• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

franjo51

Novi član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
2
Cca 300 M2 je bitno za pokositi, ostatak bi se kosio po potrebi, sigurno ne u jednom ili dva dana...teren nije bas pristupačan
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Ja imam FS 130 R i ne kužim ove koji spominju dva trimera i neko hlađenje, pa nisu to jeftine klase trimera koje se gase nakon pola sata, ja sa svojim radim obično 3-4 sata u komadu, samo dolijevanje goriva. Površina je velika, ali ako misliš to razbiti na par puta trebalo bi biti ok.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,467
Ako je teren ravan, i ja se slažem da možda nadješ drugi jednostavniji model košnje iz više razloga. A opet, ako pustiš travu da malo duže raste, onda i sa H535 možeš to kositi bez problema ako staviš nož. S nožem puno lakše radi nego s flaksom.
O stihlu ne znam baš nešto, husqvarnu imam i sam.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Poštovani, po prvi put kupujem trimer i imam dvojbu da li kupiti stihl FS130 ili Husqvarnu 535. Površina za košnju je cca 5.000 m2 od čega je nekih 200 m2 kupina ostalo trava. Ako mi netko može dati kakav savjet bio bih zahvalan.
Strojevi su brlo slični, osim kaj je 535 jača za 0,2kW/0,3ks i ima manju razinu vibracija na ručkama. I nešto skuplja, ali sad ih ima po akcijskoj cijeni.

No, za tu površinu ja bi radije odabral malo jači stroj tipa FS460 ili 545Rx.
 

zoommode

Novi član
Tu od
6 Stu 2017
Poruka
9
Bio sam u sličnoj dilemi s tim da ja imam nešto veću kvadraturu koja je većim dijelom uz šumu i tu ima dosta kupine i trnja. Također održavam neke dijelove koji se rijetko kose i trava stvarno zaraste. Kad mi je uletila stvarno prava cijena za H545 nisam dvoio iako je u isto vrijeme bila na akciji i H535.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
To nije velika površina za trimer , naročito ako misliš kositi u više navrata.

Ja sa vilager 1900 nikada nisam odmarao radi njega , nego radi mene , jer koliko god se neki ovdje hvalisali ja nikada nisam odradio više od dva rezervoara u cugu pošto se prije ja umorim nego trimer.

A neki dan smo sa dva trimera i dva sata stukli po tri rezervoara u cugu samo sa sipanjem goriva bez pauze.
Trava u jednoj polovini parcele ekstra velika a u drugoj polovini taman za trimera.
Površine ravno 3000m2.

Tako da 5000m2 je veliko samo za lenjivca koji bi da klikne neko dugme a ono se samo pokosi.:(n):


EDIT
BDW , trimerom održavam površinu od 13000m2 , zbog toga sam kupio još jedan , sada to radim sa dva dok sam prije kosio u više navrata , sada do odradim u dvije sesije.
+ još što kosim na drugim lokacijama.
 

Prilozi

  • vocnjak.jpg
    vocnjak.jpg
    40.6 KB · Pregleda: 77
  • vocnjak 1.jpg
    vocnjak 1.jpg
    59.3 KB · Pregleda: 67
Posljednje uređivanje:

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Dva rezervoara na villageru su 2.4 litre. U nekoj normalnoj travi bez mnogo prepreka (kao što ja imam drveće, kamenje uz rijeku i veliki nagib) odradi se jako velika površina. Ako se još radi u duetu, uz društvo, ide bar 15% brže. :)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,664
Ja više volim ovakve trimere za malo veće površine.

IMG_20170529_195412_1.jpg
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Imam husqvarnu 323RII koji sam tako pregrijao i morao sam raditi generalku na njemu.Kasnije sam kupio još jedan novi isti takav i kosim sa dva trimera na način koji sam opisao gore.Znači u uputstvima za korištenje piše da se poslije dva rezervoara mora raditi pauza za hlađenje.Nije jeftina marka koja se gasi poslije pola sata ali svi trimeri imaju zračno hlađenje i ako je veliko opterećenje a mali broj okretaja on će se pregrijavati bez obzira koja marka bio.Ja imam oko 3000 kvadrata sipova koje kosim svaku subotu jer jedino onda imam vremena i to moram sve pokositi u jednom navratu tako da moram raditi tako kako sam rekao,ne očekujem ni ja da će se pritiskom na magični gumb sve samo pokositi.Problem je što taj svaki trimer košta 3200 kuna pa mi se neda svake godine kupovati novi.Probao sam i ove kineske ali kao što kažu "kolko para tolko muzike".Ispričavam se što sam iznio svoje mišljenje bez prethodnog odobrenja nadležnih institucija.Greškom sam pomislio da forum služi za razmjenu ideja i iskustava:x:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Brgude i ja sam kosi sa mutom dok mi voćnjak nije postao pokretan.
Klizište ga zgužvalo i sada ide trimerisanje.

Nijedna mašina nevoli da se zagrijana ugasi , moje je mišljenje da većina kvarova potiče od toga.
Pogotovo na trimerima i motorkama gdje su mali rezervoari a ljudi ih pritisnu do zadnje kapi.
Ja uvijek gledam da zadnje pola decilitra ili tu negdje iskoristim za laganije nešto i ne dozvoljavam da nestane goriva , nego pustim makar minut da se razhladi laganim radom. Taman dok dođem do kanistera.
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Imam husqvarnu 323RII koji sam tako pregrijao i morao sam raditi generalku na njemu.Kasnije sam kupio još jedan novi isti takav i kosim sa dva trimera na način koji sam opisao gore.Znači u uputstvima za korištenje piše da se poslije dva rezervoara mora raditi pauza za hlađenje.:

Iskreno, malo mi je bilo čudno da tako nešto piše, jer do sad sam nalazio samo na upozorenja da se pripazi tokom razrade motora, pa sam pogledao upute za 323RII i ne vidim da se nešto tako navodi
http://service.webec.husqvarna.net/documents/HUSO/HUSO2010_HRhr/HUSO2010_HRhr__1153290-81.pdf

Jedino ovako nešto
Jednom tjedno očistite rashladni sistem četkom, a ako su
radni uvjeti teški i češće. Prljav ili začepljen rashladni sistem
uzrokuje pregrijavanje stroja, a to šteti klipu i cilindru.

E sad, imaš li ti neke druge upute u kojima piše nešto drugo, ne znam.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Mislim da će za tih 5000m2 biti presudniji ljudski faktor nego li sam trimer. Imam alpinu 55 nekih desetak godina i ni na trenutak nisam pomislio da bi se mogao pregrijati. Skoro svaki put potrošim 2 do 3 rezervoara bilo sa trokrakim diskom ili sa flaksom.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
Imam ja alpinu star 45 ali poslije 15 godina trazi generalku![emoji24]

Poslano sa mog LG-H870 koristeći Tapatalk
 

mbukal

Član
Tu od
8 Tra 2017
Poruka
59
dobio na poklon paket flaksa Giko, žuti,15m ,fi 3mm, smijem li to stavljati bez posljedica na svoj trimer Makita em2600u/1,2ks/ na kojoj je flaks glava B-02945, do sada sam koristio u toj glavi flaks niti promjera fi2,4mm i fi2,7mm ,može li i smije li ovak slabi trimer od 1,2ks koristiti ovad debeli flaks 3mm a da se nekaj ne potrga, ne bi štel učiti na svojim greškama, fala :icon_question::confused:
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Niš mu nebu, samo bude jako opterećen otporom zraka, a ne košnjom.
Moja od 2,2ks ima posla s njim, pa radije koristim 2,7mm, a s 3mm samo debeli drač.
 

mbukal

Član
Tu od
8 Tra 2017
Poruka
59
mislil sam ovo iskoristiti za kod tetka za malćanje trave po utabanoj zemlji gdje ima i dost rasutog sitnog kamenja (opasnost za čube-oči-lice-susjedov obluk-auti u prolazu-vozači traktora bez kabine i tome slično) ono baš do zemlje, da se ne troši brzo jer stalno grebe po zemlji, ali ak veliš da se tvoj od 2,2ks bori sa vitlanjem 3mm onda bolje da ja na svojem ni ne probam jer ga bum davim tj. bu se pregrijaval sveze i glede manje brzine vitlanja usljed većeg otpora-tak sam te shvatil, il sam kaj fulal
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Otprilike...ali možeš probati s manjim promjerom.
 

mbukal

Član
Tu od
8 Tra 2017
Poruka
59
velikom većinom - standardno 2,7mm koristim, morat ču ipak kupiti flaks a ovog sa nekim zamijeniti, fala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Za stroj te snage bolji ti je 2,4mm.Em se lakše vrti, em bolje reže.
 

Najnoviji postovi

Na vrh