• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Ako je radio samo na leru kratko na nižim obrtajima normalno je da bude čađava. Treba to uposliti da se dobro zagrije pa onda provjeriti.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Otkud znam hehe:), neka procita. Nesto mi ovo mnogo crna svecica:D, pa da proverim.

to ti je kao i gledanje u dlan , jedan crta govori kak buš dugo živel a druga kad buš vmrl .

to ima smisla da radi jedno 3-4 sata u komadu ..isto kak i gledati u dlan kad si na samrti , sigurno bi poglodil
 

zarkostanisic

Novi član
Tu od
1 Srp 2018
Poruka
13
Nije dugo vremenski radio, malo sam ga probao. Moracu da ga uposlim malo. Da li je jaka mesavina 1:40 za trimer? Gledam nekako da resim problem sa ovim trimerom a da ga ne nosim u servis, nisam pri parama, skoro sam ostao bez posla, i svaki dinar koji ustedim dobro ce mi doci:).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,297
Fučkaj ga tak, ja sam mislil da je svjiča bila bila kad su rukavice u igri.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
710
Spremam se za kupovinu nekog jačeg trimera i zainteresirala su me ova tri modela:

Husqvarna 555 RXT
https://www.husqvarna.com/hr/proizvodi/cistaci-sikare/555rxt/966629001/

Husqvarna 545 RXT
https://www.husqvarna.com/hr/proizvodi/cistaci-sikare/545rx/966015901/

Stihl FS460
http://www.unikomerc-uvoz.hr/proizvod/fs-460-c-em

Zasad imam iskustva s STIHLom FS 350, FS 450, FS 100.

Svi ovi navedeni modeli ima jamsto 2 godine, čitam komentare da husqvarna ima problem s odvrtanjem noža.
Cijena je za FS 460 i 555 slična ako se uzme u obzir popust i to da kod stihla ide glava posebno.

Kakva su iskustva s husqvarnom ? Dijelovi, servis ? Svi modeli imaju elektronički karburator, kak se to pokazalo u upotrebi ?

Sumnjam da će nadmašiti FS 450 po kvaliteti, ali tog novog trimera više nema u trgovinama kod nas...
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Imam dva husqvarna trimera i nikad mi se nije odvrnuo nož.A kosim sa njima svakakvo šipražje.Dijelova imaš kod ovlaštenog trgovca i sa husqvarnom dobivaš i glavu za flaks.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Bilo je problema sa šalicom s plastičnim vanjskim dijelom.
h410-0421.ashx

Meni se odšarafil nož.
Problem sam rješil novom metalnom Stihlovom šalicom (za vijak M12) koja ide izvan stezne ploče.
ResizeImage


Husqvarnini trimeri imaju strato motor, ali s klasičnim rasplinjačem, a ne regulirani kak ima FS460.
Kvalitete ovih velikih modela se ne moraš bojati.
Inače, FS460 odgovara 545Rx, dok je 555RxT jači stroj od njega.
 
Posljednje uređivanje:

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
710
ZJ, znači stihl je jednostavniji osim elektronsi reguliranog rasplinjača.

Za snagu sam upoznat, ali 555 je teži stroj i to mi se ne dopada....

Ukoliko bih zanemario cijenu, znači da bi 460 bio bolji izbor što se tiče jednostavnosti i svega ostaloga (znam da husqvarna ima skuplje djelove u odnosu na stihl, iz osobnog iskustva po motornim pilama) ?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Na trzistu gotovo da ni nema trimera, a da nije strato. To ti je kod stihla 2mix.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Naša H335Rx je stara 11 godina. Promijenjen je filter zraka, jednom onaj donji dio glave koji klizi po zemlji i hrpa karika za izlaz flaksa na glavi. I ova šalica koju sam spomenul. Sve skupa trošak od oko 100kn (bez karika).
Ne mislim da su dijelovi posebno skupi.
Sa Stihlom nemam iskustva, a ona šalica je koštala oko 50kn.
Razlika u masi između H545 i 555 je 30 dag...
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
710
Vidim da član Hodor ima podosta iskustva i pitanje za njega...

Koji od ta tri modela uzeti ?

ZJ, isto pitanje iako čitam da si pristaša Husqvarne... :D

Ako netko ima kakav drugi komentar nek napiše, ali mislim da nešto bolje na tržištu od ova tri modela na postoji...

Nažalos FS 560 nije dostupan u hr... A i cijena mu je daleko veća od 555....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Jesam, ali iz razloga jer Stihl ima bezobrazno viske cijene koje, po meni, nisu opravdane.
Najbliže Stihlu sam bil pred 18 g. kad sam skoro kupil FS350. No kupil sam drugu marku i nisam bil (pre)zadovoljan. Onda sam kupil H335Rx, koja je ispunila moja očekivanja: vrlo niske potrošnje, ne treba ju vrtiti do kraja, metalni karter, dva klipna prstena...a kilu lakša od 350-tke.
Nikakvih problema (do sad) sa (strato) motorom.
Iskreno, na FS350 mi se više sviđa papirnati filter zraka od spužvastog na H335.

Novci i odluka su tvoji i ja nemam nikakve koristi ni od jedne od tih marki.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
710
Ma sve je to meni jasno i razumijem o čemu pričaš...

Ukoliko se odlučim na Husqvarnu, što bi uzeo sebi 545 ili 555 ?

Imam za kositi dosta površine, čak je i zarasla mladicama šljive...

Vidim da 555 ima veliku glavu, kakva je situacija za potrošne dijelove?

545 je učestali stroj, dok za 555 nema puno iskustava...

Vidim da imaju i različite naramenice, možda bi se težina 555 lakše kompenzirala boljim naramenicama ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
555 koriste najviše u šumi s cirkularom.
Pitanje je treba ki ti tak jaki stroj (2,8kW - 3,8ks), ali ti to najbolje znaš.
Imam Scarlet pilu na mojem 335 i to ide ko vjetar kroz manja stabla, do 10cm promjera, s dva reza.
Pogledaj jednu i drugu pa sam procijeni. Razlika u masi 545 i 555 je manja od pol kile. I jedna i druga su dosta teške, ali ljudi kupuju Kineze od skoro 8 kila sa puno slabijim motorima.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Razlika između Husqvarne i Stihl-a ti je jedino u cijeni.Stihl je skuplji a nije kvalitetniji,isto tako i sa dijelovima.Kod stihla ti je sve skuplje a neopravdano.Kod nas isto šumari imaju sve od husqvarne,trimeri i motorke.Komunalci isto imaju sve od husqvarne.Valjda ima razloga za to osim cijene.Novci su tvoji i sa njima radi što god hoćeš ali ako uzmeš Stihl budeš dobio slabiji stroj koji ćeš skuplje platiti.Što se tiče dijelova i za jedan i za drugi opet ću ti reći da imaš dijelove u svakoj trgovini koja je ovlaštena za prodaju i servis istih.Neznam zašto te brinu dijelovi toliko,ne očekuješ valjda da ćeš ga morati popravljati čim ga kupiš?Flaks imaš gdje svugdje,nož i glavu za flaks dobiješ u paketu.Dobiješ i litru husqvarna ulja za mješavinu.Ja imam dva husqvarna trimera i prvi je dosta star,neću sad napamet bubati godine ali uglavnom nikada na njemu nije mjenjano ništa osim flaksa,filtera zraka i jedne svijećice.Morao sam raditi generalku na njemu jer sam ga posudio čovjeku i lik je pokosio cijeli voćnjak sa čistim benzinom.Tako da je on i kupio dijelove za generalku.Toliko od mene
 

Najnoviji postovi

Na vrh