• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tražimo moderatore

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,921
Dragi prijatelji, tražimo moderatore, specijalizirane za svaki podforum poljoprivrednog foruma.
Dakle, trebamo po jednog moderatora za forume unutar glavnih kategorija, naravno nema problema ako smatrate da možete moderirati vise podforuma, ali ne više od 2 ili tri.

Evo nekoliko informacija o tome što se očekuje od moderatora:

1. Moderator odrzava forum zivim, sto znaci kako sudjeluje u komunikaciji s ostalim korisnicima.

2. Moderatori specijalizirani za odredjene forume, odgovarati će korisnicima i ponašati se shodno podforumu u kojem djeluje.

3. Moderator ce, ukoliko primijeti kako netko sustavno spama u odredjenom topicu, topic zatvoriti sa ili bez objasnjenja, ovisno o sadrzaju u topicu.

4. Moderator ce, ukoliko primijeti kako netko sustavno spama na razini cijelog foruma, ima problema s autoritetom, osnovama kulture i kucnog odgoja, opomenuti doticnog korisnika, eventualno prijaviti administratoru, te kao krajnja mjera ukloniti s foruma, ukoliko se u daljnjoj komunikaciji na forumu ustanovi kako nije postovao opomenu.

5. Moderatori ce biti glavni autoriteti na svom podforumu i njihova ce rijec, kao i njihovi postupci biti - amen. Otpor je uzaludan, u svakom smislu tih rijeci. :)

6. Moderator bi trebao barem jednom dnevno posjetiti svoj dio foruma, razgledati situaciju, i obaviti svoj dio "posla"

7. Moderator svoj dio foruma (svoj podforum) doista mora odrzavati na zivotu.

8. Moderator mora biti odgovoran za svoje postupke, te biti autoritet cak i ako ponekad mozda i nije u pravu.

9. Moderator se mora jednako ponasati i izvan svog podforuma, sto znaci kako mora biti svjestan da i dalje predstavlja ovaj forum.

10. Ukoliko se primijeti kako moderator sustavno zanemaruje svoje zadace i ponasa se onako kako nije u skladu s ovim pravilnikom, pravilima foruma, pravilima osnovne kulture i kucnog odgoja - biti ce uklonjen s moderatorske pozicije, odnosno u krajnjoj liniji i s ovog foruma.


Tko se može prijaviti na moderatorsku poziciju?
Dva su jednostavna kriterija, morate zadovoljavati barem jedan od njih:
1. Da ste već aktivan član na forumu, poželjno je što više postova ali nije uvijet
2. Da vas preporući netko od "uglednih" članova foruma, dakle "preko veze.

Kako se može prijaviti na moderatorsku poziciju?
Pošaljite mi privatnu poruku sa sljedecim podacima:

Ime i prezime
korisničko ime na poljoprivrednom forumu
e-mail adresu
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,921
Poruka za moderatore

Bok Moderatori,

evo ovako, ovo je popis moderatora koji su se do sada javili plus vi stariji.

abrkili, ŠANANA, Bobo, dino, mario, marko93, Mrki88, zbalija, abrkili, bole, Hrvach, sokol2503, Žuti

Također, dodao sam kolimnu moderatori tako da svaki korisnik može vidjeti tko je moderator na određenom forumu(označeno crvenom strelicom na slici):

moderatori.jpg


Pokušavam vas posložiti po kategorijama koje želite moderirati ali mi treba više informacioja.

Dajte mi pošaljite na PM koje 3 kategorije/podkategorije imate želju moderirati i to poredano po prioritetu, tako da broj 1 bude primarna kategorija...npr:
1. Traktor
2. Šumarstvo
3. Ponuda

Pozz,
Zaja
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,071
Bok Moderatori,

evo ovako, ovo je popis moderatora koji su se do sada javili plus vi stariji.

abrkili, ŠANANA, Bobo, dino, mario, marko93, Mrki88, zbalija, abrkili, bole, Hrvach, sokol2503, Žuti

Zaja

abrkili je dva puta moderator :prayer: :weedman:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,547
Zaja, zakaj se ova tema pokrene uvijek prekasno?
Nažalost, Puknuti je prestal s aktivnošću, a bil bi dobar moderator.
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,921
Zaja, zakaj se ova tema pokrene uvijek prekasno?
Nažalost, Puknuti je prestal s aktivnošću, a bil bi dobar moderator.
A neznam kaj da ti velim. A kaj je s Puknutim, kak to misliš da je prestal s aktivnošću?
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
zaja,nema smisla da puknuti ode s foruma,al ne misliš da je svejedno malo pretjerano nabrajati sve moderatore u ovoj novoj rubrici.Forum izgleda ko da smo ga s dva traktora rastezali.I ovak smo znali ko su moderatori,pa nek se napravi neka pod tema gde bude pisalo ko kaj uređuje.Meni se ovo ne sviđa nekak,neznam kak drugima.
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,921
zaja,nema smisla da puknuti ode s foruma,al ne misliš da je svejedno malo pretjerano nabrajati sve moderatore u ovoj novoj rubrici.Forum izgleda ko da smo ga s dva traktora rastezali.I ovak smo znali ko su moderatori,pa nek se napravi neka pod tema gde bude pisalo ko kaj uređuje.Meni se ovo ne sviđa nekak,neznam kak drugima.

Pa to je neki standar, da posjetitelji vide ko je moderator već na prvoj stranici. Meni ovako izgleda ok, nije ništa rastegnuto. Ali nije problem to maknuti, ajde da prvo riješimo pitanje moderatora i dovedemo forum u red, ovako mi je lakše organizirati moderatore po kategorijama/forumima. Možemo to poslije i isključiti.
Primjeri:
http://forum.hr/
http://www.mytractorforum.com/
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Nema frke,to je bila moja primjedba samo,pozitivna kritika i doprinos da forum postane bolji,jer nejde po dobrom putu.Drago mi je da se pokrenulo nekaj,a mislim da bi iz ovoga mogli svi nekaj naučiti i svako od nas biti "moderator" v neku ruku pa pripaziti kaj se piše,kud i s nekim razlogom,te svakako ne otvarati bezveze nove teme.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
ja bih molio da svi novi moderatori aktiviraju msn ili gmail te da mi pošalju svoje adrese, kao i ostalim starijim moderatorima radi lakše komunikacije...
ako imaju problema s uključenjem msn-a ili neznaju kako, nek se obrate preko pp....
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
slažem se sa Mrki88 da bi novi članovi trebali instalirati neki vid
programa za chet, prije svega MSN jer ga svi koristimo i preko njega najjednostavnije i najbrže izmjenjujemo informacije i sl.

npr. kad dobijemo obavijest od nekog člana da mu je ne važeća lozinka
to je u nadležnosti administratora preko msn se to najbrže riješ.....

molio bi nove moderatore da to riješe do nedjelje i da se adrese razmjene preko PP
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
evo mislim da sam svima javil mail adresu ak kom nisam nek se javi.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
vidi mene moderatora a nemam teme za moderirat :D
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
kako misliš da nema, što nemaš pristup moderatorskoj ploči ili?
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
otvorena nova tema,samo za moderatore i administratore.
a zakaj ju nemrem otvorit,piše da nemam pristup.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh