• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
Trimer je stvarno odradio 3 ili 4 rezervara, kupljen je krajem 8 mj. prošle godine i nešto malo je pokosio i sada sam ga izvadio iz garaže i potrošio jedan rezervar. Pred kraj košnje se počeo gušit kod dodavanja gasa tako da je morao stalno radit pod laganim čokom da sam uspio pokosit do kraja.
Sutra ću vidjet šta piše u papirima, ako stvarno piše da to ide pod redovno održavanje onda baš i nemam izbora nego platit.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

Buba

Član
Tu od
29 Tra 2015
Poruka
43
Trimer je stvarno odradio 3 ili 4 rezervara, kupljen je krajem 8 mj. prošle godine i nešto malo je pokosio i sada sam ga izvadio iz garaže i potrošio jedan rezervar. Pred kraj košnje se počeo gušit kod dodavanja gasa tako da je morao stalno radit pod laganim čokom da sam uspio pokosit do kraja.
Sutra ću vidjet šta piše u papirima, ako stvarno piše da to ide pod redovno održavanje onda baš i nemam izbora nego platit.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
Jel servis na Jamadolu?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
Nije, negdje kod Ozlja. Imaju onu trgovinu "o-kosi" na Baniji kod KTC-a a radiona im je negdje kod Ozlja.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

mbukal

Član
Tu od
8 Tra 2017
Poruka
54
Onako u slobodno vrijeme navratim ja u servis/generalni zastupnik Makita uređaja u Sesvetama u Tenu-G,u neobvezatnom razgovoru sa serviserom "kikijem" o nekim problemima izmjenio nekoliko riječi,mogu samo reći da je spomenuti servis za svaku pohvalu zbog načina na koji izlaze u susret korisnicima Makita uređaja,moja preporuka za usluge servisa Tena-G iz Sesveta
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=a07-jMyJknI[/YT]

Susjed je po ovom videu radio svoj trimer.
Iznenadila me snaga i ucinkovitost doticnog(900w brusilica).
Doduse on ga koristi samo za oko kuce uz rub,gdje nemoze dobaviti ova na guranje.

Nakon nekh pol sata rada leđa zabole od tezine,jer ipak sva tezina je na dnu cijelog trimera pa je puuno teže.

Al smatram svakakobolje od nekih el trimera odpar stotina kn .


Sto mislite?
Znate li kakav jemotor u brusilici(pretpostavljam kolektorski serijski)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
Evo garantnog lista od trimera, ipak kako su mi i rekli membrane ne ulaze pod jamstvo.
Zvao sam danas i generalnog zastupnika Fuxtec uređaja i čovijek mi kaže da u pravilu takve stvari plaća kupac, pogotovo ako im u servisu reknu da to nije tvornička greška.

086e9f66d6d44535257a01293e6282c9.jpg
2e4bfdfe35d000b4f47c3af243488666.jpg


Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Lopovska posla , uvijek će da se ''vade'' na ove stavke , bez obzira šta je crklo.
Ako naprimjer samo podese karburator oni će reći da su otišle membrane ili nešto sa ovog spiska i tražiti naplatu za to.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
Kad pročitaš malo detaljnije ovaj garantni list ispada da jamstva praktički ni nemaš.
Šta god da se pokvari oni ti to ne moraju priznat.
Uglavnom pojeo vuk magare.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
Ja sam svojedobno kupio novi peugeot speedfight 2. Garancija nije vrijedila na motor, mjenjac i elektricne komponente. Ostala je samo garancija na kotace i ramu :p
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
972
Puno kubika, malo konja - može.
Kupuj, jer joj je cijena novoj bila oko 600...700€.

Isao sam jucer po trimer i prodan je,,,ali stigao je drugi Jonsered gr 2036 isto u extra stanju za njega trazi 150e,,,,dali je on slican kao husky 235.
Mislim da mi je bolje uzet za 200 e polovan orginal nego neki kineski nov..
Sta vi mislite
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Danas sam išao probati jednu 525 RX.Čovjek prodaje navodno, jer mu je preslaba.Ako netko ima nek napiše još ponešto o njoj.Moji utisci su na prvi pogled da storj izgleda minijaturno naspram Stihla FS 240 koji sam dosad koristio.
Velika prednost je što je lagana, ali doslovno lagana.Nije ju problem nosit ni bez naramenica, a s naramenicama je baš igrarija.Snage ima dovoljno za ono kaj bi i meni trebalo_Oko kuće,rubnjaci,sve ono kaj ne može samohodna, oko voćki i sl.Nemojte shvatiti da nije dobar stroj,sve je dobro i pametno složeno. Snage ima taman da ju se može pustit u travu do nekih, ajmo reći 30 cm.
Sve preko toga je mučenje.Travu, ne gustiš i sl.
Pošto idem sutra vidjeti i Oleo Mac, Sparta seriju,vidjet ću kakva će biti situacija, jer Oleo Mac nudi ipak nešto više i snage, ali nažalost i vibracija od ove Husqvarne.
Inače sam zagriženi Stihlovac, ali mislim da se FS 55, pa možda ni 56, nemogu usporediti s ovom Husqvarnom.Prednost Husqvarne su to što ima čeličnu osovinu ( kardan ), Stihl ima sajlu.Stihl nema mazalicu za prigon,antivibracijski sustav na Stihlu ne postoji.Snage ima više nego FS 56 i 55, a sve za približno iste novce, a k tome je još i laganija.Tu valja dodati da se kod Stihla manje više sve naplaćuje, dok drugi proizvođači puno toga daju uz stroj.
Primjer, uz FS 55 dobijete nož,a glavu za flaks treba kupiti!Mislim,stroj je snažan taman toliko da gura flaks, a nož, bilo koji je nužno zlo na tom stroju.
Po meni mana RX 525, ako se to uopće može nazvati mana je ta da je stroj ko igračka, ko da uzmete metlu u ruke i to je to.Nemate uopće osjećaj da je to kosilica sve dok ne počne gutati sve pred sobom.U svakom slučaju definitivno bolji odabir od Stihla FS 55 i 56, tko god se dvoumi.
Pošto su moje potrebe možda malo veće od 525 RX, ja ću vagati između Oleo Mac Sparta serije 380 i 440, koji su jači strojevi.Stihla ću ovaj put zaobići jer od dvotaktnih motora nemaju ništa u ponudi.Velika je rupa između FS 55 i 240.FS 94 ne računam pošto 1,2 KS i nije neki pomak prema gore.
Trebali bi nadopunit paletu sa nekom mašinicom od 1,5 KS i tu bi bilo tržišta za njih.
O 4 - mix motorima nebih trošio riječi,jer jednostavno četverotaktni motori nisu za trimere.
Radio sam sa FS 120 i 130 , približno iste snage i razlika je nevjerojatna.
130 ili radi ili ne radi,znači nema neku linearnost u radu.
Nadam se da sam nekom pomogao, pošto ću ja nadam se svoje dileme riješiti uskoro.
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Od prošle godine koristim fs130 i 4mix motor mi uopće nije loš, može se raditi i na manjim okretajima, tako da ne znam o kakvoj linearnosti pričaš. I ne vidim čemu usporedba 525rx s fs 55, pa to nisu iste klase trimera?

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
evo još jedan mazalica men , čovječe kak bi ti odabao umjetni kuk .

svarno mi je žal ljudi koji koliko to sve važu , i na kraju se grizu da su uzeli krivo .
Još više žalim one koji se rasipaju savjetima oko bilo čega , a sebi kupe ili naprave sve nešto kontra ...ispada da zajebu sami sebe ...
 

Mata092

Novi član
Tu od
12 Svi 2014
Poruka
14
Danas sam išao probati jednu 525 RX.Čovjek prodaje navodno, jer mu je preslaba.Ako netko ima nek napiše još ponešto o njoj.Moji utisci su na prvi pogled da storj izgleda minijaturno naspram Stihla FS 240 koji sam dosad koristio.
Velika prednost je što je lagana, ali doslovno lagana.Nije ju problem nosit ni bez naramenica, a s naramenicama je baš igrarija.Snage ima dovoljno za ono kaj bi i meni trebalo_Oko kuće,rubnjaci,sve ono kaj ne može samohodna, oko voćki i sl.Nemojte shvatiti da nije dobar stroj,sve je dobro i pametno složeno. Snage ima taman da ju se može pustit u travu do nekih, ajmo reći 30 cm.
Sve preko toga je mučenje.Travu, ne gustiš i sl.
Pošto idem sutra vidjeti i Oleo Mac, Sparta seriju,vidjet ću kakva će biti situacija, jer Oleo Mac nudi ipak nešto više i snage, ali nažalost i vibracija od ove Husqvarne.
Inače sam zagriženi Stihlovac, ali mislim da se FS 55, pa možda ni 56, nemogu usporediti s ovom Husqvarnom.Prednost Husqvarne su to što ima čeličnu osovinu ( kardan ), Stihl ima sajlu.Stihl nema mazalicu za prigon,antivibracijski sustav na Stihlu ne postoji.Snage ima više nego FS 56 i 55, a sve za približno iste novce, a k tome je još i laganija.Tu valja dodati da se kod Stihla manje više sve naplaćuje, dok drugi proizvođači puno toga daju uz stroj.
Primjer, uz FS 55 dobijete nož,a glavu za flaks treba kupiti!Mislim,stroj je snažan taman toliko da gura flaks, a nož, bilo koji je nužno zlo na tom stroju.
Po meni mana RX 525, ako se to uopće može nazvati mana je ta da je stroj ko igračka, ko da uzmete metlu u ruke i to je to.Nemate uopće osjećaj da je to kosilica sve dok ne počne gutati sve pred sobom.U svakom slučaju definitivno bolji odabir od Stihla FS 55 i 56, tko god se dvoumi.
Pošto su moje potrebe možda malo veće od 525 RX, ja ću vagati između Oleo Mac Sparta serije 380 i 440, koji su jači strojevi.Stihla ću ovaj put zaobići jer od dvotaktnih motora nemaju ništa u ponudi.Velika je rupa između FS 55 i 240.FS 94 ne računam pošto 1,2 KS i nije neki pomak prema gore.
Trebali bi nadopunit paletu sa nekom mašinicom od 1,5 KS i tu bi bilo tržišta za njih.
O 4 - mix motorima nebih trošio riječi,jer jednostavno četverotaktni motori nisu za trimere.
Radio sam sa FS 120 i 130 , približno iste snage i razlika je nevjerojatna.
130 ili radi ili ne radi,znači nema neku linearnost u radu.
Nadam se da sam nekom pomogao, pošto ću ja nadam se svoje dileme riješiti uskoro.

Ko da sebe slušam.
Pomogo si
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Nije on još odlučio hoće li rabljeni ili novi stroj, kolko sam razumio iz onog dugačkog posta.
Ako mu treba za oko rubnjaka i vočki, to može i sa onima na struju(230 v), a koštaju 150 kuna.
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Evo da se i ja uključim u raspravu,slažem se sa svima (manje više) o kupnji trimera.Svatko kupuje prema svojim mogučnostima i potrebama bilo da je kinez, huska ili štil .Radio sam i sa kinezom (profesionalno javni radovi) tj navodno trimer iz Poljske (cijena oko 1100 kn ) snaga 3 ks ali realno skoro duplo manje , au nikako na ruku,nezgodan rekao bih šlampav leži u ruci - firma ga imala 5 komada i nakon nepunih mjesec dana skoro niti jedan nije bio u upotrebi dakle nije za svaki dan po 5-6 sati rada - nula bodova.Radio sam sa Stihl 120 sve pohvale ali bio je star i trebalo ga je popraviti - govorim za prošlu sezonu.Osobno sam imao Stihl fs 240 - prekrasan trimer snage dosta lagan 2 mix motor stvarno za svaku pohvalu ali najveća mana su vibracije .Potrošim tank ( 0,75 l ) pa drugi - prsti dosta utrnu , treći, četvrti tank - užas koliko trnu prsti i prije mjesec dana odlučim ga prodati i kupim Stihl FS 460 C EM/L takođe 2 mix motor.Motor 3 ks (tank također 0,75 litre) ali stvarne snage i u usporedbi sa 240-om sa rezervarom napravim 20% više posla logično jer je jači i ima širi otkos e sad ono što me najviše oduševilo - vibracije : nakon tri tanka uopće nisam ništa osjetio na prstima da me trnu osjećaj kao da sam krenuo kositi. Koštao me je za keš nešto manje od 7500 kn - puno? - je, za naše prilike dosta - 240 .ku imao sam 3 godine, platio za keš 4700 i nešto , prodao za 3500 .Iskreno ne žalim niti jednu kunu što sam izbljuvao za 460 - ku ,2 godine garancija .Dakle ne pametujem niti se hvalim samo svoje dojmove iznosim. Radio sam i sa Castorom 45 također vrlo kvalitetan trimer ali pretežak.Sa drugim trimerima nemam iskustva i ne mogu komentirati .Naš narod veli :koliko para - toliko i muzike.
 

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Ja sam sa oleo macom 440t prezadovoljan. Uskoro cu uzeti i njihov profi model 753 koji ima 53 ccm i 2.8 ks. U usporedbi sa stihlom i huskom puno jeftiniji strojevi a nisu kinezi. Emac koji je vlasnik oleo macka cak svoje motore prodaje i nekim puno renomiranijim firmama. Servis je takodjer dosta povoljniji.

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh