• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Pazi kad pereš dijelove da marker ne opereš.
Za svaki slučaj nije loše poslikati neke detaljiče.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Hvala svima na pomoci, na kraju je bilo kako samm pretpostavio krajevi karika ka ispuhu, naravno ne doticu kanale...sve u svemu gore navedeni odgovori sa slikama su od velike pomoci, ne samo meni nego i drugima koji su u nedoumici...
 

popopboat

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2021
Poruka
159
Hvala svima na pomoci, na kraju je bilo kako samm pretpostavio krajevi karika ka ispuhu, naravno ne doticu kanale...sve u svemu gore navedeni odgovori sa slikama su od velike pomoci, ne samo meni nego i drugima koji su u nedoumici...
A koji trimer je u pitanju?
Ne sjecam se da sam ikada vidio da se spoj okrece prema ispuhu.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
# vocarcg bili bi dobro da si naveo o kojemu trimeru se radi.
Ovu sliku koju sam ja stavio je od trimera Jonsered BC 2126.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Brate u pitanju je neki kinez stariji tip koji je odradio bas masu posla i mogu vam reci da mu je radilica TOP ocuvana. Problem je bila jedna karika, tacnije donja koja je na jednom mjestu bila "zapekla" i prakticno nije funkcionisala.

U jednom trenutku je izbacao gorivo kroz auspuh. Da je njegov karburator imao membrane rekao bi da je do toga, ali očigledno je karika pravila problem.

ps. Skinuo sam klip i uporedio sa cilindrom (tj kanalima) i mislim da sam ga postavio kako treba, jer krajevi karika ne doticu kanale, a kasnije sam i sam pogledao klip i vidio ono što je kolega @brgud predlozio u vezi onog "gareža" na klipu. mislim da je to to... vidjecemo za par dana kad sklopim komplet trimer jer sam jos neke popravke - remonte radio....
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Jedan no name trimer , jedna karika spoj prema usisu, ali ne direrkt na usisni (nego) malo pored njega.
IMG_20211027_110534[1].jpg IMG_20211027_110607[1].jpg IMG_20211027_110756[1].jpg
Jednostavna radilica , da jednostavnija ne može da bude.🧐
 

Ante2

Aktivni član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
171
Kako znati koliko je masti dosta utisnuti za trimer stihl fs 350?
Neko mi je reko da ide mast svako 100h a kako nisam stavljao zadnje 2 godine vise zaboravio koliko se stavlja.
 

Ante2

Aktivni član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
171
Neznam, po toj logoci nije je opce potrebno ni stavljat.. Neko govori svako 20 sati da se stavlja neko svakih 100h pa neznam sta da kazem...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Utisni cca 1/2...1 ccm na tih 100h. Ta mast bude isprala staru mast sa špenom od zupčanika i lagera i izašla kroz lager prema glavi i prema kardanu.
Možeš malo raditi pa onda i skinuti glavu te iz očistiti krpom višak te masti, eventualno po brisati krpom umočenom u nafti i sl.
Tak ja napravim s vremena na vrijeme.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Oprezno s mašču.
Ja nisam imal mazalice pa sam puočen forumom nadogradil ju.
Ako malo previše stavim jako se grije dok ne uspije istjerati mast nekam.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Imam Stihl fs38. U uputama se ne spominje podmazivanje. Treba li uopće kaj mazati. Ako treba, gdje i čime?
 

popopboat

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2021
Poruka
159
Imam Stihl fs38. U uputama se ne spominje podmazivanje. Treba li uopće kaj mazati. Ako treba, gdje i čime?
Fs38 nema zupčanike u glavi, te nije potrebno podmazivanje, iako ne bi bilo loše izvaditi pogonsku sajlu i namazati je.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,068
Ima jedan šaraf na glavi koji je predviđen za podmazivanje. Odšarafi se i unutra ide ili ulje ili mast. Budući da ulje brzo iscuri onda je bolje podmazati litijevom mašću, ali ne puno da ne cvika i pregrijava kardan i glavu. Moguće je ugraditi umjesto šarafa mazalicu, mislim da je m6 mm i onda je lakše podmazati.
Kolega popopboat me preduhitril i veli da nema potrebe za podmazivanjem tog modela.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Da, zaboravih napomenuti da se nakon friškog podmazivanja glava jako grije i da ju treba malo "razraditi" na malom gasu par minuta, tak da izbaca višak masti prije same košnje s punom brzinom.
Fala @MUHA. (y)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Fs38 nema zupčanike u glavi, te nije potrebno podmazivanje, iako ne bi bilo loše izvaditi pogonsku sajlu i namazati je.
Hvala. :ppozdrav:
Još da znam kak se vadi sajla. :unsure: Ne htel napraviti veću štetu nek korist. Jemput, kad sam skinul glavu, kapnul sam par kapi ulja. Ne znam jel to kaj znači.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Ja sam skidal odozdo štitnik pa onda onu čahuru iz cijevi van izvadil i onda sajla van.
Mislim da bi možda čak bilo lakše motor skinuti.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Hvala. :ppozdrav:
Još da znam kak se vadi sajla. :unsure: Ne htel napraviti veću štetu nek korist. Jemput, kad sam skinul glavu, kapnul sam par kapi ulja. Ne znam jel to kaj znači.
Bolje mast u spreju ak nema mazalice, jer ulje se razleti okolo i opet sve suho.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
To kaj je malo ulja kapnul ionak ništ ne znači jer ulje ne može unutra, a isto tak ni mast ako izvana pospreja.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,847
Imam FS350. U uputama pisalo da se najprije istisne pola tube i onda nakom sat - dva rada ostatak, poslije nikakvo podmazivanje jer mast nema kamo otići!
 

Najnoviji postovi

Na vrh