• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Mislim da 36 ima 30 ccm i 0,95 ks a 40 ima 27 ccm i 1,1 ks 36 sem kupil dok se pojavila pa od onda možda me i pamčenje vara .
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Ma dijelovi su isti, samo kaj Željko brka. Postoje novi i stari model FS 40. Ti tražiš stari. Nemožeš fulat jer je u izgledu ogromna razlika između novog i starog,
 

insomniacro

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2015
Poruka
137
@insomniacro
taj kawasaki ima skoro 11kg, to mi je previše za nositi a i ne treba mi tolika snaga. Ak je samo motor made in japan a ostalo kina, onda bi bolje uzeo husquarnu. treba mi za cca 1200 m2. 90% košnje će biti trava.

Slazem se, 1200 m2 je mala povrsina, ja kosim cca 18 000 m2 s kh 45w(nesto više puta godišnje , nešto samo jedanput)
Razmisli onda o slabijem modelu kh 35 w

Razmisli također o ovom:
https://www.fuxtec.hr/proizvod/fuxtec-trimer-za-travu-multitool-2u1/

Imam njihovu motornu bušilicu s ovim motorom već 3 sezone i radi izvanredno i zadovoljan sam kvalitetom izrade a nabušila se ohoho!!!

također imam i neku kinesku prskalicu vec 4. sezonu (cca 150 maslina, vinograd, vocnjak...)
motor radi za 5 ali su ostali dijelovi slabiji
promjenjeno je par guma, brtvi itd...
ali jbg koliko para toliko muzike (700 kn plaćeno)


P.S
Fuxtec ce te preko njemacke izać jeftinije!!
https://www.fuxtec.de/fuxtec-fx-ms152-benzin-motorsense-multitool-2in1
99€ + cca 20 € postarine

EDIT
Vrlo zanimljiv koncept:
https://www.fuxtec.de/fuxtec-fx-fsr152-benzin-freischneider-auf-raedern
 
Posljednje uređivanje:

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Drustvo jebe me nedoumica,dali zeti Solo trimer rabljeni 2g. 2,1ks za 1500kn ili novi Futex 3ks za 1200kn.Lepo bi prosil ce imate iskustva za Futex.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,483
S tim žnj markama sve ovisi hoćeš imati sreće ili ne. Ako je Solo iz provjerene ruke i u ok stanju, ja bih njega uzeo
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
kaj nisi rekel da ti voziš samo citroen

Je trenutno,stvarno zadovoljan v sakom pogledu mada je izmedju bilo i par satelita ali kao drugo vozilo,inace cist slucajno prvi auto mi bil Reno Fuego pa sam mozda zato slab na francuze.:(wait):
 

insomniacro

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2015
Poruka
137
Drustvo jebe me nedoumica,dali zeti Solo trimer rabljeni 2g. 2,1ks za 1500kn ili novi Futex 3ks za 1200kn.Lepo bi prosil ce imate iskustva za Futex.

Fuxtec, 3% mjesavine i deri...
Naruci preko njemacke stranice jeftinije ce te izaci na kraju (dolazi iz eu tako da nema carine, nema pdv-a)
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Mislim i sam novo je novo,dal si delal znjim,muci me sikara oce li to znozem(2cm grmlje) ili treba pila al opet 3ks bi to teralo?:icon_confused:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,241
Za 2 cm je bolje s pilom nego s trokrakim nožem. Manje trpi kutna getriba.
I ak hoćeš krčiti šikaru (veći dio vremena), zemi nekaj s debljom cijevi i jačom getribom.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Ma nije tog puno,uz vinograd gacija tera ko luda,resaval sam to do sad s nekim kinezom 3ks? al nakon par minut pocne vibrirat(zgleda drveni lageri)pa sam zbusil ljuknju na cijevi i malo sprical ulje nuter te je nekak funkcineralo,no lani mi se raspal i pokretac(STARTER)te sam zgubil volju ga slagat.
Razmisljam o ove dve opcije.
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Fuxtec, 3% mjesavine i deri...
Naruci preko njemacke stranice jeftinije ce te izaci na kraju (dolazi iz eu tako da nema carine, nema pdv-a)
Gledao sam fuxtec u trgovini i meni se nije dopao zbog sljedeceg: losa zavrsna obrada, tanka cijev, visoki okretaji sto odmah znaci vise buke, jaca mjesavina. Sad, je da je jeftin, ali ove stvari su me odbile.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
to je samo uljepšana verzija straus austria koji se u njuškalo prodavao po 600 kn . krije se iza iskra trimera koji je u kauflandu bio 500 kn , i vilager u srbiji i bih . pun ih je svjet u raznim bojama
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,730
Šta mislite o samohodnim strižnim kosilicu,(u Pevecu sam vidio) dali bi one odrađivale taj posao (lakše i brže ako nesmeta što trava nije samljevena.)
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Znaci niko nema Fuxtec trimer?Neste mi bas pomogli,vec odmogli,ve neznam kaj napraviti.:icon_oak:
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,483
to je samo uljepšana verzija straus austria koji se u njuškalo prodavao po 600 kn . krije se iza iskra trimera koji je u kauflandu bio 500 kn , i vilager u srbiji i bih . pun ih je svjet u raznim bojama

evo sve ti je napisano, a ti u dilemi
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
to je samo uljepšana verzija straus austria koji se u njuškalo prodavao po 600 kn . krije se iza iskra trimera koji je u kauflandu bio 500 kn , i vilager u srbiji i bih . pun ih je svjet u raznim bojama
Kaj nema fuxtec kawasaki motore? A taj straus?
 

Najnoviji postovi

Na vrh