• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
A vidio sam tu stranicu

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

deksonja

Član
Tu od
24 Svi 2009
Poruka
31
Kakva su iskustva sa ovim trimerom iz Lidl a (koji je u najavi
za 04.08.). Ako ga tko koristi duže vremena ?:icon_pray:



Lidl - trimer 1 - 999 kn, trenutno nije na akciji.

Ovaj od prije 4 godine je ovih dana otkazao poslušnost.
Bio je prije par tjedana na (neovlaštenom) servisu, membrana zamijenjena i propuhan filter goriva (u rezervoaru).
Pokosio još par puta i ka bum. Prije kraja čuo se neki metalni zvuk. Nema kopresije, trebalo bi dijelove nabavljat, a ne znam koliko se to isplati.
Mislim da ne.

Da ne bi krivo shvatili, ja preporučam taj trimer.
4 godine.....250 kn/godišnje za trimer je odlično.
Malo je teži ali ručke za držanje su ergonomske, rastavlja se u dva dijela.
Snage ima, hm, ajmo ovak. Trava u voćnjaku se kosi dva puta godišnje, bez ikakvih problema.




Lidl trimer 2 - trenutno na akciji

Ovaj pak na akciji nisam skoro ništa koristio,malo živicu orezivao i nešto sitno trimao zadnjih godinu dana. Fora su ti priključci, rezao sam i grane voćaka, fora.
Recimo ovaj za živicu s dodatnom cijevi šiša metar višu živicu od klasične Husquarne (koju imam).Problem je što teško pali, a i treba ti snaga da ga upališ, dosta je nezgodan po tom pitanju. Sad pak neće palit, a račun je "fala Bogu" izblijedio budući da ga ja stari držao u novčaniku.

E sad, ovaj "novi" je rano počeo zezati ali ekipa iz Lidla je obećala pomoći.
Nemam pojma kak, stari je rekao da ima racun ali se na njemu ništa ne vidi pa su oni rekli potraziti po ne znam čemu, uglavnom vjerujem da ce priznati garanciju.Evo sad sam se čuo, priznali su garanciju u trimer je na servisu,


Ostalo vezano uz Lidl:

Stvar je Lidla što kod njih nikad nema problema kod reklamacija.
Odneses stroj u Lidl, oni ga otpreme u servis. Za dva tjedna ili ti poprave ili ti daju novi stroj.

Recimo električnu kopačicu (599kn ak se ne varam) koja mi je vrisnula nakon 2 godine i 364 dana sam odnio u Lidl.
Za dva tjedna sam dobio novu.
Potopna pumpa (399kn) vrisnula nakon 2 godine ispumpavanja septičke.
Nakon reklamacije dobio novu, dura već dvije godine.

Garancija tri ili još bolje 5 godina je zakon.
Bauhaus recimo ima 5 godina za svoje brandove.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,664
Znači ovakav što je bio od prošlog tjedna na akciji i nije se baš naradio kad su počeli problemi sa njim. Mislio sam ga kupiti ali nisam zbog nedostatka šuški !:icon_twisted:
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
Evo ovak. Znači dns sam flaksal i kad god mi je izbacilo flaks do kraja van kolko treba flakserica je gubila snagu, Isto tako kd bi dosao u gušcu travu. S tim da trava nije bila velika jer kosim na vrijeme.Prije nekih mjesec dana sam mjenjao fergazer i stavljen je novi. U cemu bi bio problem?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
U štelanju fergazera vjerojatno. Imal sam takav slučaj na motornoj pili. Il je prebrzo radila, al bez snage, il je imala snage za železo prepiliti, al okretaja nigdje.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Jučer uzeo Fuxtec trimer, danas ga probao i prvi dojmovi su vrlo dobri. Snage ima poprilično, nema 3.5 ks kako piše ali ima između 2-2.5 ks. Još sam si uz njega uzeo jet-fit glavu i nju sam odmah stavio gore. Travu gušću od nekih 70-80 cm visine samo guta, jedva da ju osjeća.
Prvo paljenje je bilo iz trećeg pokušaja, dok je topal kresne odmah.
Nek ostane takav sljedeće 3-4 god. ja prezadovoljan.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
I ja iman Fuxtec onaj 4u1 i prezadovoljan već treću sezonu košnje... za 1500kn zasad isplativih!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kaj ima tko problema s teškim dodavanjem gasa na tim kinima ..ono sajla ide ko podmazana a karburator kao da je zahrđao ..bojim se da ne potrgam polugicu , otac je dignuo "ler" pa tak kosi jer ga boli ruka
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
koliki je promjer rupe u nožu štilovog trimea ?
znam za 25.4 jel ima još koja uobičajna mjera ?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Onaj veliki trokraki nož promjera 300mm ima rupu nekih 20mm, znam jer sam ja dao tokariti na 25.5 za alpinu. Materijal je za 10!

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Ante2

Aktivni član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
178
Dali zna tko na koji se nacin ostri cirkular ili dali ima koje mjesto koje ostri cirkulare za trimer?
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Turpija i opleti. Ako je husqvarna scarlet ili neki sličan okruglom turpijom kao za motornu testeru, a inače ide ravnom ako su oni kineski (mada ja takve nebi ni oštrio jer su uglavnom beskorisno smeće).

Ako imaš nekog stolara u blizini raspitaš se gdje on oštri sječiva inače pstaje ručno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Vidija...
To ti se može brusiti samo strojno.raspitaj se tko brišu lokalnim stolarima.
Ili Juraj Vinski ili Kordun Karlovac (npr.).
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Ili Vinski ili Kordun kak veli @ZJ, ja sve svoje kod njih brusim i zadovoljan sam.

Edit; sad vidim da nisi iz Karlovca

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh