• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
913
ista stvar je i kod mene... ali bas ista... ali kad upali radi super...
 

zarkostanisic

Novi član
Tu od
1 Srp 2018
Poruka
13
vocarcg, koji trimer je u pitanju, isto Straus?

puknuti, da nemam drugi trimer, neki Villager, pored ovod pomislio bih da je normalno da ovoliko zapinje:).
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,467
Nesto je unutra pomotano, ja sam jednom sa gurajucom kosilicom naletio na gromobransku traku, i nakon toga mi je kosilica htjela potrgat ruku prilikom paljenja. Upali na kratko i ugasi se.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nesto je unutra pomotano, ja sam jednom sa gurajucom kosilicom naletio na gromobransku traku, i nakon toga mi je kosilica htjela potrgat ruku prilikom paljenja. Upali na kratko i ugasi se.
Tebi je cviknulo kajlu...i okrenulo magnet
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
913
u pitanju je dobra kompresija... moj trimer je emix i star je vec 3-4 godine bez problema me sluzi... po dva rezervoara trosi bez problema.. ima i trokraki noz... ovo sa kurblom nije uvijek samo po nekad... ko god prica protiv kineza nek prica , ja sam moj trimer platio 150 eura i sluze me odlicno vec dugi niz godina. Takodje, brat od strica mi ima isto "kinez" onaj zeleni zipper cini mi se, taj je prosao sito i reseto i dan danas radi kao singerica. Smatram da je dobra mjesavina recept za dugovjecnost dvotaktnih masina, ma koje marke bili.

Svi kazu Stilka je cudo (izvinjavam se sto skrenuh sa teme, ali sam morao :icon_blackeye: ) stric ju je kupio prije dvije godine, nije osegala 20 metara drva , ove godine su joj "riknule" karike... placena preko 400e... ja imam viladzer dvije godine, po 3-4 rezervoara potrosim odjednom super me sluzi :drink::drink:
 

zarkostanisic

Novi član
Tu od
1 Srp 2018
Poruka
13
Zbog cega moze da se desi da ispada semering radilice? Pre jedno 15-ak dana je zamenjen. Bio se sav raspao i curilo je ulje iz njega. Danas sam ponovo primetio ulje ispod njega. Skinem onaj poklopac sto ide preko magneta i pogledam sta je sa semeringom radilice on je na pola izasao napolje, ne skroz, i curi tu po malo ulje.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Da li je imao neko slicnu situaciju? Imam problem sa trimerom. Starter bas zapinje kad se povuce, toliko da mi izbaci poteznicu iz ruke:). Sta bi tu moglo biti?

Zbog cega moze da se desi da ispada semering radilice? Pre jedno 15-ak dana je zamenjen. Bio se sav raspao i curilo je ulje iz njega. Danas sam ponovo primetio ulje ispod njega. Skinem onaj poklopac sto ide preko magneta i pogledam sta je sa semeringom radilice on je na pola izasao napolje, ne skroz, i curi tu po malo ulje.

hmm..cudno, al ovo boldano se da povezati. Karter je pun benzina/ulja koje ti spriječava okretanje motora, a također istodobno taj pritisak izbija semering.:icon_scratch:. Otkud samo toliko tekućine u karteru?? Jel to otežano paljenje samo kad ga pališ nakon dužeg stajanja?
Prvo sam mislio da je zamaknuto paljenje, al to je malolo teže izvest na trimeru.
Imao sam jednom situaciju iskakanja semeringa, al to je bilo do potrošenosti klipa pa je kompresija bježala.
 

zarkostanisic

Novi član
Tu od
1 Srp 2018
Poruka
13
Pa obicno posle duzeg stajanja, ali se ponekad desava i kad je zagrejan da mi izbije starter iz ruke. Ja otkad sam ga kupio imam problem sa ovim. Bas cudna situacija. Sta mi je ciniti?
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Napravi generalku :icon_e_wink:
Ili još bolje ubaci malo pijeska u karburator da malo razradi cilindar :drink:
 

zarkostanisic

Novi član
Tu od
1 Srp 2018
Poruka
13
Mislim da bi me generalka skuplje izasla nego sto on vredi:D. Sta se podrazumeva generalnom kod trimera? Probacu da stavim neki kvalitetniji semering. Ako ga opet izbije, ne znam sta da radim:D.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,915
Pa obicno posle duzeg stajanja, ali se ponekad desava i kad je zagrejan da mi izbije starter iz ruke. Ja otkad sam ga kupio imam problem sa ovim. Bas cudna situacija. Sta mi je ciniti?
Membrane karburatora izgleda propuštaju benzin i pune motor, doživljavaš hidroudare.
 

zarkostanisic

Novi član
Tu od
1 Srp 2018
Poruka
13
Membrane karburatora izgleda propuštaju benzin i pune motor, doživljavaš hidroudare.

Ovo je pretpostavljam malo ozbiljnije i zahteva da neko strucan to pogleda? Inace kada ga upalim nisam primetio da se gusi od viska goriva, ali sam primetio da dosta trosi goriva.
 
M

MehoA

Guest
Da ne otvaram novu temu, a vidim da je skoro bio odgovor, postaviti cu ovdje pitanje.
Problem sa kosilicom za travu na benzin. Kada je hladna normalno upali, medjutim, kad je ugasim kad treba isprazniti korpu sa travom, nece da upali vise. Tek sutra ili nakon par sati je mogu upaliti. U pitanju je Sabo Quantum 35 (identicna ovoj "https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/ibea-470-briggs-stratton-quantum-35-fangsack/880182809-89-2527").
Svjecica pregledana, nije zaprljana, mensecini da baca struju.
Hvala unaprijed.
 

zarkostanisic

Novi član
Tu od
1 Srp 2018
Poruka
13
Da li je ovo ok boja svecice? Danas mi je drugar stelovao karburator, prelivao je, pa me zanima da li je to uradio kako treba. Cak je i onaj deo gde je filter bio pun goriva. Cuo sam da se po boji svecice moze videti da li je sve dobro podeseno:).
https://imgur.com/a/Q0FhKCv
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,297
Skineš svječicu bez rukavica i usporediš s bojom kože, to ti je onda taman kak treba biti.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da li je ovo ok boja svecice? Danas mi je drugar stelovao karburator, prelivao je, pa me zanima da li je to uradio kako treba. Cak je i onaj deo gde je filter bio pun goriva. Cuo sam da se po boji svecice moze videti da li je sve dobro podeseno:).
https://imgur.com/a/Q0FhKCv

ako ne vjeruješ drugaru nisi ga smio pustiti kod kosilice ..zamisli da ovdje pročita kako ga provjeravaš :icon_axe:
 

Najnoviji postovi

Na vrh