• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trebam korisne savjete

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
zac kaže:
Jel taj Zetor 9540 ima dvije vuče. Kako se kreče cijena polovnog?

On ga je platio 12 500 eura, budem ga nagovorio da stavi slike. Godina proizvodnje 1996, za njemačko tržište, ima i ehr i još dosta elektronike.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ratarko kaže:
zac kaže:
Ratarko kaže:
Zar ima išta da se kvari više od traktora tipa Rusa-a ?
Ovo retoričko pitanje si ti postavio dragi moj Ratarko.

Malo mi je kasno a i pilo se nešto večeras ali ne želim propustiti odgovoriti na ovo .
Po mojem Rus je jedino dobar za šumu , govorim o ovim starijim modelima Rusa koji bi se dali ugurati u one novce o kojima si pričao . U mojoj okolici većina šumarskih traktora su Rusi , dobar dio su Torpedo traktori a ostatak su specijalni šumski traktori .

Kažem da se Rus kvari jer mislim da je to istina . ROKI je već pisao o stvarima koje je popravljao na svom Rusu , mislim da je taj post u temi o Rusima pa si odi pogledati ali koliko se sječam traktor mu ima 4500 sati a pokvarilo se sve i svašta na njemu . Za usporedbu bih krenio od sebe i mog Hurliman traktora . Platio sam ga 30.000 € i ništa mu se nije pokvarilo u 1500 sati ili tri i pol godine . Drugi takav Hurliman je kod moga prijatelja i ima više od 4500 sati također bez kvarova . Zar sada nije bolje kupiti takav traktor i ne briniti se za kvarove nego u tih 3-4 godine imati kvarove na Rus traktoru i davati novce na dijelove i mehaničare ?
Naravno da je odlučujući faktor cijena i da ti uopće ne kupuješ novi traktor nego polovni ali ako nije valjalo dok je bilo novo , neće biti dobro niti polovno i po mojem je jedino za šumu dobro . U šumi ga nitko neće vidjeti kada se pokvari , jel tako ?

Kažem je sam malo popio večeras ali donekle sam i u pravu , jedno 20 % , hik :mrgreen: :blackeye
Upravo tako Zac kako Ratarko kazei ja se u potpunosti slazem sa njim.Da se bavim poslovima u sumi definitivno bi trazio rusa ali onaj stari model sa malom kabinom,za sumu nema boljeg.Jos naprijed napravis da mu neke nosace da stane 0.5-1m drva i nema gdje on tada nece proci sa cezom.Mislim da su oni puuuunnooooo bolji od ovih novi.Osobno sam vidio takvog rusa u radu na vrlo losem terenu kojeg je svladavao bez problema.Traktor je visok i bez problema prolazi kroz vagase po sumskom putu,nema da negdje nasjedne.A za ostale poslove nebi ga ni da mi poklone
 
R

ROKI

Guest
Ratarko tvoj Hurliman sije, prska, baca gnojivo i kultivira, a kod kolege isto. Ništa drugo nije radio što znači da se nije niti upeo. Moj se Rujo naoro, natanjiro... naradio na 50 ha teške zemlje u tih 11 god kolko je kod mene. Tvoj Hurli sumnjam da bi to izdržao. Nema 4500 nego oko 5500 rh. Taj traktor je kod mene preforsiran. Brdo traktoru smanjuje radni vijek za cca 20% (piše u Zetorovoj knjizi za rukovanje), a teško tlo takodjer. Nije da se nekvari, ali moj Rus je kod mene ispaćen skroz naskroz i to je značajno povećalo broj kvarova na njemu samom. Da sam mogao kupio bih onda nešto skuplje i bolje od Rusa, ali kolko para tolko muzike i to ti je to. ;)
 
R

Ratarko

Guest
Slažem se da si ti svoga isforsirao ali zašto si ? Znam da ga nisi forsirao samo da možeš reći na forumu , moj rujo ovo - moj rujo ono ali opet nekako stojim iza tvrdnje da uz normalno korištenje traktor mora dati normalne rezultate . Tu ne bi smjeli biti svi oni kvarovi koje si ti nabrojao , makar pola njih je višak , bez obzira što tvoj traktor radi sa plugom a moj ne . Ako on ima onoliko brazdi koliko može vući i na miru tuče svoje radne sate sa njima onda i kvarovi ne bi trebali biti čest gost , zar ne . Malo o mom neradničkom Hurliju :mrgreen: . Istina da on radi samo površinske poslove ali istina je da u 3 godine ima 1600 sati , pomnoži to sa 4 i dobiješ slične radne sate kao i tvoj Rus . Hurli od prijatelja gdje si danas bio ima 4500 sati a 4 godine je star , taj traktor je i orao i tanjurao i vukao Dondi rovokopač !!! Taj traktor RADI ali ne kvari se . Recimo potrošio je tri rezervoara goriva sa Dondi rovokopačem a da nije Hurlija gasio !!! Dondi je SMRT stroj , plug i oranje su mačji kašalj za traktor u odnosu na Dondi . Moglo bi se tu još štošta napisati ali nisam ovo pisao sa nekom posebnom idejom u glavi , ma dosadno mi je sada kada sam došao kući , mislim da ću još jednom otići do velikog MF-a , otac mi je još tamo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Vrsta rada baš nema veze s brojem kvarova anlasera ili instalacije. Svejedno Huerli ili Rus. Tu dolazi kvaliteta do izražaja. Kod lomova sigutrno vrsta rada i težina zemlje. Svakako i rukovaoc.
Ovaj model ionako nemožeš uspoređivati s Rusom. To bi trebal biti traktor klase Explorer, a ne kompakt.
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Ratarko kaže:
Slažem se da si ti svoga isforsirao ali zašto si ? Znam da ga nisi forsirao samo da možeš reći na forumu , moj rujo ovo - moj rujo ono ali opet nekako stojim iza tvrdnje da uz normalno korištenje traktor mora dati normalne rezultate . Tu ne bi smjeli biti svi oni kvarovi koje si ti nabrojao , makar pola njih je višak , bez obzira što tvoj traktor radi sa plugom a moj ne . Ako on ima onoliko brazdi koliko može vući i na miru tuče svoje radne sate sa njima onda i kvarovi ne bi trebali biti čest gost , zar ne . Malo o mom neradničkom Hurliju :mrgreen: . Istina da on radi samo površinske poslove ali istina je da u 3 godine ima 1600 sati , pomnoži to sa 4 i dobiješ slične radne sate kao i tvoj Rus . Hurli od prijatelja gdje si danas bio ima 4500 sati a 4 godine je star , taj traktor je i orao i tanjurao i vukao Dondi rovokopač !!! Taj traktor RADI ali ne kvari se . Recimo potrošio je tri rezervoara goriva sa Dondi rovokopačem a da nije Hurlija gasio !!! Dondi je SMRT stroj , plug i oranje su mačji kašalj za traktor u odnosu na Dondi . Moglo bi se tu još štošta napisati ali nisam ovo pisao sa nekom posebnom idejom u glavi , ma dosadno mi je sada kada sam došao kući , mislim da ću još jednom otići do velikog MF-a , otac mi je još tamo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dali švicar broji paušalno sate,ili broji ovisno o broju radilice,čuo sam da neki traktori broje sa radilice,a neki broje čim se startaju,neovisno o broju okretaja?
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
Ratarko, daj stavi ako imaš sliku od tog rovokopača.

Ma to je kanal kopač a ne rovokopač , moja greška :oops: :oops: :oops:

Obrisan neispravan link.

@suljos
Pravo da ti kažem ne znam kako Hurli broji sate . Znam samo da broji ove naše normalne sate , bez obzira na okretaje motora pa onda ispada čim si ga upalio bio on na leru ili punom gasu da jednako broji , ha ? Valjda je tako .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Pravo da ti kažem ne znam kako Hurli broji sate . Znam samo da broji ove naše normalne sate , bez obzira na okretaje motora pa onda ispada čim si ga upalio bio on na leru ili punom gasu da jednako broji , ha ? Valjda je tako .[/quote]

Broji vremenske sate, tak da nemoj zaboraviti isključiti kontakt ključ kad ga ugasiš - broji sate od trenutka kad se dade kontakt.
 
R

Ratarko

Guest
@ZJ
Sutra ide na test ovo tvoje zadnje pisanje !
Ne kažaem da je tako niti da nije , jednostavno ne znam ali imam priliku provjeriti .
Znači samo trebam dati kontakt i vratiti se sat-dva kasnije da prekontroliram radne sate ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Ratarko kaže:
@ZJ
Sutra ide na test ovo tvoje zadnje pisanje !
Ne kažaem da je tako niti da nije , jednostavno ne znam ali imam priliku provjeriti .
Znači samo trebam dati kontakt i vratiti se sat-dva kasnije da prekontroliram radne sate ?
Imaš iza punih sati one male dvije znamenke? Netrebaš čekati cijeli sat.
Bar je na mojem traktoru tak.
 
Z

zac

Guest
Ratarko dobar tempo imaš kad možeš odgovarat na postove u tri ujutro i to još pomalo "mokar".
Ja vjerojatno ne bi drugi dan išao na posao.
 
Z

zrine892

Guest
ne komentiram nista...cini se da su ovi savjeti prekorisne....
 
R

ROKI

Guest
Bajice koliko para toliko kvarova!!! Eto nove uzrečice. Isforsirao sam ga zato što je to bio moj "najveći" traktor koji je radio sve te teške poslove na mom imanju. Da imaš rusa znao bi koje sve kvarove možeš normalno očekivati, a koji su iznenadni. Opet kažem da taj traktor nije "normalno" korišten već je isforsiran maksimalno zato što nisam imao jači taktor. Lako je kombinirat kad imaš par velikih traktora, ali mi smo 10 godina kuburili sa MTZ-892 i IMT-549 i 52 ha ratarstva i 11 ha voćnjaka. To je puno za ta dva traktora pa šta god mi rekli (u uvjetima u kojim je moje imanje).
 
Z

zrine892

Guest
baš mene zanima sta bi ostalo od hurlija ili johnn deere ili od rx-100 ili od imt-ea ili od deutz-fahra da forsiras kao i rusa????ja vam mogu reci da ima jako odlican motor i menjac a da hirauliku ne spominjem...to je žilavo....ali to sto sitnica ode recimo,struja,altenator,alnaster,kontakt ključ???ma to nije ništa....ama baš nista...ti su rusevi više od toga zaradili i puno...da nema rusa...neznam sta bi bilo sa rx mislim da ne bi bio u voznom stanju ili bi dan danas još radio posla s njim....zahvaljuci jednom starom frendu koji je nagovorio mog pok.oca da kupi rusa....
 
R

Ratarko

Guest
ZJ kaže:
Ratarko kaže:
@ZJ
Sutra ide na test ovo tvoje zadnje pisanje !
Ne kažaem da je tako niti da nije , jednostavno ne znam ali imam priliku provjeriti .
Znači samo trebam dati kontakt i vratiti se sat-dva kasnije da prekontroliram radne sate ?
Imaš iza punih sati one male dvije znamenke? Netrebaš čekati cijeli sat.
Bar je na mojem traktoru tak.

Hurli ne broji sate ako mu ne radi motor. Kontakt sam dao na par sati a broj radnih sati je ostao isti . Bilo bi prilično glupo da broji sate a motor mu ne radi , to mi se ne bi sviđalo . Ponekad mi je kontakt znao ostati danima , pa bi to bilo puuuno radnih sati koji nisu istiniti .Kod mene na Hurliju nema tih decimala , imaju samo puni sati .
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Kod mene ima decimala, iprobat ću kako meni broji sate.

Ratarko i Zj, vaši se traktori gase na crvenu veliku tipku STOP?
Moj se lambo gasi na ključ tako da nema straha da ostane kontakt uključen, mislim da od kad ga imamo nije nijednom ostao uključen kontakt.
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
Kod mene ima decimala, iprobat ću kako meni broji sate.

Ratarko i Zj, vaši se traktori gase na crvenu veliku tipku STOP?
Moj se lambo gasi na ključ tako da nema straha da ostane kontakt uključen, mislim da od kad ga imamo nije nijednom ostao uključen kontakt.

Jok , palim i gasim ga na ključ .
 
M

marko_18

Guest
e kolega pravog traktora do 70ks za 5000 eura nemreš kupit.... ima ti moj kum torpeda TD 7506 88.god za prodat i oče za nje 5500eura ali je u lošem stanju..motor ti je odličan, hidraulika radi samo ti nema struju i lošpa mu je limarija......ako te zanima ja ti dam broj...ajd mi javi
 
I

Ivan_MF

Guest
Radne sate počne brojiti dok se ugasi kontrolka od ulja, tako je to riješeno, bar na mojem Masseyu, kontakt može biti upaljen do mile volje, sate neće brojati. Kod mene je 1 pravi sat 1 sat na traktoru .. bez obzira jel bio na leru ili full gas
 

Najnoviji postovi

Na vrh