• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
I ja koristim takav nož i trokraki mi nije ni upola dobar kao ovaj.
Bez brige pili i deblje komade,ja sam za silu pilio i 10cm debele agacije.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
Nisam radio s takvom kruznom pilom,no ako nije nesto predebelo u pitanju nije li trokraki noz bolji posto on koliko toliko jos usitni ono sto se kosi? Upravo radi toga usitnjavanja bi volio dvokraki probati. Trokraki noz vrbu ili neko drugo meko drvo od 5-6cm reze bez većih problema a srusio sam i koje deblje. Ali sam proizvodjac upozorava da on nije za takva rusenja namjenjen. Za takvo sta je sigurno bolja pila..
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Noz dvokraki ,trokraki ili cetri kraka svejedno je za kosenje trave i tvrdjih korovskih biljaka i za tu svrhu dobar ali moze i manje izdanke preseci ,samo sto za bilo sta deblje nije jer moze puci i salje udare na prenosni sistem. Zato je cirkular testera namenjena do odredjenog precnika. Ako treba isitniti za to ide malcer a ne ovi alati. Nebih ti preporucio nozem seci bilo sta sem izdanaka do 1,5cm jer moze doci kazem do pucanja noza i veoma gadnih povreda. Sa tim se nije igrati. Testera je namenjena za to i opet se mora voditi racuna ali nemoze doci do udaraca takvih u secenju da bude havarije alata i povredjivanja fakticki. Meni je pukao trokraki noz ali srecom nije skroz i po vibracijama sam primetio i stao na vreme inace mogu da zamislim sta bi se desilo jer je pukao oko stezne platne skoro ceo krug
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Nemojte se igrati sa Scarletom bez metalnog štitnika. Ima toliki povratni udarac da je kadar istrgniti trimer iz ruku. Namijenjen je isključivo za rezanje stabalaca od par cm, a ne za travu i malčiranje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Pa nema to kaj raditi u travi. To nije priključak za "grass trimmer", već za "brushcutter", dakle za čistač grmlja.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
Taj scarlet ima veci povratni udar od noza?
Vica,tko je bio proizvodjac tog noza sto je pukao? Opet ponavljam, noz nije namjenjen za nista deblje od 2-3cm ali za nuzdu to moze savladati.
Rad bez stitnika je izazivanje srece. Bez obzira s kojim alatom se radilo.. Vidim da to masa ljudi radi i sigurno da je lakse tako,ali ja se nebi igrao..
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Taj sto je pukao trokraki noz je originalni Alkov koji je dosao sa njim. Znaci kinez ali nemogu reci da je los nego sam upravo sekao sto netreba i plus dobio udarac u beton skriven ispod visoke trave. Noz je veoma tanak oko 2mm sto je verovatno zbog male tezine jer je motoric samo 0,9kw.Radio je stvarno besprekorno godinama i kao ziletom sekao ,ali jednom osetih vibracije i imao sam sta videti. Oko stezajuce plotne pukao skoro ceo krug, samo 7-8mm jos ostalo da drzi
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Polako se pripremamo za sezonu a trimer trenutno zeza na sitno. Naime on pali kako treba i tu nema problema međutim sitnice koje čine da bi bio kompletan zezaju.
Čep sam promenio jer ne puni onaj providni čepić sa gorivom. Valjda treba stalno da bude pun. To se već jednom desilo tako da sam rešio problem sa zamenom. Drugo, zamena filtera goriva. U prvi mah sam pomislio da to sam ne mogu da odradim. Kada sam pitao majstora on kaže cena filtera plus ruke. Kakve bre ruke?!? Posao sve skupa 30 sekundi samo treba vešto uzvući ono malo crevo na koji je zakačen filter. Prosto da ne može prostije biti.
Treće ona okrugla pločica koja ide ispred noža na glavu trimera se jednostavno raspala. Odem kod majstora on kaže da ne mogu samo nju da zamenim već treba da ideu kompletu. Jedna obična pločica sa rupom koju može svaki bravar ili varioc da napravi. Nisam još sredio ali imam neke majstore koji će to odraditi za 2-3 evra. Kod servisere komplet pločica, šraf koji drži nož da ne spadne i ona pločica okrugla ispred šrafa koštaju 24 evra. Mislim stvarno neverovatno. Košta to možda toliko ali mi ne trebaju višak delovi već samo ono što je oštećeno.
A da ne može da se ugasi na ručki nešto se otkačilo. Za to ne smem ni da pitam majstora. Gasim ga tako što malo pomerim ručicu za sauh.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Proveris kablic dal se nije negde rastavio.Taj kablic ide sa bobine na prekidac pa na masu. Nista komplikovano i retko zeza. Mozda i sam prekidac zezi. Ja sto se tice Alko trimera stvarno sam prezadovoljan i nista pipnuo jos nisam sem sto operem filter vazduha pre svake sezone i Glavu za silk i noz sto sam kupio ali to je potrosna roba. Da ga neureknem ja prezadovoljan
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Hvala za savet, pogledaću da li mogu sam i taj kvar da otklonim.
Ma gorivo je kod nas loše i bar jednom godišnje mora da se menja ali filter goriva ovaj za vazduh izduvam uvek kad imam malo veći posao a jednom godišnje ga operem u benzinu i bude ko nov.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Mjehur pumpice goriva nemora biti potpuno pun, odnosno bude pun kad motor radi. Kod njega je najčešći problem kad se mjehur sporo vraća, ili ne stvara otpor prilikom pritiskanja. Ajmo reč da je poželjan nivo goriva u mjehuru nakon pumpanja 3/4 visine.
Za provjeriti kabel gasenja najbolje je otpojiti ga sa bobine, na konektor spojiti neki običan komad žice. Upaliti motor, te drugi kraj te žice kratko spojiti negdje na masu motora(cilindar npr.). Ako motor krepa, znači da ti je kvar na onom otpojenom kablu prema šalteru na ručci za gašenje. To ti napominjem stoga, da ne rasturaš bezveze šalter za gašenje, zna biti malo zeznuto vraćanje na mjesto. Makar sam šalter je najčešći uzrok problema.
A serviseri ko serviseri, njima je svaki dio kataloški broj, a i od proizvođaća su najčešće dani obrasci servisa i tu nema sentimenta.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Onaj tko ima ohmmetar sigurno ima i komad žice, a onaj tko ima komad žice, nemora imati ohmmetar.:icon_pidu:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ma to je toliko prosto fakticki pronaci da nema prostije. Na mojem ima spojkice kablova unutar rebraste spoljne zastite i desilo mi se da sam zakacio granu i otkacila se zica. Nemoguce ga bilo ugasiti bez sauha i posle nadjem gde je otkaceno. Samo redom krenes sto rekao Hodor sa parcetom zice i zakacis ga na masu i vidis jel u redu kablic ili prekidac.
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Zanima me kakav noz koristiti za krčenje brnistre i slicnog granja

Bili ovo odgorvaralo za navedeni posao,
Kruzna pila tipa scarlett


sa Scarlett cirkularim sam sekao drvece od 15 cm sa villagerom od 1,9 ks . Sekao sam i tanko i deblje trnje i iz iskustva , za zbunje tanje od palca bolje koristiti vidija cirkular za trimer a za deblje od palca Scarlett . Što se tiče povratnog udara i nož ima prilično dobar povratni udar ali samo ako se seče levom gornjom četvrtinom gledano odozgo kad se okaci na uprtace i drzi za ručice pa pogleda u cirkular.Isto važi i za cirkular sa bilo kojim zubima. Trokraki nož nije dobar jer se brzo tupi pa mora da se često oštri. Dobsr je za travu.
 

insomniacro

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2015
Poruka
137
Jucer sam nabavija cirkular marke oregon (112kn) isti je kao scarlett, za uru vrimena ovo je bilo cisto kao suza.
Stroj je Kawasaki 2.7ks
Preporuka svima.



 
Posljednje uređivanje:

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
A zašto bez zaštitnog branika? Tu bi trebalo da ide manji metalni zaštitnik.
 
Na vrh