• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,489
A ča pensaš ča je z ovin bilo ča je pokosi 4 žurnade bagremove šumice ! Z samo 4 ure ?
 

josipjug

Član
Tu od
8 Stu 2016
Poruka
43
gore sam naveo dimenzije voćnjaka i šumice, pa mi vi izračunajte površinu jer se ja u to ne razumijem
a kad kosim onda kosim u oba smjera, gas oduzimam ili smanjujem samo kad sam u blizini biljke,
hvatam širinu od 2,5 do 3 m,
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,171
Oni su samo ljubomorni na tebe ne sekiraj se ti....😉
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

josipjug

Član
Tu od
8 Stu 2016
Poruka
43
ne sekiram se, a njima odnio vrag prišu pa imaju vremena za sve, meni ništa nije bilo, veći problem stvara vrućina nego trimer od cca 6,5 kg,
 

Gorki

Član
Tu od
7 Lip 2019
Poruka
78
Evo malo o košenju površine od 3 000 m2.
Košnja flaxom polegnute trave bila je patnja za mene i stroj al nisam imao izbora puno kamena i svega za tih 1 000 m2 mi je trebalo oko 3 sata rada koristio flax 2,7 mm.
A površina od 2 000 m2 je bila lakša jer sam stavio trokraki nož al opet treba najmanje 2 sata za 1000 m2.
Za veće površine kosilica uvjerio se .

još o potrošnji da kažem koliko benzina toliko i znoja
 

tk1515

Novi član
Tu od
23 Srp 2019
Poruka
1
Pozdrav, ima li netko iskustva sa Kawasaki BK 53 ED motornom kosom , te koje su prednosti ili mane obzirom na Husqvarnu 535 RXT.Hvala
 

Gorki

Član
Tu od
7 Lip 2019
Poruka
78
Ma sve su to provjereni brendovi za visoku travu i još ako je polegla svakom trimeru fali snage flaxom ni ne pomišljaj kositi.
ako se nož stavi 1 KW je dovoljan uz malo tehnike.

sirotinja uvjek kupuje dva puta
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Te 3-4 kg razlike ces dosta osjetit ako imaš dosta za kositi. Husqvarna ti je odličan stroj ali kaže kolega iznad, snage nikad previše. Ako imaš zahtjevan teren idi i na 545 ako mozes
 

Gorki

Član
Tu od
7 Lip 2019
Poruka
78
bitno je imati dobar omjer snage i težine ostalo su nijanse kod provjerenih brendova.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Ja sam uzeo Husqvarnu prvenstveno jer je najlakša u odnosu na konkurenciju u istoj snazi
Istina je da snage nikad dosta,ali je uvijek bitno i da je težina što je moguće manja
I 535 i 545 mogu odraditi isti posao jedino što će 545 to odraditi brže,znači ako nemaš velikih površina 535 je solidan izbor
 

Gorki

Član
Tu od
7 Lip 2019
Poruka
78
ko ima veliku površinu treba gledati na omjer snage i težine a za manje površine može bilo koji trimer.
Ja imam oko 3000 m2 površine tako da sam kupio STIGA trimer za sada je odličan nije u rangu Husqvarne i Stihla ali zasad se pokazao sasvim dobar za poslove koji mi trebaju.
 

insomniacro

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2015
Poruka
133
Pozdrav, ima li netko iskustva sa Kawasaki BK 53 ED motornom kosom , te koje su prednosti ili mane obzirom na Husqvarnu 535 RXT.Hvala
Imam vec 5 godina kawaski tj45e W sve pohvale za za trimer, jos uvjek pali na prvi potez a nakosio se ohoho, motor od 45cc ima dovoljno snage za sve, neznan koliku povrsinu mislis koristiti i jeli ti motor od 53cc overkill(zbog tezine).
Ovi novi modeli koliko vidim imaju bolji antivibro nego ovaj moj.
Jedino savijet mozda da ulozis u bolje naramenice od tvornickih ok su ali to je stvar koju puno ljudi zanemaruje a svi imamo samo jednu kičmu.
 

Gorki

Član
Tu od
7 Lip 2019
Poruka
78
Japanci su za male poljoprivredne strojeve odavno u samom vrhu kawasaki i honda isporučuju motore za puno proizvođača.
imao sam priluku vidjeti japanski trimer Shindaiwa vrhunski stroj nisam ga koristio tako da ne znam jel dobar koliko ga hvale.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Eto, poslije 12 godina upotrebe, na Husqvarni 335Rx se pojavio prvi (ozbiljniji) problem. Naime, nakon nekog vremena se podere brtva između cilindra i rasplinjača, pa se onda motor malo "zasere":
H335Rx.jpg
Nije to toliki problem, ali se osjeti u radu motora, a to znači da vjerojatno vleće i falš zrak.

Brtva košta 50-tak kn:
H335Rx brtva.jpg
No treba raskopati cijeli trimer da se ista zamijeni. Ovdje je slika (a vidim da su cijene kod nas bolje):

Usput trebam zamijeniti i gas sajlu, koja se poderala...a sve to košta više nego novi kenez...
 
Posljednje uređivanje:

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
316
Iz sopstvenog iskustva znam da su uopšte oriđiđi delovi od HUSQVARNA mnogo skupi. Zamislite, običan sunđer kao pred filter za vazduh košta 10 evra?!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,797
Kaj tu gumicu u Estoniji delaju za Švede?
Ja bi staru podlepil i bila bi zauvjek, naravno, ako nije podrapana a vidim ti ni neznaš u kakvom stanju je tvoja jer ju nisi još rastavil.

Sve me strah kad ju rastaviš i kreneš s čiščenjem, pa kad još vidiš kaj bu usput trebalo promjeniti..... vozila bu kad i Yard Man, što si kosila kosila si..... 🤭
Dopeljaj to k meni da ti zamjenim ako ti nemaš vremena, da ti se odužim ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Nisi mi niš' dužan. Ali ako imaš volje, cijenim ponudu, jer sam u nekom drugom poslu, a u ponedjeljak opet idem na jug.
Gumicu novu imam, samo mi fali gas sajla koju bi najlakše bilo sad zamijeniti.
Na YM-u se radi pomalo ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,797
Ne teram ni ja magarca pred sobom (ili ti, ne držim ruke na leđima) ali bum našel vremena ako ti nije sila jer bi i ja još malo na jug sljedeči mjesec.
Donesi, prije bu gotovo kad god da bude gotovo nego da tebe čeka.
 

Najnoviji postovi

Na vrh