• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
717
Onda će bit autocut 25-2 i riješen problem, bez komplikacija.

Ipak hvala :), bitna je namjera !

Pomislio sam da su navoji na tim pužnim zglobovima univerzalni, ali očito je sve šareno i svaki proizvođač ima svoje kao i u drugim stvarima. A t35 mi se učinila zanimljiva pa sam htio to probati, ali nema veze.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Ma manje više je standardizirano, sve se tu negdje vrti, al čovjek se može zeznut.
Ako se ne varam T35 je na akciji, barem bila, za 120kn. Motoreni-Nedelišće.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Juče zamjenio kardan i šolju kvačila na svom Villageru BC 1900 X. Cijena 52 KM ili 203 HRK.

Kaži mi kako je doći do kvačila , šta sve treba rasklapati ?
Pošto u mene se glava stalno vrti , izgleda je opruga na kvačilu pukla
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
probaj ono kuciste odvrnuti do motora ,mislim da je na 4 vijka i svuci sve sa stapom.kvacilo je iza dekla
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Na pijaci u Orašju neki čovjek prodaje novi Iskra-Ero trimer. Ne znam model, ali znam da je pisalo 2.5 ks. Cijena je cca. 1100 kuna.
Valja li to?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Onda će bit autocut 25-2 i riješen problem, bez komplikacija.

Ipak hvala :), bitna je namjera !

Pomislio sam da su navoji na tim pužnim zglobovima univerzalni, ali očito je sve šareno i svaki proizvođač ima svoje kao i u drugim stvarima. A t35 mi se učinila zanimljiva pa sam htio to probati, ali nema veze.
Kupi univerzalnu T35. Uz nju dobiješ patronu a navojem za Stihlovu osovinu, tak da postaje kao original, bez kemijanja.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
717
Kupljena Autocut 25-2, trimer radi sasvim drugačije nego s trimcut 31-2,
flaks je isti stihlov.
Preporodio sam se nakon ovog, kupljen je i donji poklopac za glavu trimera Supercut 40-2, cijeno 130 kn, dok cijela glava košta malo manje od 400 kn.
Tako da imam rezervu za oba :)
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Meni je crko trimer. Radi masina ali otisla glava. Pazite sad koje dranje. Oko 140 evra kosta cela glava medjutim postoji i opcija na koju sam ja pristao a to je da se zamene zupcanici u glavi koji kostaju oko 75 evra. Verovatno ce i rad naplatiti pa ce biti i nesto vise.
Nije ni cudio sta sam sa njim radio, trava i preko tri metra, siblje i ostalo sto moze dovesti do ostecenja glave.
Umesto da kosim ne vecu travu od pola metra ja hocu da se pokazem. Bar da sam adekvatno naplacivao takav rad pa da mi ne bude zao. Prodavao sam se za :icon_pidu:.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Ja imam Stihl fs 120 i zadovoljan sam s njim. Jedino kad je veća trava flaks ne može uraditi posla pa bih trebao uzeti nož sa tri kraka jer sam čuo da s njim ide jako dobro. Još jedan problem je pucanje špage na flaksu i lijepljenje unutra i onda često moram otvarati i odvajati špagu od plastike. Jel ima netko rješenje problema??
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Namazi flaks i unutrasnjost glave sa lancolom prije montaze.
Neki vele da bi flaks trebalo namakat u vodi par sati pa da ne ljepi vise,ja nisam to probal,pa nemrem tvrdit.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Lancolom???
Pa ko bu poslije očistil to blato koje se složi unutra?
Namači flaks 24h. Na nekima pomore, na nekima ne puno (koji nisu porozni).

Todos, nebi rekel da je to od korištenja. Prije bi rekel od nemazanja ili ulaska trave i blata u lager i reduktor. Evo, imah 2 stroja sa sličnom glavm, ukupno 14 godina. Nikad problema niti s jednim, osim kaj je prvi (J2036) znal povući travu u ležaj, pa sam ga zato i prodal (poslije 7 godina). Na novom stoju (H335Rx) nisam nikad primjetil uvlačenje trave, čak niti prašine (istina, blindiral sam onu rupicu za blokadu).
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zj ne natopit sve u ulju nego masnom krpicom flaks proc i prstom kucuste flaksa,kakav mulj?od cega mulj?Centrifugalna sila gura sve van kucista flaksa.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,823
Nisam imao nikada problema da mi se flax zaljepi u glavi,uvijek uzimam onaj okrugli rebrasti od husqija.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Je, je gura. Po unutarnjem obodu kućišta.
A dobro. Bum i to probal, iako voda djeluje sasvim dobro.

MTD, zalijepi se, itekak. I ja koristim ili Whisper ili okrugli, 2.7 i 3mm.
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Lancolom???
Pa ko bu poslije očistil to blato koje se složi unutra?
Namači flaks 24h. Na nekima pomore, na nekima ne puno (koji nisu porozni).

Todos, nebi rekel da je to od korištenja. Prije bi rekel od nemazanja ili ulaska trave i blata u lager i reduktor. Evo, imah 2 stroja sa sličnom glavm, ukupno 14 godina. Nikad problema niti s jednim, osim kaj je prvi (J2036) znal povući travu u ležaj, pa sam ga zato i prodal (poslije 7 godina). Na novom stoju (H335Rx) nisam nikad primjetil uvlačenje trave, čak niti prašine (istina, blindiral sam onu rupicu za blokadu).
Ako možeš reći konkretno način održavanja. Da li treba ja da rasklopim glavu povremeno ( ako umijem uopšte) ? U uputstvu piše da se podmazuje na 40 sati, to je mnogo vremena za rad trimera . A možda da je jednom godišnje odnesem u servis i da je oni detaljno pretresu?!
Sad nešto iz sećanja primetio sam djubreta u glavi, ume trava da se uvije za osovinu i uvuče unutra. Promaklo mi je to, smatrao sam da tako nešto ne bude moglo oštetiti glavu a izgleda da sam se debelo zezno.
Inače što se rada sa ovim trimerom tiče stvarno čuda sam pravio. Ljudi se oduševe kad nešto štočetvorica ručno očiste za ceo dan ja sam to uradim sa par rezervoara. Smatrao sam da je do velikog opterećenja i trzanja zbog velikih prepreka dovelo do takvog oštećenja, kad ono obična trava ili prljavština! A tek mi izašla pre mesec dana garancija.
U svakom slučaju hvala na zapažanju!

@ ZJ
Kako si zatvorio rupicu za blokadu? To znači da i tuda može nešto da prođe! Daj mi ideju kako to bezbolno da odradim?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Ak je prije mjesec dana istekla garancija, trebalo bi nazvati uvoznika i malo priprijetiti novinama itd.
Prekratak je to rok za takav kvar, dakle moguće je da je i greška u materijalu.

Ja mažem dok se sjetim, no bar dvaput godišnje. No moja i ne radi više od desetak sati. 40 sati je dugoooo.

Kak sam zaštopal rupu?
Rabljena žvaka čuda čini :D:

Ima li tvoj reduktor magnetić za držanje onog blokirnog bolcna?
Ako ima, pripašeš zakovicu. Bum ti pokazal sliku.

Još jedanput: nazovi uvoznika i traži da ti zamijene glavu u garanciji.
 
Posljednje uređivanje:

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Ma vec sam pogodio sa serviserom. Smucio sam im se zbog mnogih sitnih kvarova i jednog veceg u garantnom roku. Crkla elektronika. Izgleda da mi je zapao los primerak. Jedino sto je motor besprekorno palio i dalje pali sve drugo se bukvalno raspada. Cak mi je nabacio koliko sam bio dosadan da jedva ceka da prodje garancija i izgleda da je docekao da me peljesi. Najgore dok sam radio stalno mi je nabacivao da ona nije profesionalna vec za kucnu upotrebu sto nije tacno kao sto i sam znas. Smanjicu malo sa radom tj. necu zuriti sa njom pa cu videti kako ce se ponasati. Ako i dalje bude zezala ima da ode na prodaju.
Hvala za babble - dabble, nije mi palo na pamet mada imam i zivu gumu kad zvaka ne bude pri ruci.
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Ja s mojim kavasakijem rezem drva debela do pet centimetara i nikad mu nista , za ocistiti sikaru dusu dalo , imam tri noza koja sam na njemu potrosio . Dosad je bezbroj puta zakacio kamen ili stari suhi panj od graba sto je najgore sto se moze desiti trimeru , od kamena se odbije a u panj kad se zakuca samo ga otkine kao da je od papira !
 

Imbra

Član
Tu od
12 Srp 2011
Poruka
132
Ak vam se ljepi flaks unutar glave ili puca na izlasku, treba menjati usice, tj. one rupice kroz koje flaks izlazi iz glave! :icon_thumright:
 

Najnoviji postovi

Na vrh