• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Bolje se maknuti od četvertotaktnih trimera, nije to baš nešto.... (na temelju isksustva s stihl FS100), zasad nije bilo problerma jer puno ne kosi ali inače je motor trom...

Ako ćeš makitu uzmi DBC4510, da se naći povoljno, a to je stari obojani dolmar koji je u klasi s stihl FS 450...
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ja imam alpinu star 55 i za moje vlastite potrebe je odlična. U 13g prvi kvar je nekidan izgorila bobina.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
Ovaj Makitin 4-takti motor i Stihlov 4mix nemaju baš niš zajedničko.
Stihlov i dalje koristi mješavinu kao pogonsko gorivo i za podmazivanje, dok Makitin motor ide na čisti benzin a za podmazivanje ima posebno ulje u karteru.
Sličan motor(možda i isti) imam na Hondinom trimeru i sa njim nikakvih problema u ovih 12 god.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
kakvo razbacivanje s parama, jbte led...

pa šta svi imate za kosit trimerom po 8 sati dnevno, 5 dana tjedno?
Ne kužim tu silnu potrebu za "bijesnim" mašinama...

Osobno koristim FS120 već nekih 15-ak godina, nema šta nije kosila, i za moje potrebe i uslužno po cijele dane, nikad ništa nije mijenjano na njoj, davno se je isplatila... od raznih šikara do mladog bagrema debljine 3-4 cm, i eno je još pali i radi...
usporedno kosila sa 360 više puta, ne zaostaje ni metra po učinku...

sad ju je zamijenil fs130, čini mi se... u odnosu na 360, jeftiniji oko 2,500kn, lakši oko 2,5kg, i vjerujem da bi zadovoljio potrebe velike većine vas...
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Ni meni nije jasno. Netko je spomenio da je potrošio 600 l benzina na godinu.
Plati uslužno da ti neko izmalčira dva puta godišnje i izače te puno manje.
Nevjerujem da je sve u strani pa da nemože traktor.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Dajc a što bi mi koji nemamo problema sa husqvarnama trebali reći?Imam dva husqvarna trimera i dvije husqvarna motorke.Nikada problema sa njima,čak mi je smiješno kad pročitam da je netko napisao da mora potegnuti x puta da bi jedva upalio.Ja trimere ne palim po zimi pa za njih neznam kako pale po hladnom ali kroz sezonu pale nakon stajanja od par dana od drugog pokušaja i dalje pale od prve.Motorke u zimi od drugog ili najduže trećeg pokušaja.To valjda kako se kome potrefi stroj,kao recimo mom susjedu što se kvari motorka Stihl.Ili je to da se točnije izrazim do održavanja stroja.Čovjek koji je tu postavio pitanje što da kupi ionako koliko vidim navija za Stihl i to će kupiti.A mi se bezveze raspravljamo o tome što je bolje
Ok stihl ništ ne valja u razini je s kineskim trimerima, sranje živo, jeste to htjeli čuti! Pa reci svoja iskustva, tvoja su evo dobra s husqvarnama, moja nisu, pa zar ne služi tome ovaj forum, uostalom čovjek je pitao za iskustva i ja sam svoje podijelio s njim i sa svima vama. U ničem rečenom nisam lagao samo sam rekao istinu. Sa ovim zadnjim trimerom nisam samo nezadovoljan ja nego i večina ekipe iz športskog društva, pa valjda onda nije problem samo u meni.
husqvaran365
Pilu 390 sam platio nekih 7700kn, u izboru je bila ta i 661, a ona je koštala oko 8100kn
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Neznam za vas al imam sthil fs 55 i kosi 5 puta više nego šta treba .
Ma ni ključa u njega orginal mješavina .
Filter zraka nov stavio.i to je to
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Dečki, čemu prepirke, pitao sam za iskustva...

Zar svaka rasprava mora završiti niskim podbadanjima ?

Tu smo da razmjenimo iskustva i pomognemo jedni drugima, stvarno je glupo da se ovdje napada nakon što netko napiše svoje mišljenje ...

Još sam u dilemi i nije mi hitno za trimer vjerojatno će presuditi to gdje ću dobiti veći popust...
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
A kakva je situcija sa Husqvarnom 525 RX, nešto se ne spominje na nekoliko stranica zadnjih, neka iskustva mišljenja o tom trimeru.

Ja sam ga imal do prije dvije godine, kupljen je 2000 g. do sada na njemu nije ništa mijenjano osim rezervara a i dalje radi jer sam ga poklonil nećaku. do prije tri godine je održavao cca jedno jutro površine (tri vinograda i vrt) po tri četiri puta godišnje.

BTW Zvonko kad već pišem da te pitam koja je razlika između 135, 335 i 535 husqvarne, ja sam prije dvije godine uzel 135 jer je bil na nekakvoj rasprodaji kao stari model (ako se dobro sjećam platil sam ga cca 3800kn) a 535 je tad bil 5500 i nitko nije daval nikakav popust.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,755
335Rx i 535RxT su više-manje identični strojevi. Razlika je u vanjskim finesama.

335Rx:
2211-1268225262.jpg


535RxT:
h210-0324.ashx


535RX nema AV na ručkama, ali više nije u ponuidi na našem tržištu:
3444-3aa4aa94f196e2d2f3dc88afe3f5df8c-1996938-0vb.jpg


135R nema AV na ručkama i ima niži vrat između ručki i cijevi, te nema obloge cijevi između motora i ručki. Također ima deklariranu manju snagu nego 335/535.
h210-0309.ashx
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Kolega kak si zadovoljan sa 135 ticom

Za sad radi bez problema, dosta se osjeti razlika u snazi u odnosu na 525, ali ja sam ga koristio samo jedanput u ove dvije godine tako da ti ne mogu puno napisati o njemu. Kako nisam u HR, više radi kćer s njim.

TNX Zvona, nisam estetičar pa da me privuku ove kerefeke oko izgleda (barem ne u iznosu od 1700 kn koliko je tada bila razlika), bitnija mi je sama ergonomija tj. da dobro leži i da ima dovoljno snage za ono zbog čega je kupljen a meni koji sam niži više odgovara ovaj kraći vrat. Ako je 525 radio puno više i izdržao 16 g. nadam se da me ovaj bude nadživel :icon_lol: . Na ovoj stranici inače navode isti kataloški broj za motor (cilindar i klip) za sva tri modela i za radilicu https://www.ransomspares.co.uk/ jedino je razlika u fergazeru 335 i 535 imaju ZAMA C1Q-EL36 dok 135 ima C1Q-EL45 i to je vjerojatno razlika u deklariranoj snazi.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,755
Nesa, pogledaj malo bolje gornju sliku hvatišta nosača ručki za pogonsku cijev: ono crno je AV gumeni amortizer.
Moja 335Rx ima limiter gasa, ima AV, ali nema oblogu već golu cijev, kao 535Rx na srednjoj slici. Noviji 335Rx modeli su imali oblogu cijevi ali ne više i limiter gasa, baš kak bi 535.
Uz 335Rx su dolazile lošije naramenice (ja sam u sklopu akcije dobil bolje), dok uz 535RxT serijski dolaze najbolje Balance X naramenice.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Dajc zašto se pjeniš?Ti si iznio svoje loše iskustvo a mi ostali svoja dobra iskustva sa hq.Tebi to možda ne paše ali to je tako.Isto tako nisam rekao da je stihl jeftino kinesko smeće ili da je u rangu sa istima.To si sam izjavio bez ikakvih provokacija,nema tu podbadanja ili bilo čega drugog.Ja sam rekao da je stihl neopravdano skup,za tu razliku u cijeni bi trebao dobiti puno više opreme u odnosu na husqvarnu.A ne da moraš još zasebno kupovati glavu za flaks ili nešto drugo.Ima nas tu još koji smo rekli istu stvar,tako da ako ja lažem onda lažemo svi.I na kraju ja tebe nisam ni napao ni uvrijedio,ti si rekao svoje mišljenje a ja svoje i to je sve.Živio :icon_thumright:
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
"Dajc, ajd priznaj sebi, ne moraš i nama, bi li tak reagiral da si dobil “limun” od Stihla?"
"Dajc a što bi mi koji nemamo problema sa husqvarnama trebali reći?

Do sada se nisam kako vi to kolega kažete "pjenio", al kažete da me niste ničim izazvali i da meni ne pašu vaša iskustva,a ovdje gore su citati iz objave kolege ZJ-a i vaša, te objave su bile nakon što sam ja objavio svoja, drugačija, iskustva.
Iskreno baš me briga kaj budete kupovali, dal je to husqvarna, stihl, dolmar, villager ili straus, samo vam svima želim da budete te trimere ostavili svojim unucima ili čak praunucima, a ja znam što ću i zašto ću kupovat.Mislim da ovo više nema smisla i da je ovo moja zadnja objava, jer očito ovdje ako netko ima drugačije mišljenje nema mjesta za njega.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,755
Dajc, nemaš se potrebe povlačiti iz rasprave, jer te nitko nije niti vrijeđal niti napadal.
Ljudi iznose svoja iskustva koja su različita od tvojih.

Osobno sam malo alergičan na stavove tipa "nema bolje pile od Stihla ili auta od VW-a", a ti si nastupil upravo tak. Ili sam ja tak to (krivo) shvatil?
Nemam nikaj protiv te dvije marke, samo ne volim takav stav, jer naprosto nije točan. Tipična švabofilija...

I nisi mi odgovoril na pitanje?


Neša, ne to. To su gumirane ručke. Rekoh, AV je ono kaj tvoja slika skriva: vezu ovog "vrata" i pogonske cijevi. Tam upravo pokazuje strelica, samo treba pogledati malo naprijed.
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Dajc kak ti je Zvonko napisal ti ne prihvaćaš tuđe mišljenje i držiš se stava "Stihl je najbolji sve ostalo ne valja". Ja sam na ovom forumu od 2007 i imam pod druga dva nicka pun kufer postova i prije sam dosta bio aktivan u ovoj temi i o temi o motorkama (isto i na još dva poljoprivredna foruma) , nisam profesionalac ali imam trenutno tri motorke za svoje potrebe i taj trimer. Kad god je netko pitao za savjet što kupiti uvijek sam odgovorio da nek uzme Husqvarnu, Stihla, koji mu bolje odgovara i za kojeg ima bolju podršku u svojoj blizini. Isto tako su dobri dolmar (sad makita) solo, kawasaki i još neki. Ja osobno imam loša iskustva s Stihl MS 180 koja je bila kupljena za lakše poslove jer sam uzimal proredu hrasta a kako se radi o drvu debljine do 15 cm i gustišu gdje sam dosta rezova morao raditi na visini ona je bila dobar izbor ali od prvog dana je stvarala probleme i na kraju (dok je prešla garancija) sam se je riješio kupio Jonsered 2234 ( crvena husqvarna 236) i nisam požalio. Moj stav je isti kao i od Zvonka, nije loš Stihl ali za mene jednostavno ne opravdava razliku u cijeni u odnosu na sličan model Husqvarne ( ili Jonsereda )
 
Na vrh