• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Zj mislim da si zamjenil boje,cini mi se da je zuti od 3mm,a tamno crveni 2.7mm.
Za tu stilovku moze i jedan i drugi.

To su stihlove boje, oni pricaju o husqvarninom flaksu..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mislil sam da su univerzalne boje,al sad gledam jednog proizvodaca i sve debljine ima u zutim bojama.:icon_blackeye:
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Ja koristim flaks od Oregona i prezadovoljan sam... šiška svaku travu i žbunje do (5mm)ajmo reć debljine cigarete

20140818_203556.jpg
 

Prilozi

  • 20140818_203556.jpg
    20140818_203556.jpg
    65.3 KB · Pregleda: 119

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
e to me zanima, flaks sa tim "tvrdjim" materijalom u sredini.. sta je to tocno unutra i kako se u praksi pokazao? dali je izdrzljiviji od klasicnog flaksa iste debljine?
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Izdržljiv je barem duplo od običnog... ali naravno kamenje i njega prereže. Ja sam probavao kojekakve flakse 2 do 3 mm; okrugle, četvetokutne 6-kutne itd... ali ovo sa pojačanjem se pokazalo najboljim naravno i cijena je najjača. Debel je 2,4mm (u odnosu na 3mm)i trimer ga lakše okreće a samim time što je tanji lakše prereže travu zbog manjeg otpora..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Ima i Husqvarna takav flaks.
Zove se Whisper X. Koristil sam ga, dobar je ali ne toliko bolji koliko je skuplji.
Za teže stvari najbolji mi je okrugli 3mm ili četverostrani.
Čvršće biljke tanki flaks teže reže nego debeli.
To je kak da s malokalibarkom ideš lovit slona..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Mogla bi ga i ubiti, ali nema zaustavne moći.
To je bila metafora.
Ili kak da z balticom ideš sječi debeli hrast....
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Mozes ti stavit i 3 mm flaks al kakve koristi kad komadi lete okolo , tako da potpisujem ovo sto je kolega Karlo .M napisao i kupujem vec 4 godine takav.
Pazute na debelom je problem sporo okretanje a i samim time hladjenje stroja je upitno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Nemreš 3mm flaks tjerati sa strojem od 1ks.
Na jačim strojevima možeš. Za tvrde i drvenate stabljike tanji flaks nema dovoljno efekta: dugo reže jer nema udarne moći. Previše se savija i prekomjerno troši.
Na sitnijoj travi je tanji flaks, naravno, bolji.

Da nije tak, nebi bilo ni jačih strojeva, ni debljega flaksa :)

I ja koristim tanji i deblji flaks, prema potrebi, ali ne baš 2.4, jer ga stroj previše lomi. Također i trokraki nož, glavu s plastičnim nožima...zavisno u kakvoj se okolini nalazim.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Kvadratni je OK za neke teže biljke, ali ga je teško vrtiti i jako glođe ušice na glavi.
Zvjezdasti nisam probal, ali je vjerojatno vrlo slično.

Ideja im je da oštri bridovi bolje režu nego okrugli flaks, ali da se zadrži debljina i udarna snaga.
 

Ante2

Aktivni član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
178
Na drugom forumu su mi preporucili f line flaks od husqvarne, kazu da se dobro ponasa u gustoj te jakoj travi, jedini nedostatak sto se ne moze stavit na stadarnu glavu od sthila te se mora kupit f35 glava od husqvarne.
Napisali ste mi prije da se s tom glavom trosi vise goriva jer flaks stvara aerodinamicki otpor, ne kosimo puno tako da nam potrosnja nije od velike vaznosti nego efikasnost same glave.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Ja sam pred 10-tak dana uzel nekakav zvjezdasti flaks od 2.4 mm. Dođe 15 kn a imam ga za dva puta namotat na glavu. U običnoj travi je odličan i puno sam brži nego kad koristim okrugli 2.7 mm debeli flaks. Nisam primjetio da se puno više troši a trimer radi puno lakše sa njome i ne muči se u gušćoj travi. Na jednoj površini koju par puta god. kosim uvijek potrošim pun rezervar 8 dcl. sad mi je ostalo skoro 2 dcl. tako da sam i sa gorivom na dobitku. Probao sam kosit i deblje ali tu se onda jako troši nit tako da za to nije. Inače trimer je snage 1.6ks.
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Evo ja sam se odlučio i kupio taj Fuxtec 4u1.. Danas je stigao i evo videa o prvom paljenju

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=Nc8YkijlNFU[/YT]
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Dojmovi su ovakvi;
Piše da ima 3ks!? To neznam jer nemam s čime usporediti jer do sada sam kosio sa trimerom od 1ks ali snage ima barem duplo. Teško pali iz cca 5-og puta i to bez čoka a sa čokom nece, valjda mu je toplo pa ne treba. Vrti dosta sporije u odmosu na moj prijašnji trimer. Ručkica za gas je malo preplastično napravljena imam osječaj da cu je slomiti dok kosim. I malo je smrdio po plastici kada sam završio košnju pa sam služio da je to od zaštite auspuha koja je isto tako premekana i valjda se zagrijava... to cu vidjeti u daljnjoj košnji kako ce se ponašati..
Uglavnom ja mislim da vrijedi te pare!!! :(emo):
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Pa u debljini flaksa ti je razlika i zato ga lakse vrti a sa vecom brzinom bolje radi tako da mi nikad nije jasno zasto svi hoce debeli uzimat a njihov mali motor to terat nemoze.
 

Najnoviji postovi

Na vrh