• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traže se moderatori

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
kao 1., ja se slažem i sa mario i bobom i alenom, no šefovi budu odlućili kaj bude najbolje ;)

kao 2., koga stvarno nešto interesira taj bude pročitao cijelu temu i naočuo ono što ga zanima, a ne sad da ima samo neke detalje na pladnju :!:

kao 3., nered po temama, podforum traktori, pa pogledajte ljudi koliko ima tu tema, da negovorim duplih tema koje bi trebalo posložiti i napraviti reda tu, ostali traktori - prek 100 tema, a pola duplih, to treba riješiti i takve stvari posložiti, ratarstvo- stare nekorištene teme, još od ratarka iz 2007 godine, što s tim???aaa?
 
A

Alen

Guest
Zato na svim urednim i složenim forumima postoji dio koji vide samo moderatori i administratori...... onda se teme koje treba sredit tamo sele i radi se na njima pa se vrate u odgovarajuči podforum, isto tako ako netko od moderatora nezna što bi napravio sa nekom temom također ju seli u "reciklažno dvorište" i onda admini odlučuju što ili obrisati ili posložiti i vratiti.......

Sve to perfektno funkcionira samo treba dobre volje..... čini se komplicirano ali nije.

Mislim da sam dosta pisao...... sad čekam da se još netko javi jer vidim da baš i niste zainteresirani.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ti ipak imaš više iskustva u tome od mene, tako da... :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
čizus dragi više ste me puta spomenuli nego kaj sam bio na foršpanima na rtl-u za sapunicu, a na rtl televiziji sam barem 10 puta dnevno :shock:

ovako vidim da se moj glas (i jebozovni stas cjeni :mrgreen: ), stoga ima par stranica texta za izreči tj to je više epsko djelo prožeto emotivnim djelovima sapunica 8)

moj ZAHTJEV je da moderatori budu alen i šanana
za alena znam da ima jebeno dobru informatičku podlogu i može održavat forum i na razini zaje ako ima određene funkcije i više od toga jer zna baratat sa svim sustavima i poznaje jako dobro formu foruma.

šanana ima brzi internet i svakodnevno pregledava sve teme bilo iz interesa ili eto da vidi šta se dešava, tu je uvijek i aktivan je član i dobra osoba.

alen se drži pravila i jedini je od svih moderatora ili administratora pitao kad nešto nezna oko tematike u temama, jedini je alen pitao gdje da reže teme a gdje da ih spaja, i taj dio je funkcionirao, ne zbog toga što je pitao mene jer ja znam jer je i sam uvidio da se ista cjelina proteže na više tema.

ja kao bogec kao poljoprivrednik , buduči magistar ili glumac u sapunicama i filmovima, imam veliko znanje o tehnologiji pogotovo u stočarstvu , krmnom bilju i ratarskim kulturama i uvijek sam bio ovdje da pomognem, jer još uvijek stojim kod one izreke bolje da ja pomognem nego da meni moraju pomagat (ne shvačajte izreku kao nešto loše)
moje primarno zvanje je poljoprivrednik jer od toga živim (gluma je možda alternativa), za to sam se cjeli život školovo i to još činim, pomažem svima kolko znam i mogu, a mnoge od vas sam i upoznao i bio kod puno vas i kod kuče, gdje su me svi srdačno dočekali i počastili (svima hvala :D ).

moje sudjelovanje kao moderatora nije moguče niti sam to mogao prije izvršavat u večem opsegu jer imam dial up vezu koja mi je potrebna za laptop jer ga svud nosim tako da mi je max adsl beskoristan, manje više.

nadalje, ja ču uvijek prisustvovat kod moderiranja samo neču izvršavat tehnički dio tj moj dio bi bio riječima šta i kako da se napravi, a tehnički dio nek rade šanana i alen.

hmmmmmmm edukativni dio kao edukativni ako se regulira tema na način da se makivaju postovi koji su samo smajlić i tako to se može održat, tu su i bobo i alen u pravu treba jednu temu napravit poskuno da vidimo kak to izgleda, ali te teme trebaju bit zaključane tako da se rasprave vode u regularnim temama za isto područje :!:

nadalje ne može biti za istu stvar 5 tema, mislim svi se prave da nešto znaju a naprave 5 tema oko trave, ako je glavna tema krmno bilje i travnjaštvo, čemu tema sjenaža pa udri sve po godištima, pa sušenje sjena, pa baliranje sjena, mislim ono, dječji vrtić, razlika je u postotku vlage a 5 tema, zbog čega, ja u 5 tema ne želim sudjelovat samo u krmno bilje i travnjaštvo što se tiče trave.

nadalje tema oranje, tu se pokazuje sve neznanje u tehnologiji, svi tak divno orete a prinosi katastrofa,na svim fakultetima oranje se spomene u par rečenica, dok hranidba bilja koju ja vama stalno tupim jer predmet gdje o nekom tamo elementu boru se spominju čitave litanije, a tema o ishrani bilja na forumu ne postoji, a ishrana bilja donosi prinos a ne jebeno oranje, ali to ljudi neče naučit sve dok ne dođu do ruba.............

određeni ljudi iz određenih područja drže ovaj forum sa svojim znanjem bilo iz mehanizacije, neki iz tehnologije uzgoja kao ja, neki iz zakonske regulative, svatko ponešto, i samo se tako može funkcionirat, dok drugi to trebaju kao moderatori uređivat.

treba se dopustit sloboda pisanja, ako je aktualna ili ako se piše u žargonu teme, ali ako nije svrsi shodna kao trajna građa treba ju kad rasprava završi obrisat, bez da itko pisne slovo.

pravila foruma su napisana , malo ih se tko drži, dopušta se sve i svašta, slike ne regulira nitko (ok ne smiju se brisat i moraju se prepravit), ja one thumnaile il šta več je ne otvaram, samo otvorim stranicu i šta ima ima od slika, taj dio treba kontrolirat.

nadalje, da nebi ispalo da držim alenu i šanani stranu, govori tome prilog moja kupovina case traktora kad sam manje više popljuvao u postu određenu firmu u postu dužem od ovog, gdje je alen velik dio izbrisao i stavio točkice, ja nisam ni slova pisnuo, to je bila njegova zadača, ali iz toga je evo ispala kupovina masseya kojeg je alen vozio i mene skoro izgubio putem, al bude se naučio da ide traktor i manje po rupama od 40 km/h :mrgreen:

alena poznam osobno, šananu isto tako, i ako se pita mene treba im dat funkciju moderatora, i eventulano dodat člana iz daruvara pošto ima želju to radit.

mala klauzula, ako se nebudu funkcije izvršavale sukladno članku 1, zakona o redu na forumu , tema če se odključat i zatražit novi moderatori.

ovim postom ja kao bogec ču kontrolirat svojim prisustvom na forumu rad novih moderatora na sveopče zadovoljstvo članova i čitača foruma, jer kolko sam shvatio da se mene bogeca shvača ozbiljno, jer sam nakon onog raskola foruma i ovog foruma koji je bio pred raspadom svojim pisanjem podigao forum, privukao nove ljude na rasprave i doveo na razinu veličine koja je sad (što govori moj inbox )

morate shvatit ozbiljno jedno , ja bogec dva puta istu temu ne načimam, ne pišem dvaput ispočetka, samo nadograđujem svoje i vaše znanje i tehnologiju, kad su nastala dva foruma moja veza mi ne dopušta sudjelovanje na dva foruma jer se veza stalno resetira, ostao jesam sa članovima i tog foruma u kontaktu i dobrim odnosima, iako ne pišem tamo ali se međusobno čitamo, ali isto tako je tematika dvaju foruma ponekad vrli različita, ondje se daje više pozornosti samim traktorima, tehnološkim dostignučima kod traktora , dok ovdje prevladavaju proizvodne teme, sve ovisno koga šta zanima.

nekima če zvučat pretenciozno, ali netko mora imat i muda na forumu i reč neke stvari koju su uzročno posljedično u korelaciji, i neke stvari postavit na svoje mjesto.

znači oni moderatori koji budu NE IZABRANI, več ODREĐENI od strane admina, jer mario jako dobro zna iz nekih tema šta je bilo kad je dao ljudima da glasuju i izabiru :| , stoga samo admini bez ičijeg utjecaja mogu stavit nekome funkciju moderatora , a tu čak ni ja nemam utjecaj niti ga želim imat, ali moje oko prati sve

nemojte da dva puta podižem forum :!:

alen je dobro informatički potkovan, šanana sve opče prisutan, ja sam čovjek u sjeni koji sve prati

ovdje ima jako dobrih ljudi i ljudi koju puno znaju o temama vezanim uz sve naše djelatnosti, kao zj, vtz, zjocko, savoris, i mnogi drugi, stočarstvo tine, helena,ivica , evo lavanda roko, krki lješnjaci, svatko nešto, to su ljudi koji se bave tim poslom i koji svoje znanje kao i svi drugi prenose ovdje na forum, svoja iskustva, ali jednostavno bi im možda bio zamor regulirat forum, stoga alen i šanana koji to imaju želju uz još nekoga po intuiciji admina nek to rade.

glasanja ne treba biti, niti ga nebude, jer to dovodi do onoga čemu smo svjedočili, svi se bune a nitko ne želi ni kad mu se nudi to preuzet, stoga rasprave nema, zna se tko su admini, znaju se pravila koja su prije več napisana, izvolite poštovat sve ili baj baj.

problema nema velikih na forumu,samo tehničke nesređenosti, koja se može srediti.

stoga da se nebi dogodilo daljnje prepucavanje, i nedaj bože da ja dignem ruke od svega, temu treba zaključat jer svaka rasprava o nekim funkcijama dovodi do .............


a što se tiče o tome da je sve rečeno, ja nisam vidio temu o sirku zrnašu, spravljanju kod kuče lucerkinog brašna, o djetelinama samo par postova ima, gdje je amaranth, quinoa....................... u određenim temama nemam sugovorinika, pa bi to bio sam monolog................. a tko zna
 
B

Bobo

Guest
Majstore, legendo...

Bez teksta sam ostao na ovo i 100% te podrzavam.

Jedini problem koji ja tu vidim je bas to nase nepridrzavanje pravila, i ljudi su na to navikli, a odjednom ce se poceti pridrzavati pravila, i vjerujem da ce tu biti puno neslaganja s nasim radom...


Tema je zato i pokrenuta, da se malo raspravi o svemu tome, prije nego sto samo odjednom krenemo u sveopce krcenje i ciscenje foruma... Citanjem ove teme ce se valjda clanovi upozoriti sto da ubuduce ocekuju.

Nisam toliko pametan da procjenim sve moguce reakcije svih mogucih clanova ovog foruma na bilo koju moju akciju, pa vjerujem da je zato i nastalo to nepridrzavanje pravilima.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Bobo kaže:
Majstore, legendo...

Bez teksta sam ostao na ovo i 100% te podrzavam.

Jedini problem koji ja tu vidim je bas to nase nepridrzavanje pravila, i ljudi su na to navikli, a odjednom ce se poceti pridrzavati pravila, i vjerujem da ce tu biti puno neslaganja s nasim radom...


Tema je zato i pokrenuta, da se malo raspravi o svemu tome, prije nego sto samo odjednom krenemo u sveopce krcenje i ciscenje foruma... Citanjem ove teme ce se valjda clanovi upozoriti sto da ubuduce ocekuju.

Nisam toliko pametan da procjenim sve moguce reakcije svih mogucih clanova ovog foruma na bilo koju moju akciju, pa vjerujem da je zato i nastalo to nepridrzavanje pravilima.

onaj tko se želi držat pravila taj ih se i drži, a tko to ne želi ionako ih nebi poštovao niti je uopče zavrijedio biti član bilo kojeg foruma ako zadaje probleme drugima.

ti moraš znat da nepridržavanje pravilima koja su ionako blaga na samim osnovama ponašanja, dovodi do toga da se onima koji poštuju pravila stvaraju problemi u radu i pračenju tema, jer je sve neuredno, stoga imaj u vidu u one koji poštuju pravila i to žele da drugi čine da bi neke stvari funkcionirale.

alen dobro prati stvari kad neko na 50oj strani po 100 put pita koja je norma sjetve za ljulj i kad se sije, jer je to opisano u svakoj strani i taj dio on odmah usmjeruje na prvu stranu, jer u temama kojima ja nebih to nazvao vladam jer ne vladam nego pretežito pišem je tema jako dobro opisana, samo se razrađuju tehnički detalji, poput jedne godine stavljam sirak u silos, druge u bale, treče mi sve nevreme povalja a sve se ponovno podigne,pa kasna sjetva, te se stvari događaju u hodu, to reguliram ja i samo ja i nitko drugi jer ja imam kontinuitet teme i kontinuitet razvoja sukladno ulaganju i marko i mikro ekonomskoj situaciji, zato ču ja regulirat moderatore.

neke velike promjene neče biti odjednom, ako netko stavlja smajliće i samo njih u postove to se makiva bez obrazloženja, pa če nekima dosadit nepoštivat neke stvari, ali nije to problem, problem je premještanje tema jer je previše tema o jako sličnim stvarima, koje treba ili maknit jer nisu više aktuelne niti značajne, kao prosvjedi i tako to, neke spajati, i onda polako ne dopuštati nove teme koje su manje više plod ljenosti pretraživanja foruma pa je lakše otvorit novu, kao npr siliranje, sjetva pšenice

ja imam temu o sirku , grašku, ljuljevima, i svem krmnom bilju od sjetve do žetve u jednom, a ne sjetva kukuruza, kultiviranje kukuruza, sijačice za kukuruz, cjena prskanja, gdje kupiti sredstvo za prskanje, gnojidba kukuruza, obrada za kukuruz, štetnici u kukuruzu, koji je ovo štetnik, koji je ovo korov, berba kukuruza, cjena kukuruza, zaoravanje žetvenih ostataka i sigurno ima još barem 10 tema o kukuruzu koje se ne mogu sjetit
pobogu sirak je jako sličan kukurzu pa je sve u jednoj temi i nema lupetanja jer ja ne dopuštam barem ne u velikom obimu a i sami članovi to poštuju jer vide da se netko trudi nekome nešto pokazat

znači problem je tehnička nedorečenost foruma, tj prevelik broj tema, a samo piskaranje se uvijek može dan poslije maknit kad se zajebancija završi.

nema rasprave, to ja bogec kažem, jer to dovodi do sranja, a ja trošim pretplatu i novac na lupetanja u temama tj dječje igrarije.

pravila se znaju, ona nisu kruta, nisu jako stroga kao na drugim forumima ( a poštuju se ko oko u glavi ), stoga taj minimum se bez rasprave može poštivat

zaključaj temu i pobogu ne dopusti rasprave oko stvari šta bi trebali radit oni koji održavaju forum svrsi shodan, jer ako vi održavate forum onda vi donosite pravila, i isto tako ste mogli maknit moderatore koji ne rade uopče svoj posao i nemaju pojma šta rade, i bez pitanja metnit nove , da ne dolazi do kolapsa u samom funkcioniranju foruma i tečnosti tema i protoku informacija koje nekome puno znače jer je doznao stvari koje su mu bitne.

pravila nisu stroga, posla ima puno, tema je previše, ima ljudi sa znanjem sa kojima če moderatori surađivat (za mehanizaciju zj , zjocko ......., zakonska regulativa smiljan....................,,,,,,.....)i polako sredit forum

treba neke možda novine uvest da malo sve živne, sad neznam što jer neznam šta sve može podržavat sučelje foruma, ak sam se dobro izrazio

stoga bobo odluka je tvoja , bez rasprava

šanana bud ozbiljan :mrgreen:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
bogecu nekako u admin panelu napraviti da moze napisati samo 160 slova , nista vise nego na SMS :blackeye

zabole me glava k'o da citam lektiru ;)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
radite šta god želite zaboli me ona stvar :!:

možete i maknit sve moje postove , ali ih onda maknite ama baš sve.

kad se neko za vaše dupe založi, čovjek ostane popljuvan, ali neka bude tako :!:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Nemojte mi bogeca ljutiti 8)

Nesto če se trebat poslozit, vidjet ču jos kako.
Uglavnom, niko vise nebude dobio pristup admin panelu, tražim samo moderatore.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Hurlimann86 kaže:
Bogec ja te podržavam u svakoj riječi... ;)

hehe
pozdrav silviju, i reci joj da je gibanica bila fantastična :D
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
bogec kaže:
radite šta god želite zaboli me ona stvar :!:

možete i maknit sve moje postove , ali ih onda maknite ama baš sve.

kad se neko za vaše dupe založi, čovjek ostane popljuvan, ali neka bude tako :!:

jebte mish , ti se k'o naljuti :lol:

malo te zezam za malo duzi post a ti odma :x

sala mala ;)
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
bogec kaže:
radite šta god želite zaboli me ona stvar :!:

možete i maknit sve moje postove , ali ih onda maknite ama baš sve.

kad se neko za vaše dupe založi, čovjek ostane popljuvan, ali neka bude tako :!:

ako se nevaram, rekao sam u svom postu da treba ostavit mjesta za zajebanciju i pokoji off..

decki se malo zafrkavaju a ti odmah na noz.. :roll:
 
A

Alen

Guest
mario kaže:
Nesto če se trebat poslozit, vidjet ču jos kako.
Uglavnom, niko vise nebude dobio pristup admin panelu, tražim samo moderatore.

Nevuci me za jezik. I sam znaš da me nepodnosiš. Prvo se moraš naučit radit u admin panelu da bi uopče shvatio tko sve i sad ima pristup panelu.

Bogec hvala na riječima potpore al znaš kako sve tu funkcionira...... ;)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Alen kaže:
mario kaže:
Nesto če se trebat poslozit, vidjet ču jos kako.
Uglavnom, niko vise nebude dobio pristup admin panelu, tražim samo moderatore.

Nevuci me za jezik. I sam znaš da me nepodnosiš. Prvo se moraš naučit radit u admin panelu da bi uopče shvatio tko sve i sad ima pristup panelu.

Bogec hvala na riječima potpore al znaš kako sve tu funkcionira...... ;)

Znam ja tko ima pristup,Bobo, zaja i ja.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
tibor88 kaže:
ako se nevaram, rekao sam u svom postu da treba ostavit mjesta za zajebanciju i pokoji off..

decki se malo zafrkavaju a ti odmah na noz.. :roll:

ništa se ja ne ljutim, samo ova tema sa ovim imenom baš i nije za šale, dok sve druge manje više prolaze i kroz šalu koju uvijek prohvačam
zbog čega ova nije, zbog toga jer je u prijašnjem slučaju nastao rat na ovim temama, zbog toga želim ovu temu što rpije zaključiti

iako mi nije jasno ni sad zašto ih mario uopče otvara, to je kao da direktor npr ine ide pitat susjedu el da moderniziraju postrojenje u rijeci, tako i ovdje se neke stvari koje su manje više zahtjevne po informatičkoj i vremenskoj logici, treba rješevat putem privatnih poruka,a javni rad odabranih če se vidjet na samom forumu el to šljaka il ne

još mi uvijek nije jasno zašto je tema odključana, kao da netko vraga izaziva.

ma šta bi se ja ljutio na savorisa (dužan mi gemišt), il puknutog (mogo bi na sajmu platit gemišt) :D

sve 5 :D
 
A

Alen

Guest
Bogec..... tema je otvorena zbog samih forumaša. Znaš i sam da je prije nastala frka oko toga zašto je onaj ono ili ovaj ovo...... Svi bi tu radili reda a kad sam došao za moderatora ovdje (sjetimo se da za moje postavljanje nje bilo ovakve teme) onda kad sam lipio šakom o stol i rekao da imamo pravila i da ih se treba držati onda sam napadan drvljem i kamenjem. Čak je u početku Mario podržavo moj rad i stavio me za admina a poslje me toliko i on sam napadao da sam odustao.

Ljudi koji me poznaju znaju da ako nešto neznam onda pitam i konzultiram se. Sav moj prijašnji rad je imao odobrenje i podršku Bobe koji je i danas admin ovdje. Mario se uplašio da če forum propasti pa me je stisno i ispričavao se. Ma molim te koji se osnivač ispričava forumašima jer je netko htio provesti postoječa pravila foruma????

Za vas koji neznate ja redovito pratim ovaj forum i več sad znam gdje i šta spajati, brisati i razdvajati......
Znam kako i što napraviti da ovaj forum bude spoj edukacije i zabave a vjerujem da u tome imam i Bogeca kao vrsnog "majstora" za ishranu stoke i plodorede i takve stvari. Sa njim sam prije surađivao i sada bi kada bi imao priliku. Isto tako znam da imam podršku Bobe za izvesti neke zamisli a po potrebi i izmjeniti što nevalja u istima.

Tu sam da pomognem i napravim od ovog foruma edukacijsko čudo jer sa današnjim stanjem u poljoprivredi vidim da se teško prihvačaju nove metode ishrane životinja pogotovo krava a sa starim načinom mogu samo propasti. Današnjem seljaku koji dođe na ovaj forum kao novi član nije u interesu čitati 100 stranica o krmnom bilju i travama a fala bogu tu ima toga u nekoliko tema da se čovijek izgubi. Treba postaviti koncept foruma što pristupačniji običnom seljaku i starijem čovjeku i potpuno im približiti npr. Bogecov način ishrane i rada u kompletnoj poljoprivredi jer vidim da njemu ide i ima znanje i voljan ga je primjeniti i pokazati svima kako raditi.

Dakle bez puno rasprave nego idemo raditi na tome.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
...mlad si da se loviš alkohola ..bez briige ,naši sajmovi tek dolaze .
Stvari treba reći/ napisati do kraja ..kakve svrhe ako se tema zatvori , nitko ne može promjeniti moje ili necije mišljenje..to je jako teško ,znaš i sam-inertan smo narod.
..tko kaže da npr. dvoje od nas u RL ne bi bili dobri prijatelji..nitko od krtica se ne zadrži dugo na forumu .Isti bi se razgovor odvijao i za stolom uz gemišt ,,IMT vs MF itd .
Direktor je jako mlad ..pomognite mu .
Svi smo mi tu muški(uglavnom ) nek mi oproste clanovi nježnijeg spola ,težimo dokazivanju i nadmetanju ..to se ne može i ne smije zanemariti .treba se samo znati nositi s kritikom .vecina ih je dobronamjerna
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh