• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,691
MTD, zalijepi se, itekak. I ja koristim ili Whisper ili okrugli, 2.7 i 3mm.
Vjerovatno nisam naletio na takve,ja koristim 2.4,nemam takvu pilu ko ti.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
ekipa molim savjet, problem na stihlu fs 240 a koliko sam skuzio i na ostalim stihlovim modelima je da strasno baca travu po meni dok kosim, onaj stitnik ne valja ni k...
sa husquarnom se to nije događalo niti blizu.
vjerujem da bi dodavanje limica na neko mjesto to smanjilo, jel probao tko kemijat sta??
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,222
Ak vam se ljepi flaks unutar glave ili puca na izlasku, treba menjati usice, tj. one rupice kroz koje flaks izlazi iz glave! :icon_thumright:

Gdje se mogu naći te ušice ili se mora mijenjati cijela glava??
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
ja te usice kupujem u stihlovom ducanu za stihlovom glavu,6kn komad.unikomerc,velika gorica,zaprude,lucko....
Ne puca flaks i ne ljepi se sbog usica nego zbog temperature koju stvara puzni prijenos,a najcesce se pregrijava zbog previse masti koju precesto stiscete u kuciste prjenosa.

post a picture
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,222
Predpostavljam da si ironičan za ovu mast ja to nikad nisam punio. Koja mast ide unutra??

EDIT: Sad sam bolje pogledao i kupit ću tu mast i napuniti pa javim jel će biti šta bolje.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne ozbiljan sam,imas maticu mislim kljuc 12,maknes saraf i na to mjesto nasarafis tubu i stisnes malo,(citaj malo).
Ima za kupit orginalna tuba,i trajat ce ti dugo,samo ne pretjeruj sa kolicinom,pise 5grama,a sad kolko bi to bilo u stiskanju tube neznam.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Ma kakva mast u tubi,placate tubu a ne mast,pa kada izvijete saraf nasarafi sisicu za mazalicu i drukni jednom mazalicom slobodno.
Navoj i ak nepase korak nema veze na jednom krugu dovoljno da mast udje al ne kljucem dotezat.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Vidjeh servisere da pune s Lipleksom.
No, ta mast bi trebala biti polutwkuća, tipa Viskoma R0.
Netreba ušarafljivati. Dovoljno je utisnuti unutra s vrhom tube.
5 grama masti je oko 5ccm, a to je dosta da napuni reduktor. Koliko znam, višak masti (bar na Husqvarni) ode u cijev.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tvornicka orginalna mast je dosta kruta i tamne je boje.
Visak ode u cjev al posto je cjev uvjek u nagibu prema dole vraca se i uvjek je prevec masti i nije bas dobro.
Vjerojatno nije tekuca mast jer prjenosnik kad se ugrije na radnu mast omekne taman kak mu treba.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Oficir, ne govorimo o istim stvarima.
Husqvarnina mast je svijetla i rijetka.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Pišu se mnoge gluposti....Ne koristiti mazalicu, već najbolje na navoj, original. Ne zato jer je to snobizam, već postoji velika šansa da izbijete ili semering ili zaštitni lim na ležaju.....
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nemres izbit semering niti limic na lezaju jer vise masti ode gore u cjev.
A limic na lezaju nebi niti trebala imat jer ima vanjsko podmazivanje.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Čemu onda otvor za podmazivanje. Ručna mazalica može razviti tlak do 300 bar, tu brtve skaču kao kokice. Ona mala mazalica još nekak, ali velika na polugu, to ne. Takav način mazanja neće niti jedan pošteni serviser nikad preporučiti.
Naravno, ne mora biti original mast, može i kak Zj veli, polutekuća.

Oficir
Si kad otvoril getribu. Nutra budeš našel ili semering, ili lim ili filc. Prostora za širenje gotovo i nema.
 

Imbra

Član
Tu od
12 Srp 2011
Poruka
132
Oficir, ajde malo smanji entuzijazam, i ljepo te molim, nemoj vec trabunjati gluposti koje nemaju veze sa vezom...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Imbra pojasni malo?
Hidor kaj negdje u uputstvima ili servisu podmazuju takve prjenosnike sa rucnim mazalicama?
kolko sam upoznat pod velikim tlakom se ni ne podmazuju ti prjenosnici.
 

Imbra

Član
Tu od
12 Srp 2011
Poruka
132
Tebi je cilj samo nabijanje postova i to na svakoj mogucoj temi, a da si ikad h zivotu raskopal koji traktor, flaksericu ili barem biciklin, nebi tuj pisal takve stvari jer bi nekaj videl i mozda se cak i nekaj nahcil...
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Imbra pojasni malo?
Hidor kaj negdje u uputstvima ili servisu podmazuju takve prjenosnike sa rucnim mazalicama?
kolko sam upoznat pod velikim tlakom se ni ne podmazuju ti prjenosnici.

Dovraga, pa jel ti čitaš postove i o čemu se piše.
Ja ne velim da imam najviše iskustva u radu sa trimerom, na kraju krajeva više mi stoji neg ga koristim. Koliko mi ih dođe na stol, komotno sa njima sve pokosim.
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tebi je cilj samo nabijanje postova i to na svakoj mogucoj temi, a da si ikad h zivotu raskopal koji traktor, flaksericu ili barem biciklin, nebi tuj pisal takve stvari jer bi nekaj videl i mozda se cak i nekaj nahcil...

Imal sam problema sa prvim prjenosnikom,prozujal je i jako se grijal,zamjenili su ga pod garancijom,ja sam bil kriv,prevec sam joj masti tiskal i puno delal,sad sam se navclil i tak ne podmazujem i nemam problema.Dok god vidis da ima nutra masti netreba podmazivat.

Reduktor se moze rastavit pomocu specijalnih kljesla i prese,i lezaji su bez kosuljice a semering je samo sa donje strane.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Imal sam problema sa prvim prjenosnikom,prozujal je i jako se grijal,zamjenili su ga pod garancijom,ja sam bil kriv,prevec sam joj masti tiskal i puno delal,sad sam se navclil i tak ne podmazujem i nemam problema.Dok god vidis da ima nutra masti netreba podmazivat.

Reduktor se moze rastavit pomocu specijalnih kljesla i prese,i lezaji su bez kosuljice a semering je samo sa donje strane.

Gotovo sam uvjeren da to nisi nikad vidio, a kamo li slagao. Ne treba specialan alat za rastavljanje getribe. Svi ali baš svi imaju brtve na krajevima, zato sam nabrojio 3 načina. Ako si se referirao konkretno na stihlovu malu glavu, koja ima sa jedne strane ležaj(DIN625-609-2Z), a sa gornje strane vanjski ležaj(DIN625-6001-2RS ). Probaj sam skužiti kakvi su to ležajevi. Nažalost komp me zeza pa ne mogu staviti sliku.
 

Najnoviji postovi

Na vrh