• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Nemam ni ja metalni stit jer sam skoro nabavio cirkular ali za ovo malo sokocalo i netreba jer nema sta da izbaci jer je mnogo manja brzina nego na silk i roto noz. Sa silkom mi je najgore i bez zastite plasticne i maske preko lica neradim . Sa ovim cirkularom je milina raditi jer je poslab motoric i nebaca nista okolo ,dok da je jaci motor verovatno bi bilo problema
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Ma radio sam i sa ovim cirkularom baca samo tako ali kao što kažete i sami dobra odeća i zaštita lica i obavezno rukavice, ume da zategne po prstima da brojiš zvezde. Ljuspice su zeznute samo tako.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,429
Dali ima kakav nož za u obalama da se krči što je tanje, a da može da ga vrti Stihl FS 56?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Upravo za te stvari je sirkular testera za trimere namenjena.Mnogo bolje ce da radi i bolja i po rukovaoca i masinu nego noz koji je predvidjen za travu i deblje korove. Moj ALKO trimer je samo 0,9kw i radi sa cirkularom od 200mm precnika jer sam takav nasao i identican je kao kod Knjaz milosa na slici na predhodnj strani. Odradjuje super posao jer sam celu obalu isekao kao od sale zajedno sa svim drugim do zemlje. Namena mu je upravo ta da nekupujes noz .Raznih vrsta cirkulara ima pa se mozes raspitati konkretno koji je bolji kod prodavca. Za svo rastinje od 1 do 7-8 cm ovaj cirkular je mama i vrlo malo vibracija i nus pojava pravi. Ako ti je manje snage trimer mislim da je bolje od 180mm precnik jer bih ga i ja uzeo ali nisam trenutno nasao.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,429
Pa moj je 0.8kW ako se ne varam. Ma i mislio sam na tu cirkular testeru, samo što sam napisao nož.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Stihl fs 350 i trokraki noz..

DSC_0235_zpswbojbzem.jpg


DSC_0237_zps6wkc6q9c.jpg


DSC_0238_zpsjgtuptmf.jpg


DSC_0236_zpsq9vr2vik.jpg


U nedostatku primjerenijeg alata dobar je i on..
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Cirkular je veoma jeftin koliko kostaju odredjene stavke trimera koje mogu zbog toga otkazati. Noz pravi dosta udaraca po prenosu i radilici i takvo nesto niposto nebih nozem trokrakim sekao. Iskreno sekao sam i sam ali ne toliko debelo i gusto.Za te stvari cirkular je mama .Za 10-15eur se neisplati unistavati trimer pogotovu tog kvaliteta
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Slazem se sa svime napisanim. Vjerujem da bi za svoju prvo otisao kupiti cirkular. Zanima me kako bi se ponasao u takvom poslu, a i zao mi je jos flakserice. Nije posteno ni razradjena..

Sa 350kom na poslu radim, imam samo glavu za flaks i trokraki noz. A i zamjena joj je stigla. Samo ceka da krene trava..
No, to u principu nisu motorne kose, vec motorni cistaci. Vjerojatno tu ima jos nesto od samog naziva. Nove dolaze sa nozevima a glave za flaks se kupuju. Ovaj noz dakako nije namjenjen za takav posao, ali druge vrste nozeva ili raznih cirkulara jesu. Dakle da su raznorazni udarci, nagla zaustavljanja i sve ostalo ajmo reci "normalni" za njih..
Negdje u 8. ili 9. mj sam zadnji put radio s nozem. Tada je tu i tamo prijenos htio zaglaviti. Noz se nebi mogao pomaknuti dok ne udarim s njim u nesto. Podmazao sam ju i radi i dalje, bez zaglavljivanja. Jedino se osjeti da se teze malo vrti..
Inace, lani od sredine 6. mj sam s njom potrosio preko 200l mjesavine. Vjerojatno i preko 250, no smanjio sam malo da ne izgleda pretjerano :icon_blackeye:
Nisu one od plastelina. Uz dobru mjesavinu i poneko ciscenje filtera i rebara za dotok zraka, nije ih lako unistiti.. Iza tog imena i cijene mora postojati neka kvaliteta.

Jos jednom, prikladniji rezni alat bi bio bolji, no kad nema drugog, ide to i ovako..
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Sve ide dokle ide ali po meni steta. sa cirkularom je milina jedna raditi takvo nesto spram trokrakog noza. nema tresenja po rukama niti letecih komada tek tako. takoreci odsece da neoseti
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
I ja mislim da bi vidijumska testera bolje radila od noža u ovoj situaciji jer sam radio sličan posao
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
kupio sam trimer einhell. gh bc 43 as, nakon probe zadovoljan,kakva su vasa iskustva, placen nov 150 eura.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
samo neznam gdje,. i ovome je cijena bila veca, pratio sam ga duze vrmena, i to je akcijska cijena sada.
kardan, 1,25 KW, noz i sajla
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Einhell nije loš, pouzdan je. Imao sam ga nekad, jedino me je smetalo što je u prenosu imao sajlu, pa sam ga zbog toga i prodao dok je bio pod garancijom. Što se tiče motora radi odlično, jedino malo više troši. Sad neznam za ove nove modele da li su ubacili karadan umjesto sajle nisam siguran
 

Val777

Novi član
Tu od
14 Lip 2013
Poruka
17
Pozdrav.

Ispričavam se ako sam se ubacio u nečiju temu, ali imam problema sa Stihl FS45 trimerom.
Trimer jednostavno neće da upali, odnosno upali, radi par sekudni i ugasi se, kao da se uguši, probao sam malo nasipati goriva direktno u cilindar, nakon valjda dest potezanja ručke za paljenje je upalio, kratko radio i ugasio se.

Zamjenio sam membrane fergazera, ono crnu ajmo reći prirubnicu na vrhu fergazera, onaj balon ili ti pumpicu za gorivo, očistio i propuhao fergazer, zamjenio dvije brtve, jedna između fergazera i cilinda, druga između fergazera i filtera zraka, probao drugu svjećicu, vizualno pregledao sve spojeve, ništa nigdje ne curi, ali trimer neće da radi.

Molio bih bilo kakvu pomoć ili savjet jer više nemam ideja. Zahvaljujem. :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh