• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,661
Ako je taj tvoj model sa sajlom kao i ova (bivša Alpina), onda piljeganje glave na tlo reguliraš na rukama. Ako je ovaj drugi model (ravni) onda to reguliraš visinom kopčanje na tregere.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,108
Ja ti imam isti po izgledu,sad marku neznam.
Ja ga koristim za trstiku sjeć i za to je ok,ali za drva baš i nije jer se brzo tupi,inače ti je princip brušenja sa turpijom kao i lanac motorne pile(lijevi i desni zubi)
Dobar je i za veliku tavu i za "graju",ali mislim da su vidija bolji,jedino su osjetljiviji na kamen :drink:
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Ja ti imam isti po izgledu,sad marku neznam.
Ja ga koristim za trstiku sjeć i za to je ok,ali za drva baš i nije jer se brzo tupi,inače ti je princip brušenja sa turpijom kao i lanac motorne pile(lijevi i desni zubi)
Dobar je i za veliku tavu i za "graju",ali mislim da su vidija bolji,jedino su osjetljiviji na kamen :drink:

Ja imam sthilov 24 zuba ja mislim,i ovaj moj nema dvostrane zube tj ne ostri se na dvije strane(doduse nisam ga imo ni potrebe ostrit)

Kazes da je dobal za veliku tavu,valjda travu..tu se ne bih slozio ...trava se zaguši između njega i zaštite, za gustu travu je cetverokraki noz najbolji...

Ova stvar je za makiju,granje do nekih 3-4 cm(ovisi koji stroj ga gura i koliko mučiš stroj) draču,poludrvenaste biljke i sl ...

kamnenja se treba jako paziti ...kao i povratnog udarca ...

Sto se tice kamena oprez veliiikii
 

insomniacro

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2015
Poruka
137
Taj cirkular je zakon, ali nije nikako za travu vec za drvenaste stabljike!
Za draču je bolji trokraki noz!
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,310
Evo kupljen u najbližoj trgovini Husqvarne, mogu reći da to je najbolji disk od kada imam trimer (Kawasaki TH48).
Bolji mi je i od widije jer može naoštriti na terenu u par minuta, reže stabljike do nekih 4-5cm ko ništa.
Nije za travu, trava se zamota oko osovine diska.
 

Garfield

Novi član
Tu od
6 Lis 2013
Poruka
9
Pozdrav svima! Tražim trimer za košnju površine cca. 2000 kvadrata. Kosilice i druga rješenja mi ne odgovaraju zbog konfiguracije terena (kosi se uglavnom rubni dio svakog terena). Na terenu nema kamenja.

Kosila bi se uglavnom trava, 2x mjesečno. Brzina odrađenog posla mi je prioritet, budući da su ti tereni rascjepkani. Probao sam jednom raditi s Oleo-mac 755 i mislim da je bila jet-flo glava (4 vlati, kvadratne, 3mm) i bio sam zadovoljan brzinom kojom sam se probijao kroz travu.

Budžet neću ograničavati, bitna mi je dulja garancija, što efikasnija (brža) košnja, a poželjna bi bila i što veća autonomija (efikasan motor i relativno veliki rezervoar).
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Pozdrav
ja cu se osvrnuti na husqvarna trimere i malo o hondi, o ostalima necu jer nemam iskustva ni znanja.


Posto nisi ogranicio buđet onda nema neke velike price 555rxt ili njegovog slabljeg brata 545rxt , al ako vec idemo gledati ulozeno dobiveno onda 143r-ii za tu cijenu stroj je fenomenalan ,ali nije nista manje kvalitetan zbog toga sto je jeftinji...

JA ga vec imam svije sezone i odlican je, iskustva o njemu sam skupljao dugo prije neg sam ga kupio i mogu reci sve najbolje ...

Mana mu je mozda nesto veca potrosnja ,odnosno nije tolko stedljiv kao i ovi rx modeli ...ali litrica u rezervar stane ...

Ja godisnje pokosim vise od tebe 3000kvadrata i isto tako nedam travi visoko-tj mjesecno pokosim 2 do 3 puta... i pre zadovoljan sam strojem, radi bez umora,samo paziti mješavinu i koristiti kvalitetno ulje ...

Honda- ak gledas hondu pogledaj 4taktne .i onda oni jako dobro pokrivaju ono tvoje autonomija jer -manje troše... kod mog kolege koji isto puno radi vec su se pokazali jako dobri ...
 
Posljednje uređivanje:

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
518
Bilo koju bolju marku da uzmes zadovoljan budes, znaci stihl, husqvarna, oleo-mac, dolmar, kawasaki, honda... A sto se tice velicine stroja mislim da bi trebal ici iznat 2.2ks i nemas brige.
 

Garfield

Novi član
Tu od
6 Lis 2013
Poruka
9
Posto nisi ogranicio buđet onda nema neke velike price 555rxt ili njegovog slabljeg brata 545rxt , al ako vec idemo gledati ulozeno dobiveno onda 143r-ii za tu cijenu stroj je fenomenalan ,ali nije nista manje kvalitetan zbog toga sto je jeftinji...

Ovaj 143r-ii sam gledao u dućanu i imam mentalnu blokadu pred njime jer izgleda identično kao Ryobi trimer kojega sam imao. Do u zadnji vanjski detalj isti! A Ryobi me izmučio toliko da sam ga prokleo :-(

Neki model Honde preporučate?
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Ja već tri sezone radim sa Oleo Mac- om ,Sparta 440 T i zadovoljan sam.Ne umara se i ne odustaje.
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Ovaj 143r-ii sam gledao u dućanu i imam mentalnu blokadu pred njime jer izgleda identično kao Ryobi trimer kojega sam imao. Do u zadnji vanjski detalj isti! A Ryobi me izmučio toliko da sam ga prokleo :-(

Neki model Honde preporučate?

Da moram priznat da mu je izgled ocajan,totalno škart izgleda...

Ali jesi li pogledao malo po internetu,po forumima, svi ga enormno hvale, ja sam se uvjerio u to u nekoliko slučajeva :(y):

A i taj model je jako puno korišten, tj dosta ga ljudi posjeduje bas zbog svog omjera cijene i kvalitete ...

Gledaj to da ima 3 vrste kupaca, kupu kinesko jeftino ,kupu 143r-ii ili kupe stroj od 1000+€ ...

Honda,
neznam koji model mi kolega ima al nemozes puno faliti, gledaj da ima cim vise kubika i snage....

Neznam da li si primjetio ali 143r-ii ima ima puno bolji omjer snage i kubikaže nego ostali strojevi ,,,a to ti jako puno znači- rad pri nižim okretajima-manje vibracija...
 

Garfield

Novi član
Tu od
6 Lis 2013
Poruka
9
Nekako mi je za oko zapeo trimer Husqvarna 535RXT. Dosta je povoljan (4900kn) u odnosu na 555RXT (9000kn), vidim da i njega hvale na sva zvona pa bi mi se ustvari više isplatilo uzeti taj 535RXT, a ako bude frka s vremenom, lako kupim još jednoga pa radim zajedno s prijateljem. Dva komada 535RXT su neznatno skuplji od jednoga 555RXT.

Ne sporim da je ovaj model 143r-ii OK, ali ja ga ne mogu vidjeti jer je pljunuti Ryobi, kojega sam prošle godine u smeće bacio nakon pola sezone.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
913
Imam Alpina trimer (manji) i odnedavno kad radi na leru kardan se okrece, takodje i kad povucem kurblu isto se okrece kardan? o cemu se radi zna li netko?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Centrifugalno kvačilo stradalo , pukla opruga ili dospjelo strano tijelo u njega.
Rasklopi ga na pola pa ćeš vidjeti šta je.

I kod mene na viladžeru bio isti slučaj , pukla opruga.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,108
Odvidaš ona 4 šarafa na spoju motora i ručke,i unutra ti je kvačilo i najvjerojatnije ti je pukla opruga :icon_biggrin:
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
913
Hvala vam na odgovorima i pomoci... Zanima me, da li mora ta opruga da bude ista koja je bila na trimeru, ili postoji mogucnost male korekcije?
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Ta kvačila rade na principu centrifuge, odnosno kada vratilo postigne određen broj okretaja dolazi do stvaranja centrifugalne sile koja onda širi kvačilo i zahvača zvono te tako prenosi energiju...
Dotična opruga drži kvačilo ''unutra''

Mislim da bas ne mozes staviti ibilo koju oprugu, tj original opruga je ''napravljena'' da popusti na određenoj količini sile,odnosno okretaja...te ''spoji''...

Uostalom takva opruga je cca35 kn ...
 

Najnoviji postovi

Na vrh