• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Profi stroj sa slabim AV-om? Nekak mi to baš i ne drži vodu (baš kak i FS 120).
Ne poznam Stihl dovoljno, "Homeowner" tak piše na stranici prodavača. Ak laže on, ja mu pomažem
No, hvala na ispravku :)

Nego, na koji se način razlikuju profi od ostalih modela Stihla?

Av nadomjescuje manjom masom. A motore prvenstveno gledam prema vrsti gradnje. Ono kaj si ti prije imal, ono definitivno nije bilo profi gradnja. A to potvrdjuje cinjenica da nisu imali dugi radni vijek. Jer su se kod pregrijavanja deformirala kucista i onda ih je vecina iznutra izgorjela.
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
Av nadomjescuje manjom masom. A motore prvenstveno gledam prema vrsti gradnje. Ono kaj si ti prije imal, ono definitivno nije bilo profi gradnja. A to potvrdjuje cinjenica da nisu imali dugi radni vijek. Jer su se kod pregrijavanja deformirala kucista i onda ih je vecina iznutra izgorjela.
Ja radim u jednom komunalnom poduzeci i profi leđne Štilovke znaju izgoreti!!! Ovisi koja budala ju dobije u ruke (ne volim vrijeđati ali neznam drugi naziv za takvu osobu) [emoji22]

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
baš očem reč , za mene je ama baš svaka profi ,a mogu baš svaku uništiti za 3 sata , tko ne vjeruje nek me uzme na test
znate li vi koliki je radni vijek auta?
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Jednom je jedan moj bivši poslodavac rekel da neznaš kolko stroj košta dok ga sam ne kupiš.
Hm, znate onu da je po makadamu najbrži službeni auto.
A Stihl kao i svaka druga marka ima svoja ograničenja i svaki proizvod je za svoju namjenu.
Nemožeš uzet najmanji trimer i onda dvije rali u komadu svaki dan lupat i očekivati da će taj isti trajati samo zato jer na njemu piše Stihl, Husqvarna ili nekaj slično.
 

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Kad vec raspravljamo u koji kategoriju da onda svrstam svoj stihl 130r?

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Ja radim u jednom komunalnom poduzeci i profi leđne Štilovke znaju izgoreti!!! Ovisi koja budala ju dobije u ruke (ne volim vrijeđati ali neznam drugi naziv za takvu osobu) [emoji22]

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

Jasno da mogu, no spomenuti stroj je imal lošu vezu, nazovimo to tak, između motora i kvačila. Plastika se pregrijavala i znala se izdeformirati. A pošto motor ima "sendvič" konstrikciju znalo se desiti da je motor počeo falširati jer su se vijci otpustali.
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
Kad vec raspravljamo u koji kategoriju da onda svrstam svoj stihl 130r?

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
Stihl ima isto 130r????
Ima!
 
Posljednje uređivanje:

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Da, stihl ima FS 130 R.

Na ovom tvom linku ne vidim nigdje husqvarnu s tom oznakom?

I jedno pitanje kad se već priča o profesionalnim strojevima, ima li husqvarna kraću garanciju ako se kupuje kao pravna osoba? Kod Stihla je 1gd vs 2gd.
 
Posljednje uređivanje:

nesa07

Član
Tu od
6 Lip 2012
Poruka
67
Da, stihl ima FS 130 R.

I jedno pitanje kad se već priča o profesionalnim strojevima, ima li husqvarna kraću garanciju ako se kupuje kao pravna osoba? Kod Stihla je 1gd vs 2gd.

Kakve su to gluposti?
Kakve veze ima da li je kupac pravno ili fizicko lice, stvarno mi nije jasno !
Znaci, garancija ide na fizicko lice ili prvno lice a ne na PROIZVOD.
Ako je pravno lice onda ce sta?
Treba proveriti kod Sthila direktno oko garancije, u suprotnom da li diler/uvoznik zbog bolje marze (sto od samog proizvodjaca sto van njega) drugacije knjizi ako fizicko a drugacije ako je pravno lice.
Hocu reci, mozda trgivac odluci da uzme proizvod sa 1g. garancije i fonije ga jeftinije u nabavci a drugu god. garan. ide na svoj rizik a kada je u pitnju kupac kao pravno lice mora na 1g. jer su takvi papiri.
Ovo je sve moje nagadjanje jer mi nije nekako normalno da bude tako ali..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Nisu gluposti (nažalost).
Mnoge firme tak rade, jer računaju da strojevi ne radi isti broj sati u industriji/zanatstvu ili kao privatna osoba.
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Da, npr. ovdje se navodi da je na sve ove marke jamstvo jedna godina kao pravna osoba
https://www.eurovrt.hr/jamstvo-i-servisi/

Ako je već stroj profesionalan, onda bi trebao i izdržati takav rad. A nekako sumnjam da je takvo skraćeno jamstvo npr. u Njemačakoj.

Moram baš pogledati doma za Stihl, nisam siguran piše li to u uputstvima ili samo na računu, naravno naš katalog ne možeš skinuti u PDF-u (i tu nas zakidaju).
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
I Dali je bolji izbor fs 160 ili husqvarna 235

II nitko nezna,,,hitno mi treba...trebao bi ici sutra navecer po trimer a solucije su husqvarna 235,,,,jonsered 36 ili stihl fs 160:icon_pray::icon_pray::icon_pray:
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
II nitko nezna,,,hitno mi treba...trebao bi ici sutra navecer po trimer a solucije su husqvarna 235,,,,jonsered 36 ili stihl fs 160:icon_pray::icon_pray::icon_pray:
235r to je nešto slično ko moja 135r 36ccm 2ks moram reći da ova moja je taman malo malo vise snage daje nebi bilo loše
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
FS 160 bi trebao biti trimer starie proizvodnje, koji nije puno gostovao kod nas, više je rasprostranjen u drugim zemljama,zapadna Europa, Amerika.
Snage je 1.94 ks, a prema nekim uputstvima tražio je omjer mješavine 2,5 %, umjesto sadašnjih 2 %.
Sitnicu je jači od FS 120, AV sustav ima samo kod motora.Rezni alati bi trebali biti standardni kao i za današnje trimere.
Pošto je starije proizvodnje,trebalo bi provjeriti za dostupnost dijelova.Sigurno je kvalitetnije napravljen nego današnja Stihlova amaterska klasa.
Za koje novce ide?
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
hvala kolega,,Stihl 160 za 150eura,,,husqvarna 235 za 200eura i jonsered za 200eura...Znaci trimer bi trebao kositi travu do 20 30cm,,,vece povrsine uz jos jedan Villager...Sad neznam sto uzeti
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
hvala kolega,,Stihl 160 za 150eura,,,husqvarna 235 za 200eura i jonsered za 200eura...Znaci trimer bi trebao kositi travu do 20 30cm,,,vece povrsine uz jos jedan Villager...Sad neznam sto uzeti
Uzmi naj jačega snage nikad dosta a jonsred bi treba imati mašinu od husqvarne samo su plastike drukcije

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
H235R/J GR2036 imaju 36 ili 40cc (zavisno o godini), 1,3kW (1,75ks), AV u 4 točke (ručke odvojene od od cijevi).

FS160 ima 29cc, 1,4kW (1,9ks) ručke na cijevi. Rekel bi stariji model FS120 trimera, no dosta teži od njega.

Dakle, snage podjednako, no više cc daje malo elastičniji motor.
H/J imaju motor s jednim klipnim prstenom i donjom polovicom kartera od plastike, s inegriranim rezervoarom goriva.
FS ima vjerojatno metalni karter i dva klipna prstena.

Oba su ti podjednako teška, no H/J je vjerojatno ugodniji za raditi radi zanemarivih vibracija na ručkama.
Za H/J znam da je dobar (imal sam GR2036), a Stihla ne poznam.
Ni jednog modela već dugo nema u ponudi, pa razmisli o dobavljivosti dijelova.

Odluka je tvoja.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh