re: traktorske ralice

Snimatelj je loš .... trebao je snimat dok sam išao prema napred gore ... a ne prema iza , a vozač i traktor su dobri. :mrgreen: :mrgreen: :blackeye

DF&Torpedo
Šta se tiće puzanja na brijeg to smo več obrazložili , dok si ti išao išao si PRVI po snjegu znači dok nije bilo zagaženo , a dok sam ja išao bilo je skroz zagaženo i smrznuto i nema traktora koji bi gore išao bez lanaca .... znači ČISTI LED i jaka strmina , nema šanse ;)

I naravno MF je bolji od Torpeda :mrgreen: :blackeye
 

Najnoviji postovi

Na vrh