• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Karlo.m trebao si prvo dva tanka odraditi u leru da to sve malo prilegne i sagori unutra. A vjerojatno ce se i ona plastika kod auspuha spaliti kad bude vruc auspuh.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Karlo nece ti sad pod cokom palit vjerojatno jer vecina trimera i motorki su kao nove podesene na bogatiju smjesu goriva i nakon tri rezervara bi ga trebalo podesit na tvornicke postavke zrak gorivo.
I netreba ga u leru razradivat nego ne ic u preveliku i gustu travu i ne vise od 2/3 gasa oko 3 rezervara.
Dobro procitaj upute proizvodaca o prvom koristenju.


Da te nebi zbunilo ovo su upute od stihl proizvodaca o prvom koristenju nove motorke,al kod vecine je isti postupak,zato velim dobro procitaj upute svog proizvodaca trimera!!!
 
Posljednje uređivanje:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Oficir sad je 2014 a ne 70-80 leta prošlog stolječa.Ove tvoje podatce je več odavno pregazilo vreme.Kod nijedne nove pile ili trimera nema više takvih uputstva jer vreme i tehnologija pa i ulja ide napred.:rolleyes::rolleyes:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Imas pravo da s godinama sve ide napred,al dvotaktni motor jos uvijek radi na istom principu kao i prije 30god.jedino struja i paljenje je modificirano,filteri zraka i mozda par sitnica.
Al on se i dalje podmazuje sa uljem koje mu covjek stavi u benzin i ubrizgavanje je preko fergazera koji u vecini slucajeva se da podesavat.:^):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,190
Abarth, niš ne fali tim uputama.
Stroju nebu škodila takva razrada iako možda nije nužna.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Samo ne valja ni pretjerivati stavil sam greškom oko 6 % ulja zadušila se flakserica kaj sam ju moral rastavljati da proradi .
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Ja gledam na te stvari u vreme sad kad takve strojčeke kupuju ljudi koji možda na godinu potroše rezervar ili dva,ovi neče razradjivat motor.Zato se i proizvodnja tih strojčeka prilagodila da motor može od prvog palenja pa do kraja životne dobe koja je par godina radit na puno bez razrađivanja.Ako crkne vratiš u bau bau i opet tjeraš novu,garancija 5 leta.Govorim za niži cenovni razred jer tih se najviše proda.A ovde je govora o trimeru nižeg razreda.
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Ovako da objasnim i ja... dobio sam mali kanistat od 600ml. na kojem piše prvo punjenje rezervara 576,92 gorivo a do 600 ulje, u rezervar stane 1lit. Kada sam tako napravio smjesa je došla skroz plava(husqvarna ulje). To bi po njima morala biti razrada i ja sam jedan tank potrošio i za sigurnost napunio još jedan s takvim omjerom. a poslije cu koristiti isto kao i za motorku 100ml na 5lit.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
Fala bogu pa na husqinoj flaši od litre ima mali dozator pa ne treba previše mozgat.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ima ga i stihl,al ta litra sa dozatorom kosta 30kn vise nego litra bez dozatora:icon_neutral::(envy):
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
A sta mislis koliko tek kosta pakiranje od 10 litara,sve susjede okupis na pocetku godine i eto matematike
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Kupiš si to jednom i imaš sljedećih 10 i više godina taj dozator. Kasnije uzimaš normalnu flašu ulja.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da litra bez dozatora kosta oko 60kn mozda koju kunu manje,al sa dozatorom jeoko 85-90kn.
Dobro veli mane cuvas tu sa dozatorom pa samo nadotaces.
U sezoni mi odu oko 2litre,ako nemam puno sume i rezanja drva.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne moras racun pokazivat vjerujem ti,al to je povoljno ili je neka akcija ili se rjesavaju stare zalihe.:icon_thumright:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Rekao bih da je to normalna cijena kod nas, pred nekih mjesec dana sam isto uzimao litru sa dozatorom i bilo je oko 60-tak kn.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Kod mene ulje dvotaktol sint 2T X-P LINE litra 40,50kn sa dozatorom koristim ga za APN -6 , pet Stihlovki dvije flakserice i to više od tri godine pa valjda je ok .
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
Ne moras racun pokazivat vjerujem ti,al to je povoljno ili je neka akcija ili se rjesavaju stare zalihe.:icon_thumright:

Ne, to ti je normalna cijena.
 

Najnoviji postovi

Na vrh