• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Kakav je benzin(stari),jesi li i diznu izvadio i ispuho,probo bez filtera zraka,filter goriva je cist.:icon_scratch:
 

Val777

Novi član
Tu od
14 Lip 2013
Poruka
17
Benzin je kupljen jučer, zajedno sa Stihl uljem za mješavinu.
Probao sam paliti bez filtera zraka, filter goriva je čist, vadio sam van i njega, crijeva propuhao isto.
Na vrhu fergazera sam odšerafio nešto što liči na diznu i ispuhao, sa donje strane sam našao kao nekakav sitni filter, njega sam isto ispuhao.
ps. nisam napomenuo, ali ne mogu napumpati gorivo u onaj balon. :(
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,663
A kakav ti je filter u rezervaru?:icon_scratch:
Da ti nije crijevo od goriva presavinuto u rezervaru?
 

Val777

Novi član
Tu od
14 Lip 2013
Poruka
17
Filter u rezervaru je čist, vadio sam ga van i svejedno propuhao.
Crijevo od goriva nije presavinuto, pogledao sam, trimer je prošle godine radio, sve je isto vraćeno kako je i bilo, sad nešto još tu ne štima, da nije struja možda?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,663
A crijevo,da ga nisi presavinuo kad ne možeš napumpati gorivo?
 

Val777

Novi član
Tu od
14 Lip 2013
Poruka
17
Stoji isto kao i uvijek, prije je radio normalno.
Kad stisnem balon, u rezervaru vidim mjehurić zraka, ako to nešto znači.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Val777

Novi član
Tu od
14 Lip 2013
Poruka
17
Kako to misliš "jel dobro sjedi"?

Onaj gumeni balon sjedi u utoru koji se nalazi na onoj plastičnoj prirubnici.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,663
Mislim na crijeva od goriva,negdje nešto ne štima kad ne pumpa gorivo.
 

Val777

Novi član
Tu od
14 Lip 2013
Poruka
17
A crijeva su normalno najbijena na one priključke na fergazeru, ništa nigdje ne curi, sve je suho, kad stisnem balon, mjehur zraka vidim u rezervaru.
Inače prije dvije godine sam isto mijenjao mebrane, sve skidao dolje, čistio, vratio točno kako je i sada, baš sam pazio na to, ali sada neće gorivo u balon da se na glavu postaviš.
 
Posljednje uređivanje:

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Ako upuhiva zrak u tank je taj gumb u redu,ali kad se vraca tj.volumen povecava mora povuc gorivo ili nije dobro nataknut ili skoro nevidljivo ostecen.
 

Val777

Novi član
Tu od
14 Lip 2013
Poruka
17
Balon je stavljen novi prošle godine, gledao sam i nisam primjetio da je oštećen negdje, osim ako je to nešto sitno.
Membrane sam mjenjao već jednom i stavio sam ih na isti način kako su bile stavljene orginal membrane koje su bile na trimeru.
Inače što se tiče tih stvari sam picajzla, sve što je na bilo koji način dirano, mijenjano, skidano je tako isto vraćeno natrag, posao je odađen bio profesionalno i sa velikom pažnjom, jako sam se iznenadio kad nisam uspio riješiti problem.
 
Posljednje uređivanje:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,086
Imao sam sličan problem sa pumpicom
probaj više pumpati,znam da zvuči glupo,ali ja sam samo dosta pumpao,i na kraju je povukla gorivo
To mi se samo jednom desilo
Inače je dovoljno par puta,ali onda sam pumpao i par minuta
Probaj,ako u pumpici nema goriva,uzalud je pokušavaš upalit:cool2:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Val777

Novi član
Tu od
14 Lip 2013
Poruka
17
Ma pumpao sam kao lud, a znam da dok u pumpici nema goriva, da niti ne može upaliti.
Budem probao još.

EDIT: Evo probao, ma ništa od toga, možeš stiskati koliko hoćeš, neće pa neće, unutar balona je sve suho.
 
Posljednje uređivanje:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,086
vidi da ti možda nije koje crijevo oštećeno pa ti tu vuče zrak:(
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Probaj ustima povući benzin kroz pumpicu da , ona bolje radi ako ima benzina u njoj kao što ti bane kaže.
A kada pritisneš balon i pustiš , jeli se on vrati odmah ili ostaje pritisnut pa se polako vraća ?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A da probaš prebacit crijeva na pumpici,možda si ih krivo nataknuo...
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ako su crijeva dobro spojena(rebrasto povezuje filter u rezervoaru sa niplom na rasplinjaču ispod pumpice goriva), ako crijevo(rebrasto) nije oštećeno, a voli biti, nemora biti probušeno, dovoljno je da bude rastezljivo kao žvakača guma, i ono sito i filter ako su čisti, onda je moguć problem da su ti zacvikali jednosmjerni ventili u onoj flanđi koja nosi pumpicu goriva i zašerafljena je sa 4 vijka. Odvoji tu flanđu zajedno sa pumpom od rasplinača pa probaj pumpati gorivo.
:edit.
To su inače poprilično mutavi rasplinjači, zbog toga jer imaju dodtatnu pumpu za ubrizgavanje goriva kod naglog ubrzanja. komplikacija à la carte:icon_hang:

U slučaju da previše zaglibiš u problem.
http://www.banggood.com/Carb-Carbur...S45-FS46-FS46C-FS55-FS55R-KM55R-p-950097.html
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh