• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
984
A dobro to se desi i kod stila i husqvarne,,,,jos cu malo razmislit,,imam u ponudi neke SONIC trimere pa cu malo i njih razmotrit
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
984
Mene je zezalo od prvog dana kao da nema dovoljno gasa,,fali mu brzine kod kosnje. a neznam do cega bi moglo bit..U mojoj okolici nema niko takvog da mogu usporedit. Imaju bc 1900 a on mi se cini da duplo brze kosi od moga
 

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
A eto kao što rekoh ja sam mislio uzeti taj BC 1900 S, ali kad sam vidio da je to zapravo "isto" po karakteristikama, onda sam uzeo ovoga AGM 520 i to za upola cijene. Što znači da sam mogao uzeti ta dva za cijenu ovoga jednoga i sada da li taj Villagerov model vrijedi duplo, to sigurno ne

Poslano sa mog SM-G360F koristeći Tapatalk
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Kao prvo,pozdrav starim i novim kolegama.Nije me bilo neko vrijeme, razlozi nisu tolko bitni.
No da ne budemo previše sentimentalni imam nekoliko pitanja u vezi kupovine trimera.
Stihl više nema neku srednju klasu u normalnom cjenovnom razredu. FS 55,56 i sl je čisti amaterizam za cijenu koju se plaća i još k tome treba skoro hiljadarku kunica dodati da bi mogao kositi ( naramenice, glava i sl.).
Imam izbor uzeti na proljetnoj akciji Husqvarnu 525 Rx za 2975,00 sa dodatnim alatom ili otići preko granice u Srbiju i za oko 3500 uzeti Stihl FS 120 ili 250.Cijena nije neka razlika nego me muči kakva je kvaliteta tih strojeva u susjednoj zemlji. Da li je to još uvijek onaj Stihl kak treba ili su to sve naljepnice samo a kvaliteta "čajna",jer Nijemci se polako rađaju kosih očiju ( bez uvrede ikome, molim ).
Za moje potrebe je Husky dovoljan,ali naravno ako mogu za slične novce dobiti nešto jače, eventualno bolje, zašto ne.
Inače sam zagriženi "štilovac" ,jer sam i privatno i na poslu koristio samo Stihl strojeve i nije bilo nekih prevelikih kvarova,osim 4-mix motora,ali u ovom slučaju kad se uključi glava,mislim da FS 56, a još manje 55 nije ni do koljena 525 Rx.
Sad da ne idem u detalje, najviše me zanima kvaliteta ovih mašinica u Srbiji.
Hvala.
 
Posljednje uređivanje:

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Kao što vidiš ako te zanima iz profila odakle sam i ja sam zainteresovan za 525. Stihll već dugo godina ima skoro sve delove izTurske. Huskvarna se hrabro držala made in sweden na svakom delu. Vaši serviseri koji su na forumu bi lagano to potvrdili. Danas se Husqvarna krije iza slova H na svakom delu. Meni lično je to kako da kažem sumnjivo, moguće da to sada rade kinezi a da je njih sramota. Moja trenutna nedoumica je što za te pare ima da se kupi Oleo mac profesional boljih karakteristka, da se razumemo u toj kategoriji.
A što se tvog direktnog pitanja tiče Stihll je Stihll. Imao sam prilike da vidim motornu testeru iz Nemačke i iz Srbije, potpuno isto. Jedino što ne znam da li se strojevi za nemačko i za srpsko tržište isto testiraju. Tu može ali i ne mora da postoji kvaka.
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Ja sam isto u potrazi za nekim novim trimerom, pošto mi je zaribao Jonsered BC 2126 nakon 3 - 4 sezone korištenja i to jako malo godišnje.
Nekako sam mišljenja da bi možda kupio Alpinu, jer sam već imao Alpinu (leđni model F41)i nije bilo nikakvih problema.
O ovom modelu se radi.

http://www.amgrupa.hr/view.asp?idp=445&c=45
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Stihll mozda ima dijelove iz Turske, al Stihl sigurno ne. A iza H se isto krije sve i svasta.
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Pa pogrešio u pisanju. Nemam stihl pa sad. Ajde molim te na koji bi način prevario profesionalce sa takvim stvarima kad i onako kupuju jednako vani i ovde. Za 555 plastični delovi su tako obeleženi grbom fabrike na kojoj dominira H i kruna ili kako bi ga već celog opisao. Nisam otvarao motor. Čitaj suštinu a ne površno. Znam kako izgleda logo fabrike ali ne piše, made in... već samo logo. Stihl ima tamo fabriku, dokazivali u nekoj možda disqavery kanalu da im je kontrola i proizvodnja na najvišem nivou. Ma gledao sam tu emisiju. Ma tako isto Telefunken i Gruding isto nemački još gore ove dve marke su stvarno turske a stihl je i dalje nemački..
 
Posljednje uređivanje:

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Teško je donijeti odluku i znati odakle je što.Manje više svako ima i sentimenta prema imenu proizvođača pa treba i to uzeti u obzir.Stihl kao i drugi ima tvornice diljem svijeta,a smatrati to isključivo njemačkim proizvodom zbog naljepnice nema smisla.Reče mi jedan prodavač da su trimei u Srbiji i Bih još "starog kova" zbog ekologije u RH,znači smanjena emisija ispušnih plinova itd...Sad je samo pitanje da li je to isti onaj FS 120 ili 250 kao prije 10 godina, ili je možda sastavljen negdje na afričkom ili azijskom kontinentu po principu "za koga je dobro je"?
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Idi na sajt uvoznika i jednostavno pročitaš specifikacije. I ovde su počeli da k*k* o emisiji izduvnih gasova, smanjenoj buci, težini... ali ako se ne varam zakonom nije regulisano već fabrike ne mogu da menjaju specifikacije u serijskoj proizvodnji. A što setiče starog kova proveriš datum proizvodnje specifikacionoj pločici. Umeju ovde da se provuku proizvodi sa zapadnjačkih rafova stari 5-6 godina. Samo treba pogledati tu pločicu pre kupovine.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Čuj, ja znam sve specifikacije,nije to problem.Problem se može desiti ako ja to i dovezem ovdje,a to nije to.Izgleda da nam nema više stare pouzdanosti,svi traže neku brzu zaradu, ko više ko manje.
Oleo mac isto izgleda primamljivo,moram priznati.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Sve to stoji, ali Stihl sigurno nema tvornicu u Turskoj. Sad, Kina, Brazil, Kolumbija, Austrija , Njemacka. Ujedno odatle dolazi 99% dijelova. Tu ne ubrajam npr. vijke, zice i te sitne stvari.
Zapravo, moglo bi se reci da ima tvornicu i u Hrvatskoj.

Za 120tku nemam pojma gdje se prizvodi, na trzistu Eua je nema vec niz godina.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
240- tka,koja je prisutna na našem tržištu po oznakama bi se trebala proizvoditi u Njemačkoj.To je kao nasljednik 250 i 120. Ali cijenom od 5600 ne opravdava to.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,159
Ja sam isto u potrazi za nekim novim trimerom, pošto mi je zaribao Jonsered BC 2126 nakon 3 - 4 sezone korištenja i to jako malo godišnje.
Nekako sam mišljenja da bi možda kupio Alpinu, jer sam već imao Alpinu (leđni model F41)i nije bilo nikakvih problema.
O ovom modelu se radi.

http://www.amgrupa.hr/view.asp?idp=445&c=45
Ja imam alpinu vip 40 već preko 12 god.i zadovoljan sam s njom,jednom je promjenjen cilindar i klip jer sam ih ostrugao do kraja,a ostalo je samo sipaj i deri,nikakvih drugih troškova osim glava nisam imao,a kakve su ove danas to neznam,jer još uvijek derem ovu staru :icon_pidu:
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
558
Kao prvo,pozdrav starim i novim kolegama.Nije me bilo neko vrijeme, razlozi nisu tolko bitni.
No da ne budemo previše sentimentalni imam nekoliko pitanja u vezi kupovine trimera.
Stihl više nema neku srednju klasu u normalnom cjenovnom razredu. FS 55,56 i sl je čisti amaterizam za cijenu koju se plaća i još k tome treba skoro hiljadarku kunica dodati da bi mogao kositi ( naramenice, glava i sl.).
Imam izbor uzeti na proljetnoj akciji Husqvarnu 525 Rx za 2975,00 sa dodatnim alatom ili otići preko granice u Srbiju i za oko 3500 uzeti Stihl FS 120 ili 250.Cijena nije neka razlika nego me muči kakva je kvaliteta tih strojeva u susjednoj zemlji. Da li je to još uvijek onaj Stihl kak treba ili su to sve naljepnice samo a kvaliteta "čajna",jer Nijemci se polako rađaju kosih očiju ( bez uvrede ikome, molim ).
Za moje potrebe je Husky dovoljan,ali naravno ako mogu za slične novce dobiti nešto jače, eventualno bolje, zašto ne.
Inače sam zagriženi "štilovac" ,jer sam i privatno i na poslu koristio samo Stihl strojeve i nije bilo nekih prevelikih kvarova,osim 4-mix motora,ali u ovom slučaju kad se uključi glava,mislim da FS 56, a još manje 55 nije ni do koljena 525 Rx.
Sad da ne idem u detalje, najviše me zanima kvaliteta ovih mašinica u Srbiji.
Hvala.

Bio sam prije 5-6 dana u srbiji (N.Sad) i tamo gledam na plakatu kraj puta FS55 kosta 200 eura.
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
Ja sam već 10 godina kosio Alpinom star 45 leđnom i pre zadovoljan ali kako godine dolaze postala je malo teška sad sam uzeo husqvarnu 135r i puno puno lakša ali ipak fali onih 0.5ks
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Tako je!Koliko smo mi ( ljudi,trgovci), odnosno strojevi različiti onda da kod nas košta 2150 kn?
Odere te maržom samo zbog imena.
 

Najnoviji postovi

Na vrh