• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Na srecu moj majstor ga nije otvarao!Vec samim tim sto je povukao uze za paljenje rekao mi je da ga nece otvarat,da nema kompresije i da bi taj tromer od 3ks morao kidat!Tako da nije otvarao i ostetio vijke!Sad samo cekam da vidim sto ce onaj "dodjos"u servisu reci!Pretpostavljam,losa mjesavina,lose gorivo,pa gdje da kupim bolje,to isto mi je rekao i mehanicar da ce oni naci vec neki razlog samo da izgubim garanciju!

Sve ti zavisi od ovlaštenog servisa. Ja sam na svom Villager-u nakon samo par mjeseci rada poskidao sve one plastike okolo. A kad je stao onda sam skinuo karburator, jer sam mislio da je nešto do njega, kad sam vidio da nemogu riješiti kvar vratio sam karburator i samo ga malo prihvatio sa dva vijka. Takvog sam odnio u trgovinu a ovi ga poslali u servis. U servisu su zaključili da je počeo ribati i zamjenili stublinu, klip, karike, radilicu, ležajeve te još neke dihtunge.
Za to što sam sam rastavljao nisu imali prigovora, samo su napisali šta su sve radili i šta su zamjenili te napisali preporuku da trimer nije za profesionalnu upotrebu jer su izgleda zaključili da sam ga preforsirao i da radim mješavinu 1:40 umjesto 1:50 kako sam ja radio.
Sad radim mješavinu po njihovoj preporuci i dalje ga forsiram ali radi bez greške već dvije godine.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ne zavrći ništa, drži se one narodne: "lijepa riječ i gvozdena vrata otvara". Pokušaj na ljubazan način sve riješiti, znaju oni kakvo je gorivo i zbog toga nemožeš izgubiti garanciju. Eventualno ih možeš počastiti sa kojih par desetaka kuna...
U mom slučaju su mogli komotno navesti: nestručno rukovanje, otvaranje u neovlaštenom servisu, ne odgovarajuća mješavina goriva itd. Međutim naveli su da je kvar nastao usljed fabričkog nedostatka i sve riješili o svom trošku. Zapravo oni i nemaju tu nekih troškova, dijelove u garantnom roku obezbeđuje fabrika a radnike ne košta ništa da napišu kako je kvar nastao zbog fabričke greške.
Tako da sve na kraju zavisi od ljudi, al mislim da ti neće biti teško postići da budu "i vuci siti i ovce na broju"...
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Ima Cowboy pravo. Za početak nemoj grubo, tek toliko da vidiš kud će rasprava ići. A ako krene loše po tebe, priprijeti mu sa inspekcijom, sama činjenica da te zahebo tvrdeći da je austrijski proizvod je dobra polazišna osnova. Čak možda ne bi bilo loše napomenuti ovaj forum, vjerujem da se ipak čita.:icon_rofl:
Btw: snaga neka te ne zavara, taj trimer ako ima pola navedene snage je super.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Od previše konja odoše leđa... Što su jači to su teži a na kraju sve ti to moraš nositi okolo. 1,5 - 2 konja je sasvim dovoljno.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Da kolega ni je dobro imati puno konja moj ima 3,5 ks a ja sam ČETVRTI konj jer ne mogu dugo sa njim radit jer je težak a i troši ko lud .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Za ono kaj meni treba dosta i 1 ks samo flaksanje a nož i pila samo isprobano prepilil sam granu oko 15 cm ali bolje uzet motornu pilu jer ovo je robija imam mali stihl 036 prvi od kad se rade trebalo mijenjat membranu (loše radi od pola gasa ) a naradio se treču glavu ima žao mi kaj nisam njega osposobil ovo veliko čudo je za ništa dobro .
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Da kolega ni je dobro imati puno konja moj ima 3,5 ks a ja sam ČETVRTI konj jer ne mogu dugo sa njim radit jer je težak a i troši ko lud .

Ovaj moj je 1.9 KS i za moje potrebe sasvim dovoljno. Što se potrošnje tiče, ja sam zadovoljan. Satere me dok potrošim pola rezervoara a dok potroši cijeli rezervoar (1,2 l) pošteno se naradim.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Uuuu ima velik rezervar.
Moja ima 1.8ks i 0.6l rezervar oko 50 min kosnje srednje velike trave.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Nisam mjerio vremenski koliko mu treba da potroši rezervoar, samo znam da kad on crkne bez goriva i ja sam crko. Više niti dosipam niti radim, barem naredna 2, 3 sata...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Uuuu ima velik rezervar.
Moja ima 1.8ks i 0.6l rezervar oko 50 min kosnje srednje velike trave.
Moj rezervar je 2,2 litre nisam ga nikad potrošil do kraja uvijek ili bil gotov posel ili sam odustal od posla .:mur:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
O pa tebi samo gorivo ima 2kg kaj moras nosit,a covjek u godinama,bolna leda nije ti lako.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Je u pravu si pa sam mislil zavezati balon sa helijem da smanji kilažu a flaks 3,2 mm lako odereže trs debljine 3 cm ako ne pazim tak da je bedastoča imati jaku flaksericu .
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Ovaj moj je 1.9 KS i za moje potrebe sasvim dovoljno. Što se potrošnje tiče, ja sam zadovoljan. Satere me dok potrošim pola rezervoara a dok potroši cijeli rezervoar (1,2 l) pošteno se naradim.

Slabo si se ti razradio pa te zato satire. I mene je satirao kad sam ga kupio jer nisam bio utreniran. Ovog proleca ga nisam osetio jer sam pre kosebhao poceo da fizikališem pa nabio snagu.
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Na pocetku ko da nisam znao kako pravilno da rukujem sa njim, evo treca sezona i ne pretstavlja mi problem ni 4 rezervoara, medjutim narednog dana nisam sposoban ni da se izlezavam od bolova u nogama.:biggrin:
Uspeo sam da saniram kvar i jos sam dobro prosao koliko mi je u prvi mah receno da ce kostati. Racun je bio 28 eura. Posto sam namenio ostali novac da potrosim za trimer, dokupio sam noz za otkos trave, novu glavu za strunu, malo kladionice i kafane i to je to.

Uspeo sam jedan kvar i sam da otklonim. Pukla opruga od kvacila. Lepo kupim tu oprugu u servisu, mada serviser je insistirao da donesem trimer da mi oni to strucno zamene. Medjutim uprkos nepoznavanju materije uspeo sam sam uzpomos srafcigera da nategnem oprugu i da je ubacim u treci pakn, kako li se vec zove. Posto na prvi pogled pretstavlja mali problem da nestrucno lice uspe to da odradi. Cena opruge 2,3 eura a lova koja bi isla za ruke u servisu opet ostale kod mene.:icon_kidra:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Sakyosijek; sta si rijesio sa trimerom Fuxtec... jer i ja razmišljam o tome trimeru ali sada kada sam vidio tvoj post malo sam skeptičan.
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Ja sam kupio taj fuxtec od 3 Ks za svog punca a za sebe gledam ovaj sa kawasaki motorom. Kada sam ga sastavio upalio je nakon drugog potezanja. Treba uputstva pročitati prije samog paljenja. Ja sam kupovao stroj direktno iz njemačke a ne od ovih naših preprodavača i prošao sam bar za 600 kn jeftinije nego da sam kupio u HR.
Očigledno je sve u redu kod sakyosijek jer da nije sigurno bi pisao po forumu svoja negativna iskustva.
Osim toga imam od fuxteca i bušilicu za zemlju i moram reći da sam i sa time zadovoljan.
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Znači trimer je ok. 3Ks??! Da li ima to stvarno toliku snagu ili se zaguši u prvoj malo gušćoj travi i šta kaže punac je zadovoljan ili...:(bear):
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Koliko sam vidio na polju nije se gušio a punac zadovoljan. Jedino trava ne raste brzo pa da ponovo ide kositi :)
Za 850 kn ako odradi i par godina, isplatio se...
 

Najnoviji postovi

Na vrh