• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Nisam radio sa fs 460 pa za njega ne mogu govoriti, ali imam doma fs 360, a na poslu radim sa 545 rx.

360ka je slabija, laksa i puno mirnija u radu. Nema valjda pola vibracija u odnosu na 545. Stihlova glava je kompliciranija za motat flaks ali se rijetko desi da slucajno pustim flaks. Naramenice su losije od husqvarninih a rucka je bolja. Stihl ima bolje kvacenje flakserice za pojas - vise mogucih polozaja dok kod husqvarne treba alat. I ne svidja mi se ergo start..

545 je dosta jaca od 360, rezervar u velikoj travi traje 45-50min. Dosta je teska jako glasna i poprilicno vibrira,ali su naramenice dobre, bolje od stihlovih serijskih.
Glava je dobro rijesena, brzo se i jednostavno namotava flaks ali ga nekada pusti kada to ne zelim . Trokraki noz je mozda malo losiji nego kod stihla a i kutni prijenos je osjetljiviji na noz nego kod fs 350. Brzo je prozujao - moguce zbog vece snage.
Moja je u 2,5 - 3g potrosila preko 600l mješavine. Sad je pocela malo slabije paliti, treba koji potez vise, ali ima u njoj jos dosta zivota..

U principu, ne moze se pogrijesiti niti s jednom markom. Svaka je u necemu bolja, u necemu losija..
Nisam probao fs 460, 545 je dobra flakserica ali meni bi stihl bio prvi izbor.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Po meni je opravdano to što stihl ima veću cijenu, već sam pisao kakve sam sve probleme imao sa motornom pilom ( h 390xp) i većina je govorila da je to valjda jedna od 1000 koja nije dobra, ajde dobro mislio sam valjda je onda tako, kad prošle godine sam bio u nabavci za motornom kosom i nije mi ni na kraj pameti bilo da kupim husqvarnu i kupio sam stihl fs240. Iskreno to mi je bila najbolja investicija u životu, stvarno sam prezadovoljan. Kad u športskom društvu u kojem sam i ja član isto kupimo trimer, ali na nagovor predsjednika kupili smo husqvarnu 143r-II, e izgleda da nije samo moja motorka loše izrade, ovo stvarno nebi nikad očekivao od huskvarne... užas. Odakle da krenem... naramenice koje se dobiju uz nju su katastrofa, več nakon pola sata košnje bole i ramena i struk i ruke, tažina je raspoređena katastrofa, previše vuče naprijed i težina kompletnog prednjeg dijela trimera je na rukama (ručke i klin za viješanje su bile na mjestima tvorničko označenim di moraju biti, probali smo ih mi i pomaknuti ali onda kad je dobar balans glava kosi travu potkoso i ostaju buseni trave) materijali od kojih je napravljena su malo je reči smiješni, šrafiči s kojima je cijeli oklop fiksiran i šrafiči za podešavanje gasa su ko da ih je neko kupil u lokalnoj željezariji ( i to uzel jeftinije) zažtita od bacanja trave je nikakva ( kosili smo ja i jedan frend isto vremenski on je bil zametani od trave duplo više od mene) i na kraju (zbog čega su me mnogi uzeli na zub ovdje na forumu) PALJENJE... ja štilovku dvaput cuknem i upali, a huskvarni treba dosta dužen ali to nije tolki problem kolki je kad se napravi stanka i onda ju opet upaliti, treba ju samo 5min cukati. Kad se kosi igralište svi koji su probali raditi sa husqvarnom imaju neku izrazitu želju raditi sa mojom štilovkom "stvarno neznam zašto". Najgore od svega mi je to paljenje radio sam sa 4 husqvarne što motorke što trimer i 3 od 4 su imale taj problem, do prije tog trimera sam mislio da je stvarno problem to što sam tako naletio, ali sad sumljam da je slučajnost. Ukratko Husqvarna je bila jeftinija 700kn od štilovke i sad se svi pitaju dal se isplatilo za tih nekih 15% manju cijenu uzimati to... neznam, ti odluči
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Ja imam husqvarnu 535 rj i kad je hladna upali iz treceg potezanja a topla iz prvog.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
143 je Husqvarnin low cost proizvod.
To je u osnovi Echo stroj, kojeg izrađuju u Kini...jednostavan, snažan i robustan, slabe ergonomije ali i male cijene.
Nemre ga se uspoređivati s profi modelima, pa ni po njemu suditi o ostalim Husqvarninim proizvodima.

FS460 i H545 su podjedanko teške i podjedanko bučne, dok je 555 teža za oko kilu od njih, glasnija ali i s manje vibracija.
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Imao sam Stihl FS 240 odličan trimer ,lagan okretan,super leži u ruci sve pet ali nakon 3- 4 tanka prsti trnu od vibracija i prodam ga jer mi je trebao veći tj jači da mogu staviti malč nož,cirkular,trokraki jer sam imao dosta u zarasloj livadi za krčiti i kupim Stihl FS 460 - e to je zvijer nakon 4-5 tankova vibracije zanemarive, prsti ne trnu ništa,osobito je učinkovit sa malč nožem za krčenje drače,boce sitnog granje,kupine itd.dakle trimer me je oduševio (ne i leđa :) ) Tank je 7,5 dl i može se odraditi 45min do sata sve ovisi.Preporuka tko si može kupiti.
U firmi radim sa Husqvarnom 143r II i sve pohvale za trimer (ugodno iznenađen) u rangu je sa FS 240- kom ali ima manje vibracija nego FS - veliki plus ,imaju ga već 5 (petu) sezonu bez kvarova !!! a dnevno odradi između 5-6 sati efektivnog.Za domačinstvo za košenje po meni niš bolje ne treba.Esad sve ovisi o pojedincu za što mu treba .Jedina (velika)zamjerka Stihlu što se za svaki rezni alat mora posebno kupiti i štinik i glava za košnju ili cirkular ili malč nož koji nisu jeftini.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
E vidiš ti imaš drugo iskustvo ili su prije taj model drukčije radili...
Samo sam podijelio svoje iskustvo s trimerima i nisam htio nikoga povrijediti s nečim, ali da se mene pita rađe bi kupio oleo mac i makitu a tek onda husqvarnu, po mojem su jako pali u kvaliteti i nisu mi baš pouzdani
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Ma ja sam fan štila i imam sve njihove strojeve - pile 261,660, trimer 460 i perač RE 108 a ovo što sam napisao za 143r II je kako veliš iskustvo sa posla a da sam im ja bio šef za narudžbu samo bi bio štil :(y):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Dajc, ajd priznaj sebi, ne moraš i nama, bi li tak reagiral da si dobil “limun” od Stihla?

VW se “nikad nikom ne pokvari”, a svi pljuju po Fiatu ili Francuzima. Mislim da je to taj sindrom.

Lijepo reče Tibor da svaka marka ima nekaj bolje i nekaj lošije, i svatko odabere ono kaj mu je prihvatljivo.
Da je Stihl skuplji 5% od Husqvarne, i ja bi mu možda bil fan, ali za 25% cijene to nebum nikad. Ak i je bolji, toliko bolji sigurno nije.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
A kakva je situcija sa Husqvarnom 525 RX, nešto se ne spominje na nekoliko stranica zadnjih, neka iskustva mišljenja o tom trimeru.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Stroj male kubikaže i respektabilne snage za tu klasu stroja.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
ZJ
Jedanput je slucajnost, drugi put je loša sreća a šta je treći put?
Da sam imal loša iskusta sa stihl-om napisao bi, ali nisam...
Prvi put sam radio s husqvarnom pilom od susjeda i imala je proplem u paljenju, a kasnije nam je pukla plastika za dodavanje gasa, ok mislio sam da je valjda do održavanja. Nakon toga sam radio sa malim trimerom od strica isto husqvarna i nije bilo nikakvih problema (ova me se i pozitivno iznenadila), e prije 4 godine kupujemo mi malo jaču motornu pilu i padne odabir (baš zbog cijene) na husqvarnu 390xp i tad su krenuli problemi prvo u rekordnom roku otišle membrane i svječica (ili su samo tak rekli u servisu kad je još bila pod garancijom) inače je imala problem s paljenjem i opet je odnesena na servis (ali više nije imala garanciju) promijenjeno komplet paljenje, a to me koštalo ufff... promijenjena jedna vodilica koja je otišla kad se još nije ni boja počela ljuštiti (zablokirala zvijezda na vodilici, neznam kak je to stric uspjel kad je s njom radil) i sad na kraju promijenjen lančanik na pili. Ukratko pila radi za osobne potrebe (oko 45m godišnje). I sad na kraju ovo jako loše iskustvo sa trimerom 143r
Mislim da je to više od slučajnosti
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Zasad imam iskustva većinom s stihlom i jonseredom.

Trimeri FS100, FS350, FS450 rade odlično, iako vidim da nove serije imaju neke nedostatke (na FS460 i sličnima nema vanjskog podmazivanja kutnog zgloba) itd...

Motorne pile 180, 044, 261 su vrhunske...

Jonsered trimer GT32l je bio takav kakav je bio, što očekivati od motora s "pola" radilice... Pile 2145 i 2150 su vrh, brat ima neki model ulticor mislim da je najjači jonsered i odlična je a kupljena rabljena stara godinu dana...

Trenutno mi je izbor 460 ili 555, vidjet ću... Dobro mi je to što je jači stroj od 450 pa bi bio za teže poslove a za nešto lakše 350 ili 450...

Imam dosta šikare za koju će trebati snage, ali me brine kako će biti raditi s njime par sati u komadu jer je teži skoro za kilogram od FS 450..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Jonsered je crveno-crna Husqvarna.
Imam i ja dvije Jonsered pile i imal sam dva J trimera. Naravno, prvi je bil GT32L.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Dajc a što bi mi koji nemamo problema sa husqvarnama trebali reći?Imam dva husqvarna trimera i dvije husqvarna motorke.Nikada problema sa njima,čak mi je smiješno kad pročitam da je netko napisao da mora potegnuti x puta da bi jedva upalio.Ja trimere ne palim po zimi pa za njih neznam kako pale po hladnom ali kroz sezonu pale nakon stajanja od par dana od drugog pokušaja i dalje pale od prve.Motorke u zimi od drugog ili najduže trećeg pokušaja.To valjda kako se kome potrefi stroj,kao recimo mom susjedu što se kvari motorka Stihl.Ili je to da se točnije izrazim do održavanja stroja.Čovjek koji je tu postavio pitanje što da kupi ionako koliko vidim navija za Stihl i to će kupiti.A mi se bezveze raspravljamo o tome što je bolje
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
972
ZJ
Jedanput je slucajnost, drugi put je loša sreća a šta je treći put?
Da sam imal loša iskusta sa stihl-om napisao bi, ali nisam...
Prvi put sam radio s husqvarnom pilom od susjeda i imala je proplem u paljenju, a kasnije nam je pukla plastika za dodavanje gasa, ok mislio sam da je valjda do održavanja. Nakon toga sam radio sa malim trimerom od strica isto husqvarna i nije bilo nikakvih problema (ova me se i pozitivno iznenadila), e prije 4 godine kupujemo mi malo jaču motornu pilu i padne odabir (baš zbog cijene) na husqvarnu 390xp i tad su krenuli problemi prvo u rekordnom roku otišle membrane i svječica (ili su samo tak rekli u servisu kad je još bila pod garancijom) inače je imala problem s paljenjem i opet je odnesena na servis (ali više nije imala garanciju) promijenjeno komplet paljenje, a to me koštalo ufff... promijenjena jedna vodilica koja je otišla kad se još nije ni boja počela ljuštiti (zablokirala zvijezda na vodilici, neznam kak je to stric uspjel kad je s njom radil) i sad na kraju promijenjen lančanik na pili. Ukratko pila radi za osobne potrebe (oko 45m godišnje). I sad na kraju ovo jako loše iskustvo sa trimerom 143r
Mislim da je to više od slučajnosti



Kolega Dajc koliko si platio husqvarnu 3390xp ak nije tajna
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Pozdrav svima,

pitao sam za savjet, čisto da vidim iskustva.
Uopće ne navijam za stihl jer kod kuće imam jednu i drugu marku...

Pitao sam za iskustva, i drago mi je dok ljudi koji imaju više iskustva s obje marke napišu što i kako...

Brat ima Makitu DBC 4510 (NEKADAŠNJI DOLMAR) i trimer je isto tako zvijer... Tako da kod mene nema navijanja za ni jednu marku...

Ionako sad razmišljam o 555. Jel budu kakve jesenske ili proljetne akcije pošto mi kupnja nije hitna ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Obično su rjeđe akcije za te modele iz gornje klase. Ali se zato vrijedi raspitati kod više trgovaca jer neki daju veće rabate od drugih.
Pričekaj i sajam u Gudovcu, pa se onda možda lakše izcjenkati...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Makita je 2kile teža...to ti sve govori.
Ako ti ne smeta tak težak stroj, onda on mora imati preko 2ks.

Mislim da 525 tu bolji izbor.
 

Najnoviji postovi

Na vrh