• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Ja nikad ne ostavljam ni pun ni prazan, kolko ostane. Na prolječe pokrečem s strahom dal bu upalilo i obično upali. Ako baš i neče, konkretno Brigs, dolijem mu friško gorivo i nema brige.

E sad, posto sam ovu jesen parkiral neispravnu kosilicu, raspala se pumpica i neispravnu flaksericu, nakon nadoljevanja goriva nije htjela primati gas, valjda su membrane, neznam kak su riknule u radu i u sezoni ali nekaj se dogodilo..... na prolječe me čeka prvo remont a tek onda posel.
 

vizy

Član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
302
Malcer noz je nesto najbolje sto je napravljeno kao dodatak trimeru!Iz takvih nemogucih situacija me cupao,pogotovo kupine,da sam bio u cudu,kako...Ali ne ostaje nista,do zemlje melje sve redom.Cak i obicnu travu fino sisa,samo pokretima lijevo desno,bez uranjanja odozgo!Samo paziti na kamen,to zna biti zeznuto!
Isprobao sam i trokraki malčer koji je bolji za malčirati npr. stare koprive i mladu kupinu te je bolji za suhu travu malčirati - link. No Stihl-ov dvokraki je odličan i za malčirati grm.
Zaštita je jako bitna. Nabavio sam i malčerski štitnik - link.
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
I meni treba takav stitnik,ali nema ovde kod mene uzeti!Al ovako od oka cini mi se da bi smetao samo...Jesi radio sa njim zapinje li?Ja sam juce pokrsio ogromnu kupinu bez icega,samo noz...
 

vizy

Član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
302
Nisam još isprobao, no mislim da neće smetati. Štiti područje u razini i malo iznad cijevi/vratila tj. baš prema licu i tijelu - .
Naručio sam kod lokalnog trgovca koji inače prodaje Stihl... kataloški broj je 4128-007-1007 (za FS 350, FS450 i sl.)
shredder-guard.jpg
Nakon građevinskih radova ide se u slična krčenja zapuštenog terena.
 
Posljednje uređivanje:

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Takav i meni treba,stitnik,ali Kod mene su oregon nozevi,mislim da su znatno duzi od tog stilovog!Ali su extra kvalitetno odradjeni,a kostali su 7e,ili 14km!Ataj stilov mogu naruciti 35e kosta,sitnica
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Ljudi,u uputstvu pise da se isprazni rezervoar i da se isusi rasplinjac,da se ne bi zalijepio!Za slucaj da ce uredjaj mirovati 3 mjeseca i duze!Sta se podrazumijeva pod tim,isusi rasplinjac?E sad,da li bi imalo efekta,jednom dvaput mjesecno upaliti,cisto da odradi par minuta,pa zaobici tu proceduru praznjenja i isusivanja rasplinjaca?
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Nisam primjetio da ostane gorivo u pumpici nakon tog postupka.
Inače, na starom Jonsered trimeru nisam nikad u 15 godina provodio taj postupak pa nije bilo problema s karburatorom, znao sam ga po zimi upalit koji put. Prvi put sam to primjenio s novom stihl motorkom i trimerom prošle zime, reko ajd da probamo po uputstvima dok još traje garancija [emoji3]
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Ja sam skare za zivicu spakovao,i ostalo je gorivo u pumpici,bez obzira sto su se ugasile same,i jos sam poslije gasenja potegao da uvati jos malo....Mozda treba napumpati,da isprazni,da navuce u karburator pa onda opet probati upaliti da i to sagori...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Naj pretjerivati, ionako se bu pokvaril prije ili kasnije :)
Tak je to dok je stroj novi. Poslije ga budeš hitil u garažu bez da ga i pogledaš. :)
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ako se kosilica za park skladišti na tamnom i hladnom mjestu tada benzin polako hlapi ali ako ju svakodnevno pogleda sunce po rezervoaru onda će sigurno biti problema.
Pila stihl 044 ima preko 20g i nikad nije bila ispražnjena za skladištenje. Jednom su mijenjane membrane i tjt. Trimer alpina star 55 13g isto nikad ispražnjen.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
190
Evo u katalogu za 2019 Stihl FS 120 novo u prodaji jedan od najzahvalnijih trimera za 3625 kn, ne znam jeli štamparska greška ili stvarno je tako.Ne zaostaje puno od 240 ke a jeftinija 2 t !
 
Posljednje uređivanje:

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
zanima me koja je minimalna snaga trimera za kupinu, paprat, šiblje, da li se to može sa dvokrakim nožem rezati i snagom 1,9 konja, hvala
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Ja kupinu, divlji krompir, koprive i tanje šiblje kosim sa villager bc1250. Ako nije preraslo tučem silikom, a kad je deblje trokraki nož završi posao.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Trebalo bi da može. Ako misliš na onaj krivi za malčiranje, kažu da je kao stvoren za to tanko šiblje.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,495
Nekako logički bi se moglo zaključiti da ovaj dvokraki nož može raditi na trimeru manje snage, dok ovaj trokraki bi zahtjevao min 1,8 - 2,0 KS. Sa ovakvim trokrakim ja radim snaga 2 KS i ide dobro. A za ovaj zakrivljeni nekako mi se čini da bi bila potrebna veća snaga od 2 KS.:unsure:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Trokraki nož je bolji: em ima veću (zamašnu) masu, em je manje lakom od dvokrakog.
 
Na vrh