• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Ajde više završite sa tom raspravom, koji je bolji ili lošiji, osobito što se radi o skupljim modelima.
Ko ima 5000 kuna može dodat još 1000 ili 2000 i kupit još bolji stroj.
Neznam šta je tu više nejasno :icon_kidra:
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Da nisi kojim slučajem fulao za koju nulu!
Koliko ti treba vremena da pokosiš 3000 kvadrata koliko si naveo u jednoj parceli ?
Kad se mora uraditi niko ne pita koja je površina u pitanju. Ja kod sebe i komšije imam oko 3000 kvadrata jednom mjesečno, a na selu imam bar dva puta toliko oko kuće gdje je drveće i kud je nezgodno drugim mašinama. :)
Sreća da prva komšinica na selu ima koze koje riješe dobar dio, pogotovo tamo kud je kamenje i nezgodno i za hodanje, a ne rad sa trimerom. :)

Vremenski nemam pojma koliko mi treba. Obično radim kad imam vremena i kad mi odgovara da nije previše vruće, a često napravim i pauze pa teško bude odrediti koliko imam preznog hoda. Baš bi mogao staviti na trimer brojač sati da vidim koliko uradim preko sezone. :(rofl):
 

Gearbox

Novi član
Tu od
14 Kol 2018
Poruka
13
Nisam fulao nulu pošto je površina 70 x 40 metara, sa time da ima još i okućnice gdje ima svega i svačega. To nisam tu računao.
Za 2800 kvadrata mi treba 4 sata ako je normalna trava, a kad malo preraste onda 5 sati.
Ovo je sama košnja bez hlađenja, inače hladnim trimer oko 15-20 min između rezervoara. Tako da bi onda to trebalo nadodati.

Slažem se sa kolegom philby, kao je rekao kad se radi ne pita se puno.
Iz trenutnog trimera izvlačim većinom maksimum, tako da za ozbiljne poslove trebam nešto jače. Čim moram držati pun gas znači da mi ponestaje snage. Većinom su površine na kojima radim na ravnom tako sa veća masa trimera neće imati neku veliku ulogu.
Rijetko kada idem krčiti, ali se zna dogoditi.
90% vremena radim sa silkom.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

krto

Novi član
Tu od
5 Kol 2018
Poruka
8
Da se puno ne prepirete, uzmes 555rxt imas je za 8100 kn, stilovku top ili echo ( 5g garancije, samo nezna kako stoje sa servisnom mrezom) i deri

Zivjeli:icon_super:
:icon_super:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Lumi

Novi član
Tu od
20 Lip 2017
Poruka
10
Kolega Gearbox,ne sekirajte se i ja kosim velike površine trimerom.Preporučam Oleo mac 755 master,ja koristim 753t i 453 bp ergo leđni trimer,razlika je u AV ručkama u korist mastera(bio sam škrt dodati još 100 eura).Kosim po 5 sati u komadu(10 min pauze kod točenja goriva),nekad dan za danom,čistim šikare i prezadovoljan sam,redovito podmazivanje,mjenjanje filtera i čišćenje od prašine svega što mogu dohvatiti i samo deri tako već tri godine.Super strojevi.
 

Gearbox

Novi član
Tu od
14 Kol 2018
Poruka
13
Hvala kolegama čiji su komentari korisni i koji kose veće površine tako da su mi dali korisne informacije.
Koliko sam shvatio da neću pogriješiti bilo koji da da uzmem profi trimer koji ima oko 3 ks.
Puno hvala svima :)

Još jedno pitanje ako recimo uzmem STIHL FS 450 jel je istina da je napravljen tako da ga ne treba hladiti između rezervoara ili je to samo priča?
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,757
To s hlađenjem su (meni) gluposti.
Ako ga tjeraš sat ili više pod punim teretom, kakve veze može imati hlađenje od 10 minuta, kad je za tridesetak sekundi opet na istoj temperaturi?
Važnije je da ga pri kraju rezervoara goriva malo ohladiš prije gašenja i dopune goriva.
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Slažem se s navedenim, pitanje za Gearboxa, naveo si da imas f120, gdje ti u uputama piše da se hladi između? Imam f130r, doduše nemam tak veliku površinu, najviše kaj radim je 3 do 4 sata, nikakvo hlađenje, jedino dolijevanje goriva trimeru i meni[emoji3]. I pri kraju rezervoara minutu dvije lagani rad.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kupil sem trimer Fs 36 dok se pojavil zadnjih par godina nije radil mislil sem ga baciti ali ipak sem natočil malo goriva da probam jel pali . Nakon par poteza je upalil pa sem ga odnesel Muhaču da promijeni membrane i malec super radi nakon kaj se dobro oznojil malo sem podesil šarafe za smjesu i radi ko veliki a odavno je punoljetan :icon_super:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Hladjenje nema smisla, a posebno ne sa ugasenim motorom. Zapravo najgora moguca situacija je kad deremo pun gas konstantno i onda ostanemo bez goriva. Em ventilator nestigne rashladiti motor, em nekoliko trenutaka radi sa premrsavom smjesom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,051
Kupil sem trimer Fs 36 dok se pojavil zadnjih par godina nije radil mislil sem ga baciti ali ipak sem natočil malo goriva da probam jel pali . Nakon par poteza je upalil pa sem ga odnesel Muhaču da promijeni membrane i malec super radi nakon kaj se dobro oznojil malo sem podesil šarafe za smjesu i radi ko veliki a odavno je punoljetan :icon_super:

Muhač membrane nije mjenjal, strojeve koji nemaju anlaser ili se nedaju šlepati ja ne radim. To je naučnik napravil, on još ima volju.
Mada membranama nakon toliko godina nije bilo ništ, neko se igral s ona dva šarafica.
 

Gearbox

Novi član
Tu od
14 Kol 2018
Poruka
13
Što se tiče hlađenja između tankanja trimera sam čuo negdje, samo ne znam više gdje. Zbog takvih sam stvari i došao na forum da bi naučio više od kolega koji su stručniji u tome, a ne ono rekla kazala.
Puno hvala svima na savjetima i što ste me tako lijepo prihvatili :)
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,034
Zanima me razlika između husqvarna 253 rj,i 535 rj
Vidio sam specifikacije,razliku u snazi,težini,kubikaži,ali me zanima kojeg bi bilo bolje uzet?
Nije neka razlika u cijeni,a 253 je ipak puno jači,pa me zanima da nije neki kineski motor,neki zastarjeli model i sl.?,Netko tko je to proučio bolje od mene :icon_confused:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,757
Meni motor toga stroja liči na motor 143R-II.
Iskreno, 8kila mi je previše i za trimer s bicikl ručkama, a kamoli za ovoga.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Što se tiče hlađenja i odmaranja pauze pravim da odmorim i ohladim naprije sebe. Mašina je na drugom mjestu, ali je uvijek ostavim da malo odradi na leru. Ono, taman minuticu koliko treba da skinem vizir i uprtače, te skontam gdje sam ostavio flašu sa vodom. :)
 

Gearbox

Novi član
Tu od
14 Kol 2018
Poruka
13
Ja opet gledam više da ugodim stroju, a ne sebi.
Možda glupo zvuči, zato i pitam to u vezi hlađenja.

Često mi se dogodi da sam u stisci sa vremenom pa moram biti samo na gasu. Ako se ne mora trimer hladiti tj mogu samo dosipati gorivo to je onda super, pošto uštedim na vremenu kad nema hlađenja.

Puno hvala svima
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,034
Meni motor toga stroja liči na motor 143R-II.
Iskreno, 8kila mi je previše i za trimer s bicikl ručkama, a kamoli za ovoga.
Šta si mislio pod tim da motor sliči na 143r-II?:icon_question:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,757
Izgledom i oblikom. To mi liči na ECHO trimer, u Husqvarninim bojama, baš poput143-jke.
Da se razumijemo, nije to nedostatak.

Viš mi se sviđa onaj pravi Husky model: 2,2ks, a puno lakši.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,034
Ma i meni naginje na535,ali ipak je tu puno više snage,ne kosim puno sa trimerom,ali kad kosim volim dosta izvući flaks da ide brže,e onda fali snage,tako da sam nemogu odlučit.
Djeluje mi da je ovaj 535 noviji model,a 253 stariji koji polako izlazi iz proizvodnje(to je samo moje razmišljanje)
Ako se odlučim za 253,dali ću pogriješit što se tiče motora(dali su to kvalitetniji motori )ili su bolji na 535?(pouzdaniji)
Kakvi su ti echo motori kad ih već spominješ?
Da li taj samo sliči ili je to echo motor?
 

Najnoviji postovi

Na vrh