• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Već tri godine se muvam po tuđim dvorištima i čistim travu gde je ove godine bukvalno ljudima do kućnih vrata došla. Jednom kad odradiš posao dobro i drugi vide, najebo si sve dok možeš to da radiš i stojiš na nogama. Ne treba mnogo ni znati!
Kod nas je ogromna razlika u ceni 1L ili 0,1L. Jedan litar košta 8,5 eura a 0,1L oko 1,5 eura.
wp000948.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Fali ti samo plastični štitnik za lice. Naočale su, svakak, dobro došle.
 

cokanj

Novi član
Tu od
1 Ruj 2014
Poruka
2
Hteo bih kupiti Oleo Mac sparta 380t ili 440t. Trebam misljenja o ovim trimerima i vasa iskustva.
Hvala.
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Plasticni stitnik sa mrezicom je u torbi a radim u drzavnom javnom preduzecu, samo nije bas dobro placen posao a nije i neki rad.

Hteo bih kupiti Oleo Mac sparta 380t ili 440t. Trebam misljenja o ovim trimerima i vasa iskustva.
Hvala.

Radio sam sa jednim Oleo Macom, otkida masina, to jest brzu i jacu nisam video samo je imala jednu manu, mnogo goriva trosila. Ne mogu da se setim tacnog naziva a mislim da je u klasi ove 440t.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Ja sam pred dva mjeseca kupio 440t.Troši dosta ( nije to toliko strašno) ,ali se vidi i posao kojeg napravi.
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Ima li možda netko iskustva s ovakvim nastavkom:
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=mmFTy39OAM4[/YT]

cokanj Moj ujak ima OleoMac 753 i stroj je zakon.. ima 2,8ks i troši podosta.. ali ako želiš snagu s tim ti ide i povećanje goriva
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Baš zato i pitam da li ima netko iskustva... jer meni se sviđa kako usitnjava i uvlači travu k sebi.. ideš kraj zida ili okolo voćke bez da je oštetiš sa flaksom a pokosi sve sa tim sistemom usisa trave... E sad da li je to tako i u praksi ili samo na youtubu?!!
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Izgleda da je za mlade stabljike namenjeno da se ne ostete. Zanimljiv stitnik ali za ozbiljne radove sigurno nije.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Već tri godine se muvam po tuđim dvorištima i čistim travu gde je ove godine bukvalno ljudima do kućnih vrata došla. Jednom kad odradiš posao dobro i drugi vide, najebo si sve dok možeš to da radiš i stojiš na nogama. Ne treba mnogo ni znati!

A jesi li možda razmišljao o nabavci moto kultivatora sa nekom roto kosilicom (helikopterom) na sebi , ili malčerom
Ili možda onaj traktorčić kosačica predviđen za veće površine
Tako bi mogao sve ove ravnije i pristupačnije terene da uradiš veoma brzo i (fizički) lako , jer nositi trimer cijeli dan na sebi i nije baš prijatno , možeš danas ali hoćeš li moći sutra ? Šta kaže kičma uveče ?

Time bi mnogo olakšao sebi posao (fizički daleko lakše) a uspio bi povećati i učinak ako već imaš potražnju koja bi finansijski opravdala nabavku neke malo ozbiljnije mašinice od trimera
Samo naglas razmišljam :icon_scratch:
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Ma znam, OK bio je u opticaju međutim tamo gde radim jedva da može da se provučeš a kamoli da to odradi kutilvator. Dvorišta, potoci, strmine, vrzine i sl. i nije baš za motokultivator. Ovo sa slike je dvadesetak kilometara od mene pa je mučeni gazda došao po mene. To su radovi oko kuće, štale, potoka. Mala površina je za kultivator. Inače kod nas bar u mom bližem i širem okruženju baš i nema ozbiljnijih kosačica da li je do standarda ili nije bilo potrebe. Možda samo velikih traktorskih. Ono za šta me obično zovu je kad više obična ručna kosa više ne može da odradi. Inače ne živim od ovoga rada već samo znam to da odradim kako treba pa me zbog toga i zovu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Ok razumijem , samo naglas razmišljam jer ja volim zamjenjivati ručni rad mašinskim gdje god je to moguće
 

Aramengo

Novi član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
4
Koja je ovo glava za Husqvarna trimer: T35 ili T35X ?

Pozdrav,
Pred par dana sam nabavio Husqvarna 535RXT trimer.
Sad sam skužio da možda nisam dobio pravu glavu sa trimerom.
Sa ovim trimerima se isporučuje glava t35x a ja mislim da sam dobio t35 glavu.
Išao bi to reklamirati, ali prije toga volio bi utvrditi da li se možda varam.

Uglavnom ta t35x glava bi trebala imati jedan bijeli dio u sebi, a ova moja to nema. I ona plava plastika bi se trebala slobodno vrtiti jer ima kuglične ležajeve u t35x glavi. Ova moja plava plastika se ne vrti slobodno nego samo mrvicu se može maknuti kad treba otpustiti flax. i nemam nikakav bijeli dio unutar glave .
Ako tko zna molim pomoć oko utvrđivanja identiteta ove glave jer na njoj nigdje ne piše model.
imam par slika na ovom linku ispod pa pogledajte.
Hvala!
https://www.dropbox.com/sh/7zcr133cp...uIngAEuma?dl=0
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Zavisi o isporuci kaj dođe u paketu. Jesu li u trgovini otvarali kutiju pred tobom i sastavljali trimer ili si ga kupil s police? Ako je ovo drugo, možda muljaju.
Probaj reklamirati to prodavaču.
 

Aramengo

Novi član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
4
Zavisi o isporuci kaj dođe u paketu. Jesu li u trgovini otvarali kutiju pred tobom i sastavljali trimer ili si ga kupil s police? Ako je ovo drugo, možda muljaju.
Probaj reklamirati to prodavaču.

Već je bila otvorena i izložena. Ma nebi htio ići reklamirati kad nisam siguran što imam. Po svim prospektim se reklamira ta t35x glava ali kako biti siguran što sam dobio?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Pa dobro si prepoznal: ak se plavi dio ne vrti, nije "X".
 

Najnoviji postovi

Na vrh