• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Čekaj malo 850kn a ovi naši prodaju za 1500-2000kn....
Za tu lovu si dobio i priključke ili samo trimer?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Husqvarna 325, zavrsila na stolu po definiciji kvara skripanje pogona i zacvikavane u radu. Uglavnom, brzinska dijagnoza, razjebani svornjaci na paknama kuplunga, ostecen ventilator?, i vrh svega luft na lezajevima radilice. Sad me samo kopka jesu li lagerij sjebali kuplung ili obratno. To mi je ove godine drugi isti stroj koji ima ajmo rec fatalni problem. A drzao sam im stangu:icon_toilet:
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Ja kosim visoku travu i sve ostalo do debljine 4cm sa ovim diskom i dobra stvar je u tome kada se istupi (po kamenu) uzmem turpiju za pilu i naoštrim za 5min..

View attachment 93
 

Prilozi

  • 93Z9VjA3OB94BIjX.jpg
    93Z9VjA3OB94BIjX.jpg
    11.9 KB · Pregleda: 149

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Imam i ovaj noz ali mi nije palo na pamet da moze otkos da pravi. Vise sam pomislio da je za trnjak i pritke do 4-5 cm! Koju konkretnu turpiju, mislim sa kojom merom?
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Koristim turpiju od fi5.5mm.... tako je pisalo na kutiji kad sam ga kupio i kupljen je u husqvarninom ducanu
 

tinos15

Novi član
Tu od
28 Srp 2014
Poruka
7
Evo novi sam ovdje. Donio mi je rođak iz Švedske prije mjesec dana Husqvarnu 244RX, stariji model trimera, ali sam jako zadovoljan trimerom. Istina troši dosta goriva, ali je milina raditi s njim. Sad mene zanima gdje da kupim nož za raslinje, uglavnom za košenje kopriva, kupina, glogova i sl.
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Dobro nam došao na forum.... Odi do najbližeg Husqvarna prodajnog mjesta i kupi si disk sa barem 8 zuba ili čak i cirkular Scarlett od husqvaene, jer sa više zuba manje će tresti kod nailaska na nešto deblje tj. prepilit će sve do debljine 2-3cm i deblje uz dobar trimer i iskustvo... Dok dvokraki i trokraki noževi i tome slični ne pile već prebiju raslinje iste takve debljine ali to onda nije posao već mučenje sebe i uništavanje trimera... Jedan i drugi disk Ti režu travu i koprive!!!

http://www.husqvarna.com/hr/accessories-old/product-accessories/glave-i-nozevi/

http://www.husqvarna.com/hr/dealers/dealer-locator/
 

tinos15

Novi član
Tu od
28 Srp 2014
Poruka
7
Mislim da cu uzeti Scarlett kružnu pilu, jer ona će sigurno prepiliti i neko tanje drvo koje se nađe na putu, a ne koprive i kupine. To mi se čini bolje rješenje od noža sa 8 zuba, a i jeftinije je.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Scarlet je isključivo za šikaru. Nije za travu.
Em je premali, em ima jak povratni udarac, ak se krivo koristi.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,223
A za jaču travu i kupine?? Ja imam na Stihlu ovaj nož sa 4 zuba, al on mi je više za šikaru...
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Mislim da cu uzeti Scarlett kružnu pilu, jer ona će sigurno prepiliti i neko tanje drvo koje se nađe na putu, a ne koprive i kupine. To mi se čini bolje rješenje od noža sa 8 zuba, a i jeftinije je.
Za gore navedene tvoje potrebe je trokraki noz. Za travu gde ti je potreban pravilan otkos ide onaj crni okrugli noz. Ovaj skarlet je pogodan za drvenasto rastinje do 4-5cm debljine. Samo sto sam ja mislio da ovaj poslednji moze i za travu da pravi otkos. Nisam probao ali kao sto neki od prethodnih forumasa rece da nije za travu zbog mogucih vibracija.
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
ZJ
Povratni udarac u travi... ne kužim??!:icon_scratch:
Pojasni mi malo jer kosim s njim već 2 godine i od kako imam njega nikad nisam namontirao niti jedan drugi a imam sa 3,4 i 8 zuba
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
ZJ
Povratni udarac u travi... ne kužim??!:icon_scratch:
Pojasni mi malo jer kosim s njim već 2 godine i od kako imam njega nikad nisam namontirao niti jedan drugi a imam sa 3,4 i 8 zuba

Da li pravis otkos sa tom kruznom testerom, i kakav ti je stitnik? Klasican plasticni ko za trokraki noz ili onaj mali metalni koji ide tik uz kruznu testeru?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja imam skarlet i u travu ni pod razno ne iti,namota ju i zablokira i uz taj noz ide obavezno mali stitnik,a ne plasticni veliki.
S tim nozem i slicnim u obiku kao kod cirkulara rezite samo drvenaste biljke ili trnje i ide super,a povratni udarac kaj je zj spominjal je jak ako idete brzo na deblja stabla i jos k tome sa ravno napred,ljevo desno nije toliki,al napominjem kod debljih komada dici okretaje i polako,njezno pomicete i rusi biljke debljine 8cm.
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
To da se trava namota oko glave trimera je istina, ali uz pažnju i to se da izbjeći.
Kada radim s diskom preferiram skinuti štirnik jer mi samo smeta i zapinje u svako sranje... evo video da vidite moj trimer iz 96-te:
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=6U57SsHaTw8[/YT]
a ja travu kosim samo da počistim oko maslina i ne koristim je za nikakvu prehranu stoke...
video je kakav je jer sam kosio jednom rukom a drugom držao mobitel
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Scarlet pila nije za travu , valjda 3 puta poso ide sporije nego sa trokrakim nožem, kickback, namatanje trave, sve je rečeno već dosta puta na forumu. Da je za kositi travu ne bi se zvala pila :(nerd):
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Ja sam pokosio popriličnu količinu trave sa scarletom jer je u toj travi bilo i drvenastih biljaka koje bi predstavljale problem za trokraki nož i nikad mi se nije dogodilo da se trava namotala oko njega.
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Ma namota to se ako imaš gore ovaj plastični štitnik i kada je trava od 1m i onda trava koju pokosiš ti zaglavi između štitnika i diska pa se namota sve okolo njega i zaustavi ti ga... Ja kad radim sa scarlett diskom i ako imam veču količinu za počistiti obavezno skinem zaštitnik samo da ne gubim živce jer stalno nekamo zakačim s štitnikom, a za sigurnost stavim zaštitu na glavu s onom mrežicom i gas!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh