• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Ovakvi isti se kod nas prodaju po 150 €. Tako da je to kod vas posve jeftino. Za dvije sezone se svakom vlasniku može isplatiti.
 

veljko

Član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
110
Kazu da ovi straus nisu ni blizu 3,5ks kazu da imaju ispod 2ks isti motor kao na vilager bc1900
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Netko kaže da taj Straus ne valja ništa, netko kaže da valja. Kome sad vjerovati?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
evo meni naprimjer ...imam tog štrausa , plačen 650 kn ..
Ali naš prokleti narod radi ovak .
Ima flaksu staru 5,6-7,8 godina , mazi ju i pazi jer je je masno platil ..
Sluti da je polako na izdisaju ....Taj naš čovjek jako dobro zna da je servis takve kosilice cca 1500 kn i da budu u nju ugrađeni jeftini zamjenski djelovi i da to više nije ono kaj je kupio davno prije .

E i sad prilika , nudi mu se nešt kaj dođe ko dvije runde s čevapima vbirtiji ..
I pada udluka kupim flaksu za 650 kn i ne šparam je ko ovu prije jer nije bog zna koliko koštala i ako izdrži sezonu njemu se isplati .
I tak udri on po njoj ko da ima malčer i stodvajstkonja traktor ..
I normalno ,.,kaj?. ova prdne ..odjebe ,..krepa ..rastopi se .


I onda pljuje sve kinesko a deral ju je ko vrag svoju mater ..

Štraus je nježan stroj i s njim treba nježno ..prva boljka joj je glava ..mogo si negdje pročitati u prvom satu košnje sam potrgao dvije koje dođu uz nju i još jednom prvu koju sam popravio da mogu nastaviti košnju.

Evo oko mene su kupljene još 4 ili 5 komada za koje bude povratna informacija ..
Jedan ju još nije skoro upalio a jedan je isto potrgao glavu

vaš velečasni
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Trimer mi je više-manje dosta potreban, a za neki Stihl ili poznatiji bolji trimer, nemam novaca...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
To ti se teško vrti i bez tereta. Flaks stvara veliki aerodinamički otpor, pa trošiš gorivo i snagu motora samo na vrtnju. Drži se obične glave s automatskim izvlačenjem.
Inače takve glave ti i Husqvarna nudi kao originalne (99% da su Oregonove).
Za visoku travu koristim glavu s 3 plastična noža. S tim je potrošnja upola manja nego s flaksom za isti posel.
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@Ante za tvoj trimer ima orginal stihlova glava velika oko 200kn i trajala ti bu dugi niz godina,a kemije sa drugim glavama nebi htjel komentirat.

Vjerujem da su dobre al kad je nekaj provjereno i dobro onda netreba mjenjat zbog 50kn ustede.
 

Ante2

Aktivni član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
178
Zahvaljujem na odg, za trimer imam trokraki noz te glavu od stihl-a, na reklami gdje su prikazali rad jet fit glavama cinilo se kao dosta dobro rjesenje za tanju sikaru gdje za razliku od noza nebi na trimer stvaralo povratne udare ali ako se nije pokazalo kao dobro onda se bolje drzat staroga kako kazete :)
Dali se whispers od husqvarne 2.7 inace stavlja u vodu da otvrdne ili su to price?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Nećeš pogriješiti ako ga potopiš u vodu, na nekoliko sati do nekoliko dana. Postane žilaviji i manje se lijepi.
Inače, to zavisi o vrsti materijala samog flaksa: neki su rjeđi i piju vodu, a neki ne.
 
Posljednje uređivanje:

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ZJ, koliko ti plasticni nozevi traju? Smiju li tu i tamo u trnje? Kako se ponasaju kod udaraca u tvrde prepreke? Cijena?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Pa, pokosil sam stotinjak kvadrata (ili više?) trave visoke oko metar, između šljiva. Bilo je tu i repuha i drvenatih, čvrstih biljki, koje s flaksom teško idu.
Bilo je udaranja po panjevima, stablima...a bili su već rabljeni. Jedan je pukel, a ostala dva su bili znatno potrošeni.
Nove sam postavil drugi dan, te sam pokosil još toliko, a da se slabo pozna na njima. Ak se sjetim, slikal ih bum. Kad se potroši jedna strana, okrene se na drugu (kak noži na roto kosi).

Uglavnom, s ovim je išlo bolje i brže nego s trokrakim nožem, a s flaksom (3mm) nije išlo nikak.

Kupinje bi išlo, ak je zeleno. Na onom drvenastom i tvrdom se dosta noži troše i hoće se otkrhnuti.

Nožići pašu ili Husqvarnini (Tecomec), ili Tecomec ili Stihl.
Bome neznam s kojima sam kosil (mislim da su originalni, Tecomec), no znam da su Stihlovi u MPS-u u Ivanić Gradu bili povoljniji od originalnih. Nazovi, pa pitaj. Svojevremeno je i glava kod njih bila jeftinija nego u okolici, no neznam kak je sad.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Husqvarna 335Rx, 35cc, 2.2ks, već >7 godina (po meni najbolji stroj u klasi).
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
O pa to je pila medu trimerima i ima dovoljno snage a noz joj nije strani predmet.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
To ti je ekvivalent FS350, samo kaj je skoro kilu i pol lakša. Uz nju je došel trokraki nož fi 300, a glavu T35 sam odmah zamijenil za T45
Jako dobre stvari su limitator gasa (tempomat) i Trio balance naramenice.
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ZJ jel ta glava ima rupu sa lijevim navojem baš me kopka kak bi moja curica sa 3,5 ks radila sa takvom glavom jer pila i nož (metalni ) mi previše tresu kaj da imam zračnu štemericu a ne flaksericu ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Da M12 lijevi.
Dojdi, bumo probali jel paše.
 

Najnoviji postovi

Na vrh