• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TREŠNJEVINA

M

malik

Guest
Lijep pozdrav,

imam pitanje vezano uz drvo trešnje. Ima li netko iskustva s prodajom ili kupnjom trešnjevine? Kolika bi od prilike bila cijena?

Koliko se dugo trešnja treba sušiti?

Imam nekoliko stabala trešnje starih oko 70 godina pa me zanima ukoliko ih srušim isplati li se to prodavati?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
Ne zanm tocno koja je cijena, ali znam da lokalni sverceri najvise vole tresnju od svog tehničkog drveta, dakle raspitaj se za cijenu i ne daj de te prevare.
 
M

malik

Guest
Hvala na informacijama.

Je li ovih 200 - 300 €/m3 cijena za sirovo drvo (mokro) ili suho?
 

nenad393

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
83
nisam ti siguran jel cijena za suho ili friško drvo tako da neću pričati bezveze,sorry...
 
I

ihorzic

Guest
Ljudi ja sam načuo da je kubik trešnje furnira 800 €

Ajde demantirajte ili potvrdite
hvala
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,528
pa kubik hrastovog furnira je preko 500 eura, morala bi trešnja biti i malo skuplja...
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
pa kubik hrastovog furnira je preko 500 eura, morala bi trešnja biti i malo skuplja...

tako je, a za to mora biti kvalitete kao hrastov furnir i sve ovisi o promjeru i zdrastvenom stanju.


Lijep pozdrav,
imam pitanje vezano uz drvo trešnje. Ima li netko iskustva s prodajom ili kupnjom trešnjevine? Kolika bi od prilike bila cijena?
Koliko se dugo trešnja treba sušiti?
Imam nekoliko stabala trešnje starih oko 70 godina pa me zanima ukoliko ih srušim isplati li se to prodavati?

daj oglas u novine da prodaješ trupce trešnje, pa vidi tko ti koliko nudi, ili zovi nakupce, ima ih u plavom i na njuškalu.
ako su ti trešnje vrhunski zdrave ne bi trebao imati problema s prodajom.
samo ih nemoj prvo srušiti, jer ako će stajati mogu brzo prosukljavit
 

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
Pitanje ti je preopćenito.cijena ti ovisi o puno faktora;promjeru,boji,strukturi,kori itd.neke okvirne cijene su ti od 100e za pilanu pa do nekih 700e za furnir, u trupcu naravno.
 
I

ihorzic

Guest
a ok, i sad opet neznam ništa
imam dve velike trešnje jedna je oko 2,5 m3 a druga oko 1,5 m3
i kak da ih prodam

boja , struktura, kora i koja je onda cijena
ne bih htio srušiti pa da mi netko nudi mizeriju i ucjenjuje
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
a ok, i sad opet neznam ništa
imam dve velike trešnje jedna je oko 2,5 m3 a druga oko 1,5 m3
i kak da ih prodam

boja , struktura, kora i koja je onda cijena
ne bih htio srušiti pa da mi netko nudi mizeriju i ucjenjuje

Pa čuj najbolje sruši i odvezi na pilanu ako nemožeš prodat u trupcu.za građu ćeš naći već nekoga ja uvjek prodam u građi jer nema smisla dati za 100-150€ kubik kad možeš za kubik suhe građe dobit 4-5000kn.
 
I

ihorzic

Guest
a dobro ti je to , samo dok platim tko mi sruši ovog velikog ( ja ga nemam sa čim ) pa pilanu i po kojoj onda cijeni ????
Ti kažeš Aco od 4 - 5 , ooo kn pa to je opet cijena koju netko navodi da vredi na stablu.

Neznam , stvarno sam zbunjen a lova mi treba !!!!!!!!
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
a ok, i sad opet neznam ništa
imam dve velike trešnje jedna je oko 2,5 m3 a druga oko 1,5 m3
i kak da ih prodam

boja , struktura, kora i koja je onda cijena
ne bih htio srušiti pa da mi netko nudi mizeriju i ucjenjuje

sve i da ih srušiš,ispilaš u dasku (namjensku za namještaj) i vratiš sve u "bulove"(dasku po dasku nazad) i letvice između,dobro ušpanaš da se nekrivi,pokriješ nekim tablama da nekisnu i neka se suše laganini.trešnja,dobra trešnja bez trulog "kern-a" je tražena. nemožeš izgubiti na njima nikad,ni na stablu ni u sušari.samo ako su dobre jer ako imaš puno kerna ili ga vadi pilanjem ili će ti ga kupac odbiti u kubikaži.

a dobro ti je to , samo dok platim tko mi sruši ovog velikog ( ja ga nemam sa čim ) pa pilanu i po kojoj onda cijeni ????
Ti kažeš Aco od 4 - 5 , ooo kn pa to je opet cijena koju netko navodi da vredi na stablu.

Neznam , stvarno sam zbunjen a lova mi treba !!!!!!!!

ako ne nekom nudiš daće ti manje,a kad neko traži onda plaća bolje
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
sve i da ih srušiš,ispilaš u dasku (namjensku za namještaj) i vratiš sve u "bulove"(dasku po dasku nazad) i letvice između,dobro ušpanaš da se nekrivi,pokriješ nekim tablama da nekisnu i neka se suše laganini.trešnja,dobra trešnja bez trulog "kern-a" je tražena. nemožeš izgubiti na njima nikad,ni na stablu ni u sušari.samo ako su dobre jer ako imaš puno kerna ili ga vadi pilanjem ili će ti ga kupac odbiti u kubikaži.

to je najbolje,samo ne u dasku,nego u fosnu 5 cm ili 7 i sušenje
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
to je najbolje,samo ne u dasku,nego u fosnu 5 cm ili 7 i sušenje

da tako je u fosnu.to je najbolje.nekada davno se dalo dobrog novca sa tim zaraditi.ispod 500 eura po kubiku sirove nikad nije išla.

furnirska trešnja,mislim da je i danas među najskupljim exotima.ali nje ima malo.trešnja iz šume je bila najzdravija,ovisno o podneblju.
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
...ihorzic a teško ćeš ti naći nekog da će doći rušiti i otkupiti trupac prošla ta vremena.jedino da imaš javor rebraš ona bi ti ja došao to srušiti i odkupiti da si bilo gdje.da nezgodno je to kad nemaš sa čim srušiti i to odvesti.
malo je takvih stabala jako malo koji vrjede te novce to mora biti dobar promjer kvaliteta da negovrim bez i jedne kvrge,grane itd. jer preko 50cm debljine trupac ima bolju cjenu a to možeš vidjeti u cjeniku Hrvatskih šuma kako idu klasifikacije i cjene robe.

Ako režeš onda dimenzije koje idu dobro 32,52,72 mm, ta 2mm ti se pusti radi sušenja jer se malo stisne.
jer kad imaš pravu robu nije nju teško prodati,stolari traže uvjek kvalitetu a kad im treba onda ih lako navlačiš za cjenu.
 
I

ihorzic

Guest
A dobro , izgleda da ću platiti nekog da sruši i dovućem ju ja do pilane.

samo mi objasnite što je to kerno - shvatio sam da je otpad ali kakav .!?
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
A dobro , izgleda da ću platiti nekog da sruši i dovućem ju ja do pilane.

samo mi objasnite što je to kerno - shvatio sam da je otpad ali kakav .!?

to ti je središnji dio trupca.ovisno o kvaliteti i veličini on može biti veći i manji.što manji to bolje jer kern je najlošiji dio za obradu stabla
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
A dobro , izgleda da ću platiti nekog da sruši i dovućem ju ja do pilane.
samo mi objasnite što je to kerno - shvatio sam da je otpad ali kakav .!?

kern ti je nepravo srce, a očituje se u promjeni boje drveta oko srca.
kvaliteta drveta je manja ukoliko postoji.
 

buco1975

Novi član
Tu od
25 Pro 2011
Poruka
13
Imam pitanja oko divlje trešnje.Imam nekoliko desetaka komada od veličine 15 do 90 cm.Zanima kad je optimalna debljina za rušenje,dali da odrežem grane sa strane na ovim manjima tako da rastu bolje u zrak ili da ostavim da ne počne bolje terat nove izdanke i kaj bi se dogodilo da odrežem recimo vrh (dali bi se počele debljat ili bi se osušilo drvo ,onda neka imaju po dva ili tri izdanka iz jednog korijena ,dali da OSTAVIM ILI DA ZRUŠIM JEDNO PA DA POČNE BOLJE RAST ovaj drugi izdanak ,inače imam 4 šumice koje nisu bile korištene 40 godina ,sad ih sređujem (čistm korov ,trnje drač-ima svega) tak da ima svakakvih trešnji sa puno grana pa čak i bez grana s obzirom da je bila đungla ,inače mislim prodat suho drvo ,unaprijed hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh