• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
U svakom slucaju je laksi na nosit i radit osim ako mislis da ti treba viska snage.
Ja imam Kawasaki al kazem tezak je za mlatit po cijeli dan.
 

ninja

Član
Tu od
23 Lip 2012
Poruka
52
hrva, može neko obrazloženje zakaj nemam kaj razmišljati, zašto je husquarna toliko bolja za uzeti a slabija je? neki drugi razlog osim težine? da li je husquarna kvalitetnija od kawasakija? na kawasaki je 3 godine garancija a na husquarnu 1 godina.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,664
Ako su uspoređuju ova dva modela, ja bi u svakom slučaju dao prednost Kawasakiju. Mala je razlika u cijeni ali je Kawasaki u prednosti zbog veće snage, veći garantni rok a i teži je (što bi se moglo zaključiti da ima ukupno veći postotak metalnih dijelova, za razliku od Hushvarne).

Ako se uspoređuju cijene onda je Hushvarna precijenjena u odnosu na Kawasakija.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
hrva, može neko obrazloženje zakaj nemam kaj razmišljati, zašto je husquarna toliko bolja za uzeti a slabija je? neki drugi razlog osim težine? da li je husquarna kvalitetnija od kawasakija? na kawasaki je 3 godine garancija a na husquarnu 1 godina.
Ajmo redom:

- To nisu strojevi iste klase, jer je Kaw >50% jači
- Kawasaki je samo motor, dok je cijev SARP ili Ramda (Kina).

- H525RX je skoro upola lakša, a prilično je jaka za trimer s malim motorom
- Znatno je niže potrošnje goriva (rekel bi upola od Kawasakija)
- Ima AV sustav na prednji ručkama

- Kaw je pretežak za stroj i prevelike kubikaže, čitaj potrošnje, za stroj od samo 2,2ks. Stihl i Husqvarna takve mase i kubikaže imaju strojeve klasu jače i oko 3ks.
- Ima samo AV na motoru, pa otpadaju ruke od vibracija.

Dakle, ak već hoćeš nekaj tak jače, pogledaj i H143R-II. Jest malo skuplji od oba, ali je bliži po snazi Kaw-u, no lakši je dobru kilu, a to je puno.
 

insomniacro

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2015
Poruka
137
Uzmi kawasakija, duža garancija i značajno jači stroj!

Imam navedeni trimer (kh 45w) vec dvi ipo godine, godisnje potrosim 30-40 tankova goriva,(Koristim flaks,trokraki nož i kružnu pilu tipa scarllet) i moram reci da cak i kad radim 2-3 sata u komadu da me ne umara puno.
Također zadovoljan sam potrošnjom goriva.
Lokalni serviser mi govori sve najbolje o samom motoru!
Nije istina da ruke otpadaju od vibracija, imam također jonsered gt32l koji me satare više u pola sata nego ovaj u 5 sati!

Možda ti je bolje uzeti ovaj model.
http://www.jurec.hr/trimer-bke45ed.html

Ovaj ima anti vibro ručke

p.s
Za koliku površinu ti treba trimmer?
 
Posljednje uređivanje:

ninja

Član
Tu od
23 Lip 2012
Poruka
52
@insomniacro
taj kawasaki ima skoro 11kg, to mi je previše za nositi a i ne treba mi tolika snaga. Ak je samo motor made in japan a ostalo kina, onda bi bolje uzeo husquarnu. treba mi za cca 1200 m2. 90% košnje će biti trava.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Težina ti je glavni problem na trimerima.
Ja sam mijenjal Jonsereda od 7,3 kile za Husqvarnu od 6,3.
Tih kilu manje je vrijedilo 2000kn doplate.

Velim, pogledaj i 143-jku.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,664
Tu površinu koji misliš kositi (trava) 1200 m2, a trebalo bi kositi najmanje 4 puta godišnje. U tom slučaju najbolje bi bilo ne manje snage od 2 KS.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Poslušaj ZJ, Husqvarnina 143 II je profesionalni stroj. Sa njim budeš radio cijeli život bez ikakvih problema.
Ja osobno imam H 335RX isto profesionalan stroj i prezadovoljan sam . Puno radim s njim, u osam godina teške eksploatacije, pregorio mi je auspuh, stavio novi auspuh i deri dalje. Uzmi taj 143 II i nečeš zažalit. I nepitaj više zašto?:icon_winkle:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Težina ti je glavni problem na trimerima.

.

Točno ZJ samo ti imaš još i Štorka i samohodnu kosilicu za kositi travu a i to prepustiš drugima da odrade :icon_lol: ipak je to nižerangirani posel :eek::!!
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Pitanje za Stihl fs 36 i ležaj radilice (bliže klipnjači): Da li se može reparirati zajedeni dio radilice kojeg je oderal unutarnji dio ležaja kad je zaštekal?

Ili mora iti nova radilica? Luft je podosta, cca 1 mm

Inaće dijelova više za to nema....jedino rabljeno negdje naći
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mrga moralo bi se moči pa to je ipak samo poluradilica varioc i tokar bi to trebali moči možda bi se našla rabljena može na pp.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
možda ZJ radnika plača po kili ..pa je kupil najlakši trimer a ujedno najači tak da je i satnica mala
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Ma da se naci dijelova, a za oglasnik da ne govorim. Ja u tu kantu nebi ulupaval neku lovu. Motor ti je isti kak i na fs 40 i fs 44.


#Osim servisne podrske, prednost dajeM Kawasakiju.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pitanje za Stihl fs 36 i ležaj radilice (bliže klipnjači): Da li se može reparirati zajedeni dio radilice kojeg je oderal unutarnji dio ležaja kad je zaštekal?

Ili mora iti nova radilica? Luft je podosta, cca 1 mm

Inaće dijelova više za to nema....jedino rabljeno negdje naći
mogu se deti 2-3 ležaja ..:biggrin:
a mogu ti i ja prodati djelove ?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Motori su na sva 3 modela potpuno isti. Razlika je napred.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Di je onda razlika?

Mislim radilica bi trebala biti ista kaj ne?
 

Najnoviji postovi

Na vrh