• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trešnja

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Kao što kaže kolega mislim da ti je to od mraza. Moje kasnije sorte koje inače dolaze 25.06. su dosta krupnije od ovog tvog.
 

dady

Član
Tu od
22 Sij 2015
Poruka
141
ovu godinu i nije bilo toliko mraza kod nas u dalmaciji a i stablo je blizu kuće nije čak ni na direktnom udaru bure....nije isključeno da je temperatura ali jednostavno više ne znam što da radim...danas sam u kantu stavio dvije šake gnjoiva kana da se rastopi i s tim zalio
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Dovoljan je i mali minus, ovisno o tome koliko traje, u kojoj fazi je pup/cvjet/plod, koja sorta je u igri...
 

insomniacro

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2015
Poruka
135
Bila je temperatura pala noću polovinom 4. miseca skoro do 0 i također ovde u Kaštelima su rane sorte stradale, vrlo malo zdravih plodova ima.Šljive su još gore prošle...(n)
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Imam mladu trešnju ali svake godine dio plodova se smežura, požuti pa otpadne. Zanimam me šta bi to moglo biti, druga trešnja do nje puna zdravih plodova svake godine, bez ikakvih problema. Hvala.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Imam mladu trešnju ali svake godine dio plodova se smežura, požuti pa otpadne. Zanimam me šta bi to moglo biti, druga trešnja do nje puna zdravih plodova svake godine, bez ikakvih problema. Hvala.


Poslikaj
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ovi plodovi što ti imaju smeđe fleke i što ostanu sitni a pocrvene vrhovi ti je šteta od mraza.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Ova godina je na mom području što se tiče uroda vrlo kvalitetna, imam više sorti tako da papam trešnje već par tjedana.
 

Asklepije

Novi član
Tu od
29 Ožu 2021
Poruka
1
Pozdrav, zanima me gdje se u Hrvatskoj mogu kupiti sadnice sorte Ferrovia?
Polomio sam se tražeći, nema ni Osijek ni Fragaria...
A uvesti se ne mogu.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Plodovi su pobrani prije vise od 20 tak dana. Šta joj se desava? 😭😭😭😭
 

Prilozi

  • IMG_20210624_195414.jpg
    IMG_20210624_195414.jpg
    70.1 KB · Pregleda: 33
  • IMG_20210624_195410.jpg
    IMG_20210624_195410.jpg
    104.6 KB · Pregleda: 34

Najnoviji postovi

Na vrh