• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Definitivno H535RxT.
Skoro 2kg lakša, 0,3ks jača, s više pribora (glava i 3-kraki nož fi 300).
Dvotaktna je, niske potrošnje, bregastu ni ventile. A čega nema, nemre se pokvariti :)
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Da li rabljena husgvarna 235r u dosta dobrom stanju vrijedi cca 1700kn?
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
708
Pozdrav svima na forumu,
zamolimo bih Vas za pomoć pri odabiru trimera :
Naime, izbor je Stihl ili Husqvarna,
mora biti najmanje 1,9ks( ili više), do cca. 5800kn.

Zasad se dvoumim između:
STIHL -FS 310
http://www.unikomerc-uvoz.hr/proizvod/fs-310

ili

HUSQVARNA 535RXT
http://www.husqvarna.com/hr/products/trimmers/535rxt/

Zahvaljujem unaprijed na savjetima, komentarima,

pozdrav


Jesi razmišljao u OLEO - MAC, znam par ljudi koji imaju odlična iskustva s njima, čak i serviser za husqvarnu jonsered i oleo mac preporučuje baš oleo mac. I ja sam u fazi nabavke pa me čisto zanimaju mišljenja od nekog tko ima više iskustva.

Evo kandidtati:

Husqvarna 535RXT: http://www.husqvarna.com/hr/products/trimmers/535rxt/

Oleo mac 755 master: http://oleo-mac.hr/motorne-kose/premium-serija-profesionalnih-cistaca/66-755-master

Kawasaki: http://www.jurec.hr/trimer-bk53ed.html

Na linkovima su odmah i cijene, dali je kawasaki generički kinez ?

Loše strane oleo maca ?
 

damanhur

Novi član
Tu od
13 Pro 2012
Poruka
24
Ma sramota me ali sto cu kad ne shvacam :icon_cry:

Nedavno sam nabaavio 143 r2 i sa njim je dosla t35 poluatomatska glava flaksa. E sad, ona ima neku tap n go funkciju, da otpusta konac kada se nesto pritisne. medjutim ja ne kontam kako to u radu pritisnut nego stalno skidam trimer, pa pritisnem rucno da konac izadje pa onda vratim trimer i nastavljam kosit. Ali nebi trebalo bit jednostavnije :s:
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
708
Lagano udari trimerom o površinu koju kosiš.
Isto je kao da si pritisuo rukom

Ukoliko ne bude funkcioniralo udari malo jače, ali s osjećajem :).

Jednostavno je, jednostavnije ne može biti.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ma sramota me ali sto cu kad ne shvacam :icon_cry:

Nedavno sam nabaavio 143 r2 i sa njim je dosla t35 poluatomatska glava flaksa. E sad, ona ima neku tap n go funkciju, da otpusta konac kada se nesto pritisne. medjutim ja ne kontam kako to u radu pritisnut nego stalno skidam trimer, pa pritisnem rucno da konac izadje pa onda vratim trimer i nastavljam kosit. Ali nebi trebalo bit jednostavnije :s:

U vrtnji lupi samo od pod, nije ti rod:icon_anal:
 

damanhur

Novi član
Tu od
13 Pro 2012
Poruka
24
sta, bas da zamahnem i lupnem po onome po podu , nesto me strah da ne ostetim nesto. znaci ne moram drzat gas dok to radim, samo je bitno da je upaljen trimer?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Lupiš i kad lupiš taj tren daš fest gas i mora iskočit flaks ako je sve uredu s glavom.
 

PUNISHER

Član
Tu od
28 Svi 2011
Poruka
84
pozdrav, dodaš gas i najbolje ti je lupit po zemlji gdje ti je malo višlja trava tj. tam de još nisi pokosil, manje su šanse da nekaj zdrobiš ak nejde probas nekolko puta i funkcionira 100%, probaj pa javi, pozdrav...
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Mora se vrtjet dovoljno da centifugalna sila nadjača napetost i otpor u glavi, za to ima puno faktora u igri tak da nema generalnog pravila.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Imam doma jednu fs55 nije moja,raspal se kutni prenosnik,di glava dojde.
Novi je 590kn.
Gospoda nije znala da ga treba podmazivat,kupljena nova prije 8 god.
Nikad podmazana.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
708
Oficir imam novi kutni prenosnik od modela FS 100 (drugačija izvedba - jači nego na fs 55, vijci nisu bočno već odozgora - čisto radi ilustracije), ako si zainteresiran javi se.

Imam iskustva s STIHL autocut glavama i tamo nije potreban veliki gas, čisto u radu se lupi o površinu koja se kosi i sve je tip top.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Mora se vrtjet dovoljno da centifugalna sila nadjača napetost i otpor u glavi, za to ima puno faktora u igri tak da nema generalnog pravila.
ti možeš nju ugašenu stisnuti rukom a kad "dođe" centrifuga da nadjača otpore onda flaks ide van ..ni ja ne lupam glavom jer mi to nije u glavi posloženo tj. normalno , nego pustim da stane , rukom kliknem , gas i eto flaksa
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Neke glave su veoma osetljive jer je za to zasluzna vecinom cvrstina opruge unutra.A drugo na nekim se hoce nakupiti i prasine pa teze hoce poklopcis otkociti uvis. To mi na huskinoj glavi je cesta pojava jer imam dosta krticnjaka u kosenje pa kad motam silk obavezno ocistim unutrasnjost glave.Glave koje lako otpustaju silk nisu previse dobre jer se hoce cesto nehotice otkaciti i izaci silk.Neka zlatna sredina je najbolja po tom pitanju. I husvarna glava hoce teze u principu da otkoci pa nekad treba vise puta udariti poklopcicem o zemlju.Centrifugalna sila ga izbacuje van samo sto se desi i od trenja silka nekad da slepe unutar glave i nece van. Losiji silk kvalitetom vecinom je taj
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ja udaram glavom od zemlju pri puštanu gasa , znači pri padanju broja obrtaja jer je tada najmanji napor na zubiće koji drže unutrašnji dio gdje je silk. Tako se glava najmanje haba.
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Tak i ja radim i nikad problema...
Pustim gas, lagano udarim po tlu i pri dodavanju gasa flaks je vani...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Meni T45 glava uglavnom pri košnji pokoji put ispusti flaks, jer se jako nisko kosi.
Rijetko kad ju treba pritisnuti, a onda je to na malom gasu
 

Najnoviji postovi

Na vrh