• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Da balkanski mentalitet, a 10 godina nema kvarova. Zamisli proizvodac savjetuje ispustanje goriva pa se ne kvare 20 godina dajte molim vas. Vama covjek ne smije reci svoja iskustva da vi ne govorite nesto kao balkanski mentalitet ili ono vi ste pametniji od prozvodaca. Jako lijepa konstatacija od vas.
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Opisah ja na temi štilovka sta se sve desavalo sa mojim trimerom 😃Mali nema razloga za ljutit se....to sto ti radis je isto kao i da nastavis koristiti mjesavinu od prosle godine sto ti je ostalo,a isto tako proizvodjac savjetuje da se uvijek pravi svjeza mjesavina,do 15-20 dana😃Tako da o mentalitetu ne vrijedi raspravljati....svi smo mi na svoj nacin okrenuti
 

Gorki

Član
Tu od
7 Lip 2019
Poruka
78
Današnji strojevi imaju limit radnih sati i poslije toga vrijeme je za novi.
Jeftinije zna biti skuplje.
sirotinja kupuje dvaput.
 

Gorki

Član
Tu od
7 Lip 2019
Poruka
78
Dobro napisano najpovoljniji u svojoj klasi.

i treba dobro razgraničiti vršnu snagu to je kada stroj u kratkom momentu izbacuje najveću snagu ili kontinuirana snaga kroz duži period na izlaznom vratilu.
Tu je razlika u cijeni strojeva mada i ime firme određuje cijenu.
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Dovoljno vidjeti ovo 5.2ks i ne treba nista vise!
Mada ja imam pozitivno iskustvo sa Kinezom,doduse jeam mjenjao rezervoar 5 puta u garantnom roku.....poslije toga je bilo ovo iznad,sirotinja kupuje dva puta,i kupim masinu od 650 eura,i eto djavla zaglavi na servis poslije prve sezone.......a i poceo je stucati vec na startu!Danas je skrsio neku kupinu,lwti ko zmaj😃,samo da ga ne ureknem
 

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
157
Što vi svi znate ovo je PROŠLO GODIŠNJI POBJEDNIK PROGLAŠEN NAJBOLJIM TRIMEROM PROŠLE GODINE :hahah::hahah::hahah:
MOTORNI TRIMER 5,2 KS STRAUS
dobro jedino što nije skup


Imao sam istog samo je onda cijena bila oko 800, mozda nema 5ks ali reze sve pred sobom,i jako veliki potrosac, evo nakon godinu i pol riknuo je, popravak bi dosao nekih 300-tinjak kuna, bolje onda dat 150kn i kupit novi
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
518
Ali najjače mi je to što napišu "proglašen najboljim", samo me zanima tko ga je proglasio, nekako mi se čini da su to bili žiri Joža, Jura i Imbra ispred lokalnog dućana nakon nekoliko rundi ožujske :ppozdrav:😁:geek:
 

insomniacro

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2015
Poruka
137
Pozz, zanima me vaše mišljenje o izboru glave za trimer.
Imam kawsaki kh-45w i nakon 5 god tj 6 sezona otišla mi je glava i sad se mislim što je najbolje uzeti.
Dosada sam koristio ovo:
I glava je jako dobra, lako se namotava i pokazala se dugotrajana ali razmišljam i o husgvarninoj t35 također
Imao sam u rezervi istu ovakvu glavu s aliexpressa(kopija od 7$) i premda kosi odlicno plastika je nikakva pa su kopce pukle nakon 2 tanka (nudi i ramda tu kopiju za 80kn)...
.
Ima li netko bolji prijedlog?
inace navoj na trimeru je M10 1.25 L
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
518
Posjedujem dvije marke trimera, dvije stihl i jednu husqvarnu, iako sam zadovoljniji sa stihl alatima i ubuduće bi kupoval samo stihl, moram priznati da glave ima bolje husqvarna, daleko jednostavnije i bolje napravljene, tako da mislim ako uzmeš husqvarninu glavu mislim da nećeš pogriješiti.
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Ja bi se drzao te iste ako ti je izgurala 6 godina 😉
Kolega mi je pricao da za sezonu tri ona umetka na huskinoj glavi promijeni,polomi!Kod mene je stihl auto cut 46-2,mislim da ne pase na tvoj trimer,i glava je aj zdrao....takodje imam Oregon tap and go kroz koju se provlaci silk,isto dobra i jaka glava koja dolazi sa vise adaptera i montira se na sve moguce trimere,pa i na Stihl....Ako ima nabaviti kod vas TecoMec su vrhunski alati za trimere,kako rezni tako i glave za silk!
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
710
Ako želiš univerzalnu glavu, onda uzmi od Husqvarne, imam T45x na svom trimeru.

Stihl ima bolje glave, ali nisu univerzalne.

Ukoliko si bio zadovoljan s originalnom uzmi tu i gotovo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,988
Koja je glava bolja i po čemu?
Se ne troše ušice ili?
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
710
Po mom osobnom iskustvu, imam oba proizvođača trimera, znači 545 RX, FS350 i FS450.
Stihl je robusnija glava, mehanički čvršća. Jače plastike, stane više flaksa u nju, ušice od jačeg materijala, mehanizam za namatanje robusniji, bolje izbacivanje flaksa - veća je površina donjeg dijela i lakše se dozira udarac za izbacivanje - kod husqvarne to dosta ovisi o terenu.

I da FS350 je star cca 13 godina nakosio se poprilično (često i po 5 litara goriva u danu) i kupljen je samo novi donji poklopac glave i mjenjane ušice.

Jamčim da husqvarnina glava neće toliko izdržati, u biti siguran sam da neće ni pola po ovome što da sad vidim a stroj ima tek godinu dana.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Teško je usporediva kvaliteta današnjih dijelova i onih prije10+ godina, čak i ako su od renomiranog proizvođača.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
710
Stihl i dalje proizvodi i prodaje iste glave kao što su na FS350 Autocut 40-2 mislim, FS450 je kupljen rabljen prije par godina kompletno je uređen (Radilica, klip, membrane, filteri i glava) na njemu je kupljena nova glava, koja još i dan danas izgleda poprilično dobro- bez oštećenja.
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Moja auto cut 46-2 je pretrpila brdo udaraca u kamen,a peferiram je zbog skoro 10 metara silka koji moze da primi u sebe.....jest teska ali zato joj nema ravne!Dok oregon,pisao sam negdje,jedva 4 metra....ali isto dobra glava,kvalitetna,jeb ga obe kostaju po 30 eura
 

insomniacro

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2015
Poruka
137
Gledao sam i t45 ali koliko vidim on dolazi samo sa M12 navojem!
Inace koliko se osjeti razlika u radu obicne t35 i t35x koja ima ležaj?
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Ovo ja imam i mislim da je bolji izbor od sve ijedne huskvarnine glave
 

insomniacro

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2015
Poruka
137
Ovo ja imam i mislim da je bolji izbor od sve ijedne huskvarnine glave
Hvala na preporuci, našao sam ovu veću verziju kod nas za 175kn i naručija!
Koliko vidim po netu , stane 7m 2.7 milimetarskog flaksa u ovu veću!:love:
 

Najnoviji postovi

Na vrh